U zvaničnom saopštenju Ericsson-a navodi se da je ovaj proizvođač potpisao ugovor sa kompanijom Samsung Electronics kojim se završava dugoročni spor oko kršenja prava na patente. Na svetu najveći proizvođač mrežne opreme tužio je Samsung krajem 2012. godine, tvrdeći da korejska firma krši prava na njihove patente. Samsung, koji proizvodi Galaxy pametne telefone i koji je sve aktivniji u polju mrežne opreme, nakon toga podneo je kontra tužbu. Nakon postignutog dogovora, Ericsson tvrdi da će moći da se fokusira na predstavljanje novih tehnologija i novih ideja.