Istraživanje koje je sproveo Ericsson ConsumerLab pokazuje da će ponašanje tinejdžera, odnosno njihov način komunikacije značajno uticati na budućnost razvoja mobilnih uređaja i tehnologija. U istraživanju koje je sprovedeno u periodu od juna do novembra 2011. učestvovalo je 2000 ispitanika između 13 i 17 godina na celoj teritoriji SAD-a. Slični podaci zabeleženi su i u drugim zemljama. Istraživanje je pokazalo da je upotreba sms-a i Facebooka promenila dinamiku zabavljanja tinejdžera. Najveća promena je zabeležena tokom samog procesa “udvaranja”, gde je cilj pozvati osobu na sastanak. Ipak, tinejdžeri i dalje dogovaraju sastanke “uživo” sa potencijalnim simpatijama.