Kompanija Ericsson i norveški operator Tele2 potpisali su ugovor kojim je predviđena izgradnja 4G mreže u Norveškoj koja će imati nacionalnu pokrivenost. Takođe, prema ugovoru, Ericsson će nadograditi i proširiti postojeće 2G i 3G mreže operatora u Norveškoj i obezbediti bežična pristupna rešenja. Sporazum je u skladu sa strategijom Tele2 koji želi da unapredi svoju tržišnu poziciju, postane lider i nastavi sa proširenjem svoje ponude. Sporazum uključuje multi-standard opremu koju čine bazne stanice iz Ericsson RBS 6000 serije, LTE RAN softver, nadogradnju postojećeg 2G i 3G softvera za pristup mreži, kao i nadogradnju osnovnih mrežnih rešenja.