logo
Stevan

EVGA GeForce GTX 560 1GB GDDR5 01G-P3-1460-KR

12.03.2012. @ 23:31   #Komentar #Grafička karta #EVGA

Prešao sam sa Radeona 4890 na ovu karticu. Našao sam je relativno povoljno (cca 17k dinara). Nisam želeo da dajem preko 20k za 560gtx Ti, niti sam raspoložen da čekam par meseci za Radeon 7850 koji će sigurno biti oko 230e. Imam dobar procesor (i2500k) i 8gb rama, tako da mi je ostatak računara bio dosta "bolji" od 4890. Ovaj gtx560 je jedna odlična kartica. U 1680x1050 (nativna rezolucija mog 22" monitora) sve igre rade na Ultra podešavanjima sa minumum 40 fps-a, a na High podešavanjima "sve leti", tj. ostvaruje se oko 60 fps-a i više. Kartica je dosta kraća od ostalij gtx560 kartica i jako lepo staje i u Midi tower kućišta kao što je moje (4890 je JEDVA stao). Kuler se na IDLE ne čuje, dok je u FULL loadu solidno čujan ukoliko vam kućište stoji na stolu kao meni, a ukoliko ne - verujem da nećete imati nikakvih zamerki. Nemojte pogrešno da me razumete - kuler je apsolutno korektan i nije to buka koja smeta. Temperature su oko 67c u full loadu nakon 2 sata igranja, a u idle režimu su oko 33 - apsolutno OK. Probao sam sve što sam imao instalirano - Skyrim, BF3, Kingdoms of Amalur - Reckoning... Sve odlično radi bez ijednog problema. Deluje stabilno i nisam primetio ni najmanji problem. Dobio sam 3 godine garancije što je vrlo pohvalno, s obzirom da većina proizvođača (osim MSI-a koliko se sećam) daje 3 godine. Zaključak: Za oko 150-160 evra iskreno sumnjam da postoji isplativija grafička kartica. Ukoliko imate iole dobar procesor, mislim da slobodno možete uzeti ovo i biti mirni naredne 2-3 godine. +:Odlične performanse, prilično dobre temperatrure, veličina (dosta kraća od ostalih gtx560 kartica), isplativost -:Za sada nemam zamerke

12 komentara

Sale
13.03.2012. @ 18:43 #eb9af170

Posto vidim da imas monitor od 22" i rezolucija je 1680x1050 i sve teras na high ... zanima me dali bih ja mogao sa ovom grafickom na 24" 1920x1080 (Isti proc.) mogao da teram na ultra ??? +:Pitanje? Stvan@

Stevan
13.03.2012. @ 22:10 #6d62d92d

Pazi, po testovima koliko vidim, mislim da bi bez problema mogao sve najzahtevnije igre da teraš na High, eventualno Ultra podešavanjima. Pogledaj testove i proceni ipak na kraju sam, ali ja sam prezadovoljan za sada.

Dragan
14.03.2012. @ 14:22 #20410541

Moći ćeš skoro sve na ultra osim par igara, BF3 i Metro 2033...za BF3 treba više Vram memorije.

Sale
14.03.2012. @ 17:41 #c6492ec3

Hvala vam ...Nebrinem ja za BF3 samo mi je bitno da znam da cu da kupim dobru graf.

Milan
15.04.2012. @ 16:24 #994296d5

Kupujem novu konfu pa neznam da li da uzmem ovu karticu ili ASUS 560 dc. Cini mi se da asus ima bolji kuler ali EVGA je EVGA, oni daju dozivotnu garanciju u americi i extra je kvaliteta. Sta preporucujete? Ostalo od konfe Intel i3-2120, kingston 2x2gb hyperx.... I da li cu moci sa ovom grafom i procesorom da furam najnovije igre? Unapred hvala na savetu!

Sale
17.04.2012. @ 21:34 #68320c22

Ma uzmi Evgu evo ovi momci me posavetovali i uzeo sam Evgu i uopste se nisam pokajao... sve igrice tera u max. detaljima :)

dexter
23.04.2012. @ 22:00 #62e1a8d0

Uzmi MSI 560 GTX M2D1GD5 DUAL FAN, fenomenalna kartica iz serije 560!!!

marko
03.08.2012. @ 17:38 #e8b0aad1

kako bi radila sa i3 540 procesorom i 6 gb rama?Jel moze ovaj proc da je isprati?

Goran
14.08.2012. @ 14:46 #135cbca9

Radila bi super na toji konfiguraciji...

Dejan
10.09.2012. @ 16:14 #20a082b4

Imam ovu graficku karticu,i odlicna je,bez problema rade sve novije igre na high,cak i na ultra,mada ja ne koristim vecu rezoluciju od 1920x1080,i malo sam je kloknuo,naravno imam i jako napajanje,ne greje se mnogo,necujna je i tako... Moje preporuke...

Rogy
14.09.2012. @ 23:05 #0fae10f6

hteo bih da uzmem ovu graficku ali me zanima kako bi radila na mojoj konfiguraciji..imam Intel Core 2 Duo 2.8GHz...4GB ram ddr2 (800MHz)...LC Power napajanje 550W...hteo bih da je zamenim umesto gts 250, pa ne znam koliko je to pametno na ovu moju konfiguraciju..zeleo bih da igram igre na High podesavanjima u 1680x1050 rezoluciji...da li da je uzimam????

Pera kojot
30.09.2012. @ 02:40 #02a299c4

@Rogy -- NE ! Zato sto je tvoj CPU usko Grlo !!! Iskoriscenost grafike ce ti biti mala tipo 50-60%... Ova karta je za minimum Intel C2D E8400/8500 + procesore, mozda bi i onda moprao da se OC -sve osim Q8200+ !!!! Ta tvoja karta nije toliko losa, skini neki bolji program za OC tipa MSI ili EVGA... poz

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan