Dok Qualcomm uživa dominaciji kada je reč o industriji mobilnih čipova zakonodavci se pitaju da li je američka kompanija svoju dominaciju stekla na fer način. Kompanija je već platila ogromnih $975 miliona da izbegne istragu o svojim monopolisitčkim praksama u Kini, ali sada Evropska komisija otvara slučaj najavljujući da će ispitati dve antitrust prijave protiv ove kompanije. Jedna od prijavi se odnosi na to da je kompanija ponudila finansijske olakšice u zamenu za naručivanje bežičnih čipsetova ove kompanije. Druga prijava se odnosi na to da li je Qualcomm prodavao svoje 3G čipove ispod cene tako da konkurenti nisu mogli da budu konkurentni.