logo
nije bitno

Exceleram 4GB (2x2GB) 1600MHz DDR3 Black Sark E30101B

15.01.2011. @ 21:01   #Komentar #RAM memorija #Exceleram

uzeo sam je, kao reko da probam bez veze. medjutim prijatno sam iznenadjen morao sam da se vratim po jos 4gb. tako da sam sada neko vreme miran sa 8gb:) meni trenutno radi na 1800mhz cl7 7 7 24 1T 1.5v na amd ph2 i asus ploci. nisam probao dalje tako da ne znam. ovo je onako sturo bez finog podesavanja. moguce da me u*ro neki dobar primerak sta znam, uzimajte dok je ima, ali bez sale:))))))) +:fantasticna memorija, odlicno se klokuje -:nisam nasao neg. strane, osim mozda jeftinog izgleda. ako je to mana onda

32 komentara

Nikolaj
24.01.2011. @ 21:59 #46961b35

Stvarno ok memorija, nisam je klokovao ali lepo radi, samo sto kod mene radi na 1333Mhz jer graficka kartica uzima od memorije nekih 256mb ali kad kupim zasebnu grafu onda ce da je prebacim na 1600, hvale je dosta i sigurno se dobro klokuje bolje od ripplera... Ja sa, hteo rippler da kupim ali nije bilo i nisam se pokajo...Sto se tice izgleda lepa crna boja joj daje na ostrini zato se i zove sark :) Za te pare sve na zavidnom nivou stvarno..pozzz

darko
25.01.2011. @ 19:37 #282b4cb3

ovo je u stvari mushkin memorija, oni su kupili exceleram, tako da od mene svaka preporuka, radi perfektno na asusu m4a87td usb 3, idem po jos 2x2gb!!! +:povoljna,stabilna,lepo se klokuje -:po meni za sada nema

Nikolaj
28.01.2011. @ 02:37 #0e26169d

kojo oce vam daje win 7 x64 za ovu memoriju na 1600mhz... Kod mene je 5.9 ali imam integrisanu graficku koju trenutno koristim. Radi na 9-9-9-24 latenciju i na 1333mhz brziju zbog graficke. +:pitanje

patriota
28.01.2011. @ 14:00 #e9dcf9ea

imam ovu memoriju: PATRIOT 2GB 1600MHz DDR3 PSD32G16002 Da li mogu razlicite memorije da se kombinuju, npr ova 4gb da bocnem na prva dva slota a na trecu ovu moju patriot ? hvala

Borko
29.01.2011. @ 11:43 #5e826328

@Nikolaj I ja dobijam ocenu 5.9 u Win 7 x64, bez obzira da li je stavim da radi na 1333 ili 1600MHz(9-9-9-24-33). Pre instalacije Win 7 x64, imao sam Win 7 x86, u njemu je ocena bila 7.4, što me je začudilo, ali verovatno se ne ocenjuje isto. @patriota Može, s tim što će patriot onda da radi u single channel režimu. +:niska cena -:zasad ništa

Nikolaj
29.01.2011. @ 20:49 #26893431

@Borko hvala puno, ja mislio da samo memi tako, vetovatno je zbog latencije, sto se mene tice i ovako radi lepo, 3ds max ionako ne prepoznaje brzinu memorije... Necu da je klokujem drago mi je sto je imam, jeftina je brza, lepo izgleda i to je to, za Srbina super kupovina...:) pozzz

darko
08.02.2011. @ 13:05 #2dada408

u win 7 32 bit ocena 7,5 za ovu memoriju!!!

Markor8
14.02.2011. @ 11:15 #9acdab3e

Stvarno dobra ram memorija radi odlicno! +:Sve pohvale

Markor8
14.02.2011. @ 11:24 #0b14307b

da i zaboravio sam da kazem da mi radi overklokovana preko 1700mhz

stefan
14.02.2011. @ 20:48 #27f1df69

do koliko mogu da je kloknem bez dizanja i sa dizanjem voltaze? ploca je asus m4a87td/usb3 +:pitanje -:pitanje

Markor8
16.02.2011. @ 07:32 #920a2c3c

mozes na 1700 bez dizanja voltaze cak i malo vise +:Odgovor

stefan
16.02.2011. @ 22:18 #1b5abb43

mogu li tih 1700 da stalno drzim, mislim jednom dignem frekvenciju i ne skidam. +:pitanje -:pitanje

Markor8
01.03.2011. @ 07:29 #a2eea732

Mozes.Meni vec mesec dana radi na 1700

stefan
12.03.2011. @ 03:09 #b8aa426b

kupio je i imam problem. test u windows 7 64 bita pokazuje ocenu od 7.5, a svugde mi pise da je frekvencija 667 mhz. u cemu je problem? +:pitanje -:pitanje

Nikolaj
12.03.2011. @ 09:15 #30346c53

Koji win7 64bit koristis (home, pro, ultimate, enterprica)??? Nemoj mnogo da se sekiras oko toga, i ja sam je podesio na 1600 u biosu je tako a u win pise da je 667, ako je nisi podesio podesi je u biosu a win ne gledaj.. pitam te koji win koristis jer kod mene za istu daje ocenu 5.9 win7 64bit ultimate... mislim da postoji bug pa tome ne dajem neki znacaj... uzmi cpu-z skini sa neta i proveri ako je 667 onda podesi u biosu ako nece ostavi nema razlike preterane tj vecina programa ne oseti razliku...pozzz +:@stefan

stefan
16.03.2011. @ 21:59 #944dbf39

windows 7 ultimate koristim. nisam podesavao nista u biosu, sad cu. +:@nikolaj

stefan
16.03.2011. @ 22:16 #ce1e8c1b

evo u biosu sam manualno stavio na 1600 MHz ali sad mi pokazuje da je frekvencija 800 mhz. i dozvolio sam mu da automatski promeni voltazu ako treba ali nista. dajte neku pomoc. +:@nikolaj

gorankx
26.03.2011. @ 00:16 #7d92ca1c

tako i treba, kod novih memorija to znaci da radi na duplo vecoj frekvenciji ,..

Goran
23.04.2011. @ 15:29 #9b2e538a

Dečaci, win 32 može da vidi samo 3 GB RAM-a, to mu je vrh pa zato daje ovako visoku ocenu, 64 je mnogo realniji jer može da vidi i vrednuje mnogo više... A memorija je sasvim OK, preporuka! -:Nisam našao...

twisted
03.05.2011. @ 15:02 #f2c3efe4

@stefan, memorija ti radi u dual channel modi i zato pokazuje da radi na 800mhz. prebaci na 1333 i videces da ce programi pokazivati 667mhz. Dakle, kada memorija radi u dual channel modu moras da mnozis sa 2. @nikolaj, tebi memorija radi na 1333mhz verovatno zbog preniskog napona ili lose podesenih latencija. rucno u biosu podesi latencije koje daje proizvodjac.

pijana budala :
05.06.2011. @ 02:05 #5a19c490

i kad radi i kada ne radi u dual channelu mnozis sa dva, makar kod dd3 memorije, nisam upoznat sa ddr2. tako ti je i dd5 memorija kod grafifickih kartica kod kojih mnozis sa 4, eto toliko, samo sam htio da kazem da nema veze sa dual channelom. ako ne vjerujes uzmi i stavi samo jedan modul i vidjeces da i njega ocitava sa duplo umanjenom vrijednoscu,

Goran
15.06.2011. @ 21:55 #2c9bb6d9

ddr2 i ddr3 idu X2 ddr5 X4 u odnosu na osnovni takt, bez obzira na broj kanala... A EXCEL je extra! -:pa nema...

Marko i3
25.06.2011. @ 17:11 #d75ff287

Ova memorija provereno radi na Asus P8P67 B3 Rev 3.1 ploci (opste poznato je da su Asus ploce veomaprobirljive po pitanju memorija) ... teram je zajedno sa i3 2100 (dogodine neki ivy bridge pa cemo videti) i radi na 1680MHz bez menjanja voltaze i latencija! Minus oko garancije je to sto uvonik daje 5 godina, a proizvodjac 10 (tu nas zakidaju opasno) - sta da vam kazem, Srbija ljudi! +:Hladna i meni dovoljan OC bez nekog posebnog podesavanja parametara -:Garancija (uvoznik)

nesa83
04.07.2011. @ 20:38 #ba4ba456

Pozdrav,jer radi ova mem, na AMD ploci kao npr. AM3 870 MSI 870A-G54 ?

shvarci
05.07.2011. @ 09:21 #f4d612b6

@nesa83 Imam tu ploču i memoriju, sve radi kako treba. Na defaultu ce ti raditi na 1333 mhz, tako da treba u biosu da podesis fsb/dram ratio na 1:4 i da ručno namestis latencije prema specifikaciji. +:odlična memorija

!@#QWE
06.07.2011. @ 15:42 #2dec116a

da li je ova memorija u kombinaciji sa i5 2500k dobar izbor? s obzirom da je 1.65v

milan
27.07.2011. @ 22:34 #ebfe7b2a

ja imam tu kombinaciju i nemam zamerki ... kupuj dok je jeftino, ploca ASUS P8P67

Sasa
05.01.2012. @ 10:35 #f60b90a0

Imam Mushkin 2x2Gb 1600Mhz Blackline memoriju. Kada sam hteo da dokupim jos 2x2Gb nigde je nisam nasao. Iz Emmi-ja su mi predlozili ovu memoriju kao pravu zamenu, i naravno da mogu da je uparim sa postojecom. Cackanjem po netu stvarno nadjoh da je Exceleram nekada bio evropski ogranak Mushkin-a. Kada se firma osamostalila, zadrzali su proizvodni proces i dobavljace. Tako da je ovo u stvari Mushkin sa drugim imenom i naravno mnogo nizom cenom. +:Mora biti dobra kad se zna istorija firme

Dark Lone
30.01.2012. @ 02:33 #a016fb41

Samo malo ljudi zna da je u stvari ovo Mushkin da nema razlike jedino je drugi naziv i pristupacnija cena,ali kao sto ste rekli ko je upoznat zna,pozdrav.

ivan
14.03.2012. @ 10:11 #f8b18397

jer moze ovaj ram na asus 970 pro posto vidim samo lepe reci u vezi ovog rama

ivan
08.05.2012. @ 15:21 #ec95ba0c

ne razumem...koliko imam memorije po 1 plocici?? zasto pise 2x2gb?? da li je to zato sto ide par (2 plocice)

Djuka
08.05.2012. @ 19:35 #f6e820d6

Par od dve pločice od po 2GB.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan