Firefox 4 uspeo je da zabeleži duplo veći broj preuzimanja nego što je to zabeležio IE9, iako ima veliku konkurenciju koja stiže od strane kompanije Microsoft. Sa druge strane, Microsoft na sve strane naglašava da je njihov IE9 preuzet 2.35 miliona puta samo jedan dan nakon što je nova verzija IE predstavljena. Međutim, za manje od 24 sata od predstavljanja, Firefox je zabeležio 4.7 miliona preuzimanja, navodi se u zvaničnom saopštenju kompanije Mozilla. To je dosta manje nego 8 miliona kopija koliko je zabeležila verzija 3 za isto vreme ali i dalje veoma dobar rezultat, ali treba reći da je tada bil u toku veoma jaka promotivna kampanja „Download Day“.