Foxconn Technology Group razmišlja o proširenju postojećih proizvodnih aktivnosti na teritoriji SAD, a ovakav potez kompanije mogao bi se povezati sa Apple-ovim planom da proizvodnju Mac uređaja dovede na ovu teritoriju. Foxconn u zvaničnom saopštenju izdatom krajem nedelje navodi da će Apple započeti sa proizvodnjom jedne od njihovih Mac linija na teritoriji SAD do kraja sledeće godine. Tim Cook navodi da će u okviru ovog projekta biti uloženo 80 miliona evra te da će pomenuti projekat biti sproveden u saradnji sa Foxconn-om, koji je i najveći dobavljač za Apple.