Ovaj zakon omogućava francuskim zakonodavcima da nateraju Apple da omogući da njegovi iPod i iTunes rade sa servisima i hardverom drugih proizvođača. Apple je ovo nazvao „piraterijom koju sponzoriše država“. Potpuna primena novog zakona se ne očekuje do jeseni, kada predstavnici vlasti koji su određeni da nadgledaju zakon budu spremni. Postoje upozorenja da bi Apple mogao da odustane od francuskog tržišta ukoliko se nastavi sa ovim pritiscima. Kompanija se suočava sa sličnim problemima u Skandinaviji, gde su lokalni regulatori izjavili da „Apple nije otišao još toliko daleko“ sa povezanošću iPod-a i iTunes-a da bi to zahtevalo neku zakonsku akciju.