U očekivanom potezu Fujitsu se složio da otkupi udeo Siemensa u zajedničkom računarskom poduhvatu ove dve kompanije u Evropi, navele su kompanije u zajedničkom saopštenju. Prema dogovoru Fujitsu će platiti približno €450 miliona za 50% deonica. Ovaj dogovor bi trebao da bude u potpunosti okončan do 1. aprila sledeće godine kada bi kompanija trebala da postane filijala u potpunom vlasništvu Fujitsu-a. Do tada će kompanija nastaviti da radi kao zajednička. Fujitsu-Siemens je osnovana oktobra 1999 godine i postala je jedan od najvećih proizvođača računara u Evropi. Trenutno posluje u 36 zemalja i u proteklih godinu dana je ostvarila prodaju od €6.6 milijardi.