logo
eee

Gainward GeForce GTS 250 1GB GDDR3 GTS250-1024-HDMI-DVI

26.09.2009. @ 21:25   #Komentar #Grafička karta #Gainward

jel imao neko iskustva sa ovom grafickom ? kakva je u odnosu na 9800 gtx ?

16 komentara

boki
27.02.2010. @ 18:26 #65e8323b

uzeo sam ovu karticu zato sto nisam nasao ono sto sam ja trazio ali kad ono gle cuda radi i to jako lepo radi za te pare.za sad mi sve tera na max i ni da stucne sto me jako cudi,nije preterano bucna i u odnosu na 9800 uz malu doplatu veliki efekat.toplo preporucujem. +:cena kvalitt -:za sad nista

deja.cat
10.03.2010. @ 22:40 #6be9a44e

a kakva je Gainward GTS250 1024MB (DeepGreen) na sajtu preporuka 500w (za obe) mada za DeepGreen kaze -15%PowerSave. Pitanje moze li da se nakaci na kvalitetno napajanje od 400w

stalker
14.03.2010. @ 10:10 #ff604527

moze li da se postavi na Asus P5LD2-X/GBL? Imam monitor sa analognim ulazom i mogu li da se povezu? +:pitanje -:pitanje

antrax
09.05.2010. @ 13:52 #2f20c9c4

koja je razlika izmedju ove graficke i GAINWARD GeForce GTS 250 1GB GDDR3 GTS250-1024-HDMI-DVI-VGA graficke.

milan
27.06.2010. @ 19:18 #950d9945

dvoumim se koju graficku da kupim za nekih pristojnih 11000 dinara...mislio sam da kupim bas ovu. gledao sam na youtubeu kako se ponasa kad se GTA 4 crysis i far cry 2...treba mi neka graficka koja moze sve novije igre da tera na maximum a da nestucne:) i zanimam me da li je bitno kod graficki da se gleda TAKT ili memorija???

igor
27.06.2010. @ 19:32 #5efc4d0b

ljudi treba mi isto sto i ovom milanu....treba mi grafa za 11000 din sa kojom mogu da igram FARCRY 2 GTA 4 CRYSIS need for speed shift al da nesecka nista i sve da tera na maximum.... ja imam NX8500GT TDI256MB jako je losa kupio sam je pre 2 god za 4000din pa sad bih nesto bolje tipa za te novije igra assasn cread 2 itd al da nesecka :D +:POMOCCCCCC -:POMOOOOOOOOOOC

Nemanja
28.06.2010. @ 10:24 #ba3218f9

Za taj novac ti je nojbolja 5750, trenutno best buy, sledeća na listi je GTS250..

Lotus
01.07.2010. @ 20:32 #0fdf53c5

5750?! u GTA4,Crysis,RE5 i jos neikm igrama gora od 250gts pa ti vidi.Al ne moze tek tako da se odlucuje za graficku, Igore googluj 250gts benhmark (ili ekvivalente koji te zanimaju pa citaj malo, ili idi na tomshardware sajt ). Ja bi pre 250 zbog physX, (sad kad dodje Mafia 2 zalices sto nemas physX)CUDA-e a performanse su otrpilike kao 5750 Jedini "adut" 5750 je DX11 ali ne zanosi se time, jer kad budu pravili igre koje na pravi nacin mogu da iskoriste DX11 ta karta ce vec previse biti slaba, dakle ne treba ti 250 i uzivaj

Nemanja
02.07.2010. @ 11:39 #dcb63598

Sad sam gledao ponovo testove, 5750 jeste u nekim igricama gora od GTS250, ali je u većini bolja 5750, razlika je oko 10% za 5750, bolja je i u 3D Marku. Dirt 2 konkretno koristi DX11 i 5750 ima oko 37fps-a, što je i više nego igrivo. Mnogo je bolje uzeti karticu novije generacije, nego iz prethodne (pogotovo što je u gts250 prerađen čip star 2 generacije, koji je u to vreme bio najbolji), 5750 se odlično klokuje, tiša je, manje se greje, manje troši struje, 45nm, DX11, možeš da prikačiš i 3 monitora od jednom ako hoćeš, jedina prednost GTS250 je physX, koji nema nikakvog efekta na rezultate (fps, već naprotiv) +:Za Lotusa

Lotus
02.07.2010. @ 16:06 #389cb468

Kapiram da kad covek uzima kartu od 11000 nece koristiti stvari za koje bi trebao da izdvoji jos dosta kinte(Eyefinity, 3D...), pa zato to nisam spominjao, a da ce je klokovati ne bi ovde trazio savete. Meni licno je razlika u igranju sa i bez physX mnogo veca nego dx10vs11, mada oba imaju svoju cenu(u fps-ovima).5750 ce moci da podrzi sva vizuelna poboljsanja buducih DX11 naslova ali nece biti dovoljno jak da te igre u DX11 potera na max detaljima(a vec u DIRTu ima 37).Mislim da ce se vise naigrati sa physXom nego sa DX11.To je moje misljenje, a mozda gresim jbg. U svakom slucaju Igore(i Milane) na youtube-physX i onda i DX10vsDX11, mozda vam pomogne u odluci.Ali ako uzmete ovu gledajte da imate odgovarajuce napanjanje.

HHH
08.07.2010. @ 09:45 #c77e6ee6

Ima li 256-bit!!!!????

Milojko
09.07.2010. @ 09:38 #93750437

Ima.

Ivan
23.09.2010. @ 12:37 #d437acf4

Interesuje me da li neko zna sajt preko koga moze da se sastavi konfiguracija i izmeri koliko koji hardver vuce struje? Posto imam LC 450W pa nisam siguran da li mi je to napajanje dovoljno za ovu karticu a ne bih da menjam napajanje jer je skoro novo. Ako neko zna hvala. Ili pak da mi preporuci karticu koja ce da radi pod tim napajanjem

Ljuba
24.09.2010. @ 13:20 #d04232d8

Samo kucaj u googleu eXtreme Power Supply Calculator. GTS 250 ima 2x6 pin konektora za napajane tako da povuče i preko 150W, ja ga ne bi stavlja na LC od 450W. Možeš da razmisliš recimo o 8800GT kartici, slabija je oko 20% od GTS 250 ali zato ima jedan 6 pin konektor, koje bi LC od 450W mogao da gura. Sa druge strane jeftinija je i te kartice su se odlično pokazale, u celoj seriji skoro da nije bilo kvarova. +:Za Ivana

Nenad
13.04.2011. @ 23:30 #bc416165

Za ove pare nema bolje grafike.Cak se pokazala bolje od mnogo skupljih kartica.Svaka preporuka. +:Temperatura u fulu ne prelazi 62 stepena.Detalji odlicni u igricama. -:Apsolutno nista.

Nebojsa
15.09.2012. @ 23:29 #438e65e1

Jos moze da tera igrice, veoma pristojno.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan