logo
gt

Gainward GeForce GTX 295 1792MB GDDR3 GTX295-1792-HDMI-DD

30.01.2009. @ 14:03   #Komentar #Grafička karta #Gainward

stigla je i ubica na nasem trzistu :)...svaki komentar je suvisan jedino se moglo malo vishe poraditi na izgledu uzimajuci u obzir da je najjaca kartica na planeti a gtx 260 izgleda robusnije od nje :) -:dizajn

83 komentara

ludak
24.03.2009. @ 23:02 #4f6cc57f

nemam zamerke, dve ove teraju krizu u cak 40fps!!! malo je toplo u sobi, al dobro je zimi. +:Odlicna, mocna -:jedva su mi stale obe

eee
01.10.2009. @ 16:43 #eddf9a5a

a jedna 4870x2 tera "krizu" u 60 fps

Daum
23.12.2009. @ 16:25 #a26c3402

Jedna ova tera Crysis u 60fps, a 4870x2 jedva izvlaci 40...

Bojan
12.02.2010. @ 18:09 #b1511ea0

imam ovu grafiku i nameravam da je promenim uzasno me nervira koliko se grije ... -:previse al bas previse se grije..

Milos
14.02.2010. @ 14:52 #76b9496f

Koje napajanje treba za gtx 295??

Brayan_Fury
10.03.2010. @ 00:03 #68410790

Sve zavisi od ostatka konfiguracije, ako je neka prosecna onda brendiranih 500w, a ako je malo jaca(955, i5, i7), onda vec 550 - 600w za svaki slucaj.

bojan
12.03.2010. @ 12:42 #1ea30691

@brajan jel ti imas ovu grafiku ? ako je imas onda treba da kazes liku da je bolje da je ne uzima jer ako je imas i ako si je testirao odmah ces je menjat @milos bolje ti je ne uzimaj je .. ja je imam cim je izasla dosla mi je iz amerike i razocarao sam se samo tako .. prvo imas velikiii problem sa hladjenjem ako bude stajalo na automatsko stalno ce ti se pregrijavat a to je lose a ako stavis na manuelno moraces je drzat na 65% a i vise zavisno kolike detalje ti zahteva igrica... ja je prodajem i hocu da kupim ili ovu novu sto izlazi gtx 480 ili radeonku 5970.. uglavnom svi toplo preporucujem da se sklone od ove kartice.... +:@Brayan @Milos

Milos
14.03.2010. @ 15:46 #f1e0ee52

hvala bojane sacekacu jos malo da vidim kakve kartice sad ima geforce da pusti ili cu mozda uzeti 5970 ali jedino cena zeza

Jaksa
24.03.2010. @ 18:25 #9bf36f07

Greje se vise u kucistima koja nemaju dobro strujanje vazduha, a sto se tice crysisa moja Gainward GTX 260 Selected edition tera Crysis Warhead na 45-50 FPS. +:... no comment

Vojislav
31.03.2010. @ 12:17 #6519b689

Besmisleno kupovati ovu karticu ako imate manje od 700W napajanja i kvalitetan kuler. Inace odlicna grafa. +:jede malu decu -:cena,zahtevna

DJIGORM
03.05.2010. @ 08:33 #b3cf1306

Radi i sa napajanjem od 550W !!! Provereno. Bice dovoljna za sledecih minimum 3-4 godine ! +:Cena, performanse -:Greje se

EvilJim
06.05.2010. @ 01:50 #99c9ff4f

@bojan seljachino promoterska... idi lazhi nekog drugog. Moj brat poseduje ovu karticu, ne pregreva se, shije najnovije kartice pa chak bile i klokovane. Da imash ovu karticu ne bi tako prichao.. ergo sum lazhesh. Idi na bench pa vidi prave ne lazhirane testove midgarda i palamudina koje su radili kod mene u servisu. Sahsio je skoro ceo bench... Tolko kako nije dobra investicija... pritom trenutno je imam na lageru za 30k dinara.

Nik
24.05.2010. @ 18:29 #e208710c

Grafika odkida koliko je dobra. Ali za te pare ne daje dx11 koji ce opet za jedno godinu dve da bude must have. +:dobra grafika -:gtx470 je pametnija kupovina

Nemanja
18.07.2010. @ 21:20 #83b26c19

ovaj grafa ne moze ni u kom slucaju da se mjeri sa Asusovom. Asus je mnogo bolji a i duplo se manje grije !!! +:Lose , ASUS je bolji -:mnogo lose

mendi
03.08.2010. @ 03:25 #3ee9f3ee

kako moze da bude asus bolji kad ovo kosta 220 evra,a asusov 420,sta pricas brate si lud sta ti je. vidi bre ovo milina za ove pare imas avion od grafe.ccccc kakav coek.

mdma
04.08.2010. @ 23:36 #2a380cab

mendi bre, covek ima pravo, asusova verzija jeste bolja, ali ne bas toliko da kosta skoro duplo vise samo zato sto ima veci radni takt memorije 2000Mhz a ova 1008mhz

mendi
08.08.2010. @ 00:58 #43e63069

nisam znao da ovo ima takav takt,izgleda da si upravu ,ja gledam samo ono znas ime grafe i to je to,NVIDIA JE ZAKON za igrice naravno imam gtx260 gainward sve igrice mogu da igram samo sto imam jedan problem grafa gori koliko se greje,pa razmislam da zamenim za neku drugu koja se manje greje. -:izvinite

marko
11.08.2010. @ 00:54 #503a5b0b

takt je 1008 x2... to jest 2000mhz

kupac
21.08.2010. @ 22:50 #c9d2eedd

Kako mi idu na q,OVI sto pricaju da je asusov model bolji.Sve je isto,jedino u sta sam ubedjen je to da je ovaj model repariran.

laki
27.08.2010. @ 12:43 #95fa9d82

samo da podrzawa DX11 bolja bi odlicna

Boris
29.09.2010. @ 16:13 #5a90031c

Stigla mi juce reparirana sa godinu dana garancije (meni dosta) apsolutno nikakvi znakovin koristenja na njoj, skroz nova!!! Niti se greje niti pravi probleme jedini problem sto je brate preteska 1kg i 120grama, ja merio na kucnoj vagi :) .Prosto me strah kad uspravim kuciste da od svoje tezine ne pukne deo ploce gde se ubada u PCIexpres slot. Inace brutalno radi sije sve 4xx osim 480, a bas me briga za DX11, pa do godine ce izaci nesto drugo i neki drugi DX :)))

pera
30.09.2010. @ 19:10 #c3150607

borise kolike su temperature

Cvele
04.10.2010. @ 14:43 #1d4e081b

Ja imam skoro godinu dana ovu kartu, samo je single pcb verzija, extra radi... on idle 40 c, load 51 c...plus sto moze da se kuleru staluje broj obrtaja...ovu kartu necu menjati sigurno jos dugo, jer dok dok dx11 bude standar ili nesto drugo vec, debelo ce se promeniti ponuda vga od ove trenutno koja je sad na trzistu...

Blue
15.12.2010. @ 09:37 #8ceca5fd

Ja ne znam za vas ljudi ali meni se ova kartica izuzetno puno grije cim ima malo vise detalja a igram u visokoj rezoluciji. moram manuelno da podesim brzinu coolera na preko 60% a nekad i vise a onda postaje izuzetno bucna. Ne znam dal sam ja dobio neku sa greskom jer koliko vidim nekima se grije a nekima ne prelazi 50 stepeni a moja u mirnom radu ide na 50-55 stepeni :S -:previse se grije

qq
15.12.2010. @ 16:51 #29e0863d

nisi dobio karticu sa greskom, ovaj model pod punim opterecenjem radi na 90-91C tako da ne brini povodom toga. Druga stvar je ako kartica podize temperaturu u sobi i ako je bucna... inace zbog same radne temperature njoj samoj nista ne fali.

Dimke
03.02.2011. @ 08:43 #47c0171b

Druze ta karta generalno kod svih proyvodjaca se enorno greje...plus uzo si gainward plus nisi ni znao da je to glavna mana te kartice...rezultat svega sauna u sobi kad dodje leto i onda ces je nositi na servis ako imas garanciju. Pozzz

vlado nk
09.02.2011. @ 00:28 #ab79b314

Prejaka za ove pare,fizicki,i to treba osjetiti.Jednom se zivi!!!! -:Vjerovatno grijanje

Gapy
13.02.2011. @ 11:21 #2491d4fe

ovo je bas jeftino i dobro tako da cu od svega 5850 toxic 2gb ili 6870 saphire da izostavim i kupicu ovo a za grejanje mi ne prestavlja problem jer sam prije ove imao gigabite gtx275 1792mb koja je za grejanje bila isti slucaj kao i ova zverka tako da sam sredio kuciste tako da mi je ta grafa u fulu isla od 60c do 72c a kada nije bilo tako kuciste isla je i do 90c 95c i ovo nece biti problem nikakav pozzzz +:samo da sve radi kako treba -:nema lose bar za mene

stefon
13.02.2011. @ 14:56 #ef48ba9b

Ovo cudo otkida bandwindth 223.8 Gb/s......

reks
13.02.2011. @ 16:11 #48af587c

U cemu je razlika izmedju GTX295-1792-DD-I-R, i ove ?

Gapy
14.02.2011. @ 12:48 #3c812a78

eto juce sam je uzeo ali ne izgleda ovako neg kao ona asus sto ima na sredini kuler i prezadovoljan mafia II u high sve na rez 1920x1200 59 frejmova znaci sve do kraja prije ove sam imao gtx 275 i njoj 27 frejmova tako da dx11 i moze da saceka bar kod mene a da bi se zadovoljio dx11 i u ovakom rangu da bude grafaa treba ja mislim ono 480 ili 580 a za to isto treba izdvojiti 450e a za ovo das 140 i igras se jako lepo i znas da igre koje izlaze sve gura bez ikakvih problema u high na full hd... ovo ko je uzeo nije se pokajao a grejanje jos mi se manje greje neg sto mi se grejala 275 tako da sam se sam uverio a to je naj bolje za sada je imam jedan dan tek nadam se da nece crci u skorije vreme sa tim da je ne overklokujem pozzzz +:Extra ne greje se -:Jedina Mana dx11 ali neje neka preterana razlika

Dark Lone
16.02.2011. @ 00:33 #18fd2f7e

Jeste da je dzabe za ovu karticu! ali nije ista reparirana i nova GTX295!!! kao prvo ova kartica ima manje snage od nove kartice ne reparirane ! a drugo ne znate kad ce da crkne ! zato i daju samo 12meseci garancije ja je licno posedujem zato vam i pricam radio sam neke testove posto moj drug ima istu ovakvu karticu samo novu sa 3godine garancije i platio je oko 300evra a ja se napravim pametan i kupim ovu za15.656dinara u svim testovima u procenitima je od mog druga kartica bila jaca u proseku od 5-9procenta tacno receno.Prema tome ko zna koje su memorije gurali i sta su popravljali na njima.zato bolje uzmite neku seriju 4GF i ne razmisljate. +:LJUDI OVE KARTICE SU REPARIRANE I IMAJU GARANCIJU SAMO 12meseci -:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! U P O Z O R E N J E !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gapy
16.02.2011. @ 16:17 #93959797

da tu si upravu ali ok vec sam je kupio i dobro je jbg koliko radi radice valda nece odma crci bar nekih 10 meseci pa je prodam kasnije bilo bi dobro kad bi bilo tako

Nikola
18.02.2011. @ 10:07 #ec62a125

Sta je bolje da se uzme , ova gtx 295 ili MSI gtx 460 1gb Hawk Talon Attack -:treba da pazarim !!!!

Gapy
18.02.2011. @ 12:24 #fb5155d1

Nidjo ako hoces da dobijes brzu grafuu a da ne gledas na dx11 onda uzmi ovo ali je malo sjebano sto su reparirane a 460 ako uzmes miran si i imas dx11 a ako gledas da imas high end grafu ali u dx10 onda uzmi ovo i igraces se najmanje 2 god na high i jos ako se igras na velikoj rezoluciji super a sa 460 ces biti miran sigurno godinu dana da sve ide na high i to je pitanje dali ces sta znam evo ja sam za sada prezdovoljan sacekaj pa vidi sta misle drugi o ovome pozzz +:gtx 460 za dx11 bolja kupovina -:gtx 295 dx10 ali je mnogo brza u dx10

Dark Lone
19.02.2011. @ 13:52 #55feafff

Uzmi Talon Attack,ima super hladjenje ima dobar overklok potencijal dx11,ddr5 memoriju odlicna kartica jos je iz military serije ima pancirne kondenzatore bukvalno ne moze da crkne :) ja razmisljam da prodam moje djubre i da kupim talon attack.Neces se pokajati malo proguglaj i videces da je svi hvale i kazu da je najaci gtx460 trenutno a i da se lepo overklokuje sve u svemu uzmi GTX460 manje trosi struje,hladnija je,pozz +:MSI gtx 460 1gb Hawk Talon Attack

Zoki
19.02.2011. @ 16:18 #118c5ab8

pre ove imao 4870,gtx460oc,6870...... nabrojanae karte su SMESNE nasprama ove, uzeo sam doduse single pcb verziju i sa fan kontrolerom na min all fans karta u fulu ne prelazi 63C, ventovi na max- max temp karte 54C vidjena inace fan na krti je sve vreme bio na auto i nije se cuo, topla preporuka za kartu nome ne trena dx11( a i koj ce ti k ja ne vidoh razlike a perfomanse opadaju debelo) i za 140e nema bolje, inace kolje se sa gtx 480 a duva za vrat gtx570 koje su 2-2.5 puta skuplje +:cena, perfomanse -:treba jako napajanje

Gapy
19.02.2011. @ 17:38 #ab4a2c90

Jeste zoki upravu si i super je grafaa ja imam dual verziju neznam kakva je razlika u performansama izmedju single i dual ali sam zadovoljan sa njom meni napajanje ne prestavlja problem jer imam dobro napjanje i jako ali ko moze ovo da stavi kod sebe Extra za ove pare nemere bolje... +:upravu -:upravu

pericadex
21.02.2011. @ 18:29 #d3896186

Planirao sam da uzmem ovu grafu na LC POWER Silent Green Power LC6650GP3 650W napajanje. Uz to i AMD 955 i 4 Gb DDR3 Rama,dali ce mi trebat jace napajanje? +:Pitanje

dee
22.02.2011. @ 12:34 #21fa7d03

Da trebace ti jace napajanje lc power ima samo oko 350w onih +300w su izmislili :)trazi napajanje sa minimum 50a na +12v akom ces uzimati ovu graficku. +:za pericadex

dexter
02.03.2011. @ 23:00 #fff3438e

Pozdrav,planiram da kupim sljedecu konfiguraciju AMD 955 BE ovu grafu 2x2GB DDR 1333 Kingstom pa me zanima kolika ce biti IDLE i full load potrosnja,i da li da uz to uzmem Chieftek CFT 600 ili CFT 650 pozdrav

stefon
07.03.2011. @ 21:31 #93a2867e

Uzmi od 650w... Ova guta struje ko luda. Zato sto je dual gpu...

Azarus
15.03.2011. @ 09:26 #4213de0f

Znam da su kartice reparirane ali nikako ne mogu da izvucem informaciju sta je tacno reparirano na njima,ako neko ima tu informaciju neka je podeli sa svima posto planiram da je uzmem za privremenu upotrebu. Ako neko zna gde moze da se kupi nova i po mogucnosti od ASUSa,neka ostavi komentar. +:Odlicna -:STA JE TACNO REPARIRANO.

Dimke
15.03.2011. @ 13:46 #9548f21e

Wec sam pisao ovde dosta komentara na ovu grafiku posebno sto je gainward iy razloga sto samo od toh proiyvodjaca karte budu reparirane ja jos nisam sreo nijednog drugog proiyvodjaca a da treba da se karta reparira. Sta u sustini to znaci...znaci da je neko koristio istu uz nepaznju i sa losim napajanjem te da je karti otisao otpornik ili se odlemio neki mem modul pa je bilo neophodna intervencija...jos gora situacija da je karta sluzila kao test primerak pa su joj vadili dusu pa je sada prodaju jer logicno ove karte se vec odavno ne proizvode i nema ih u prodaji. Ali ima jos jedna stvar zapitajte se ZASTO uvek to bude gainward nisu samo gtx 295 modeli reparirani ima ih raznih da ih sad ne nabrajam...moj savet vama svima koji planirate kupiti ovu kartu je IZBEGNITE ako ikako mozete potrosite jos 20 30 eura vise i kupite dobru ocuvanu polovnu kartu Asus, XFX, Evga, Gigabyte, MSI,Leadtek, Palit...ako neidete na nove...Ovo pricam iz licnog iskustva jer samo imao ovakvu kartu em se grejala kao looda sto je slutilo da nece dugo em se jako lose klokovala postajala nestabilna mrljavi slika itd....pozz -:gainward

Dee
20.03.2011. @ 06:37 #984d63e4

Dimke nisi u pravu. 1.Refurbished kartice su nove kartice i imaju godinu dana garancije sto je sasvim dovoljno da se pokaze kvar ukoliko postoji. 2.Bilo koja nova kartica koju ste platili duplo vise moze isto tako da crkne. 3. Citiram, Dimke: "moj savet vama svima koji planirate kupiti ovu kartu je IZBEGNITE ako ikako mozete potrosite jos 20 30 eura vise i kupite dobru ocuvanu polovnu kartu Asus, XFX, Evga, Gigabyte, MSI,Leadtek, Palit" Palit i Gainward su jedna firma....Znaci tvoj savet ljudima je da umesto novog Palita dodaju 20-30 eura i kupe polovnog... o.O?! +:GTX 295 za 140e

Shomy
26.03.2011. @ 10:13 #24d6b314

Jel vam toliko bitan DX11? Pa sta ce vam gtx 460 na DX11 kad ne moze da podrzi ni jednu zahtevniju igricu na DX11 npr. Metro 2033 ?!?

Marko
28.03.2011. @ 14:18 #75d6a4e7

GTX 460 podržava Metro na DX11, ali fps ne prelazi 20 kada je sve na odvrnuto na max, Metro 2033 je najzahtevnija DX11 igra, sve ostale DX11 igre rade odlično.

Shomy
11.04.2011. @ 15:37 #bfcead4e

Kupio sam ovu graficku pre neki dan i nista nije bolja u Crysis 2 nego GTS 250!

asd
12.04.2011. @ 16:53 #f970412a

Zna li neko kolika je IDLE i FULL LOAD potrosnja ove grafe?

Darko
13.04.2011. @ 15:19 #48261aa4

Mislim da u Full Loadu nije ispod 250W..

Escobar
27.04.2011. @ 20:01 #5dc598b3

Ti si lud.

Bla
12.05.2011. @ 02:56 #e73d5d1a

Idle 176 w full 394w +:vrx x2 karta -:kakva je zavisi od jedne do druge ko koliko ima srece

Dimke
12.05.2011. @ 15:41 #e081b749

Dee nisi uopste razumeo ali nema veze, otkud tebi ideja da je reparirana karta nova karta ? Reparina karta je ona koja se pokvarila u upotrebi ili je dosla sa nekim osecenjem u svakom slucaju nemogu se smatrati novim kartama, a poredjenje sam dao na sve ostale naravno polovne kartice koje se mogu naci i kupiti, to je moje misljenje jer sam i sam bio u takvoj situaciji jedanput sva sreca sto je karta bila u garancii i sto sam se namucio da ubedim prodavce da mi zamene kartu nekim drugim proizvodjacem PS Gainward je krs bio sada ove nove neznam ko uzima polovne nek uzme nesto drug i bice kull POzz :D

Benny
15.05.2011. @ 18:21 #b06ad17b

Ljudi, zasto je cena ove karte tako mala? I interesuje me zasto Gigabyte verzija kosta 300 dolara? +:Sudeci prema karakteristikama... +++++ -:Ne razumem...

Marko
16.05.2011. @ 11:14 #39c24400

Zato što je ovo reparirana kartica, kartica koja je bila servisirana, pa opet vraćena u prodaju, takve kartice imaju garanciuju samo godinu dana, umesto 2 ili godine i sve su Gainwardove.

Benny
16.05.2011. @ 15:57 #9ff9ca66

Sto ce reci da mi nemamo apsolutno nikakav podatak zasto je ona bila servisirana, da li je izakana, crkavala i sl.? Ako je tako, onda je ova ponuda pravi rulet! :) Da li to znaci da je ove pare best buy npr. Palit GTX 460 1GB Sonic?

Marko
17.05.2011. @ 12:19 #337ebd83

Koju god da uzmeš, GTX 460/ 5850, 6850, proći ćeš bolje nego da umeš ovu, pored toga što ne znaš od čega je ova karta bolovala, troši i greje se kao šporet, imaš npr. GTX 460 Hawk koja je vrhunska karta.

Shomy
21.05.2011. @ 21:52 #1571d243

Graficka u IDLE 50C+ na 100% Fan speed (i to bez overclockovanja), a u full loadu (Crysis warhead enthusiast 16xQAA @ 1920x1200) je 90C-95C (SAMO NE ZNAM KAKO NIJE CRKLA)! I sto nestave Core clock 2x576(1152mhz) jer je 576MHZ po GPU, a ne 288! +:@Escobar MAMA TI LUDA

Djole
31.05.2011. @ 02:55 #8ce862d2

Ja imam jednu karticu u masini, teram je sa Thermaltake napajanjem od 750w i prezadovoljan sam. A koliko je kartica dobra govori pdatak da je za nekih 10% sporija od gtx570. Drug ima dve ove u SLI-j, tera ih na Tagan-u od 1.2KW i te kartice jedu GTX580 za nekih 20-30% ako ne i vise. Jeste da je dual gpu kartica al je zver. +:Revolucionarna kartica za svoje vreme, pa cak i sada.. -:greje se i potrosnja

Gapy
07.06.2011. @ 13:55 #da3a6057

evo ja sam je uzeo jos u februaru i pre 4 dana sam ponovo dao drugaru da mi sredi sistem sto jest doktor za sisteme i sada dirt3 ide 63fps na 1920x1200 i sve na high odvrnuto a crysis 2 leti ko blesav i stize temp najvise 75 jedan i drugi gpu 76c a vent na 85 posto ne stavljam ga na 100 jer bas sto je repariran pa se bojim da mi kojim slucajom ne izleti kuler ha ha ha ja pre zadovoljan kad mi radi klima ne prelazi 70c na crysis sto se mnogo vise greje neg na dirt3 na idle 45 nekad 40 nekad zna i 50 zavisi koliko je toplo unutra nije radila ovako kad sam furao sa starim sistemom a kad ga je ocistio imao sam 245 virusa i to je kocilo ceo komp stvarno topla preporuka ako su sve grafike kao moja u radu i grejanju ali cisto sumnjam jer bas citam kom i nisu svi bas zadovoljni pozzz svima... +:odlicna -:reparirana

Shomy
25.06.2011. @ 12:58 #c5131066

Haha, mora da se salis, ova graficka ne perlazi 75-76C? Hahahahh... E da je to tako onda bi svi uzimali ovu karticu, a ne gtx 480 koja dolazi do 72C -.-! Ova graficka kod mene prelazi 100C na 1920x1200, a na 1366x768 temperatura se krece od 94-100C

Milance
27.06.2011. @ 17:05 #d1cda183

Onda si ti dobio losu verziju kartice. Drugova ne prelazi 85C a igra u 2560x1440 u WoW-u.

gapy
28.06.2011. @ 00:20 #6cd59836

eee shomy shomy buras ja necu pricati ono sto nije tako a ti kao sto kaze kolega milance mora da si dobio stvarno neku losu karticu ili ti je uvek u sobi 50c neznam sta bi trece bilo broblem ja nevolim da napisem ono sto nije tako vec sve kako je napisno tako radi tako da ha ha ha tebisto tako neznano govoris u moje ime kao da je moja maxina kod tebe na stolu a ne kod mene....

Dimke
29.06.2011. @ 12:25 #6d21270a

Odavno je vec poznato da se gainward karte uzasno greju sto se neke druge karte negreju toliko zapitajte se...nebitno vec sam pre postovo na temu gtx 295...ako imate problema sa hladjenjem kartice izbusite kuciste sa strane i odozgo i montirajte 4 kulera 120 mm i resili ste problem donekle, jer gtx 25 i pogotovo ova se greje kao looda ja kad sam je imao temperatura nikad nije silazila ispod 75 dok sam igrao na idle oko 45 do 50...sada koristim 2 gtx 260 u sli em sto su slicne perfomasne em se duplo manje greju ako imate neko lose kuciste ja sam na moje montirao 6 ventova od 120mm :DD

Marko
29.06.2011. @ 14:48 #3b814a12

Gainward kartice su sasvim solidne kartice, naravno lošije od brendova kao što su Asus ili neke slične firme, ali za svoju cenu sasvim solidne. U suštini GTX 295 kartica se dosta greje, još na to dodamo i da su ovo reparirane kartice koje se još više greju. Na žalost, većina Gainward kartica na našem tržištu, koje starije od 4xxx serije su reparirane. +:Gainward -:reparirana Gainward kartica

Milunka
08.07.2011. @ 11:59 #f3b9aace

ja sam kartu bio pazario u Etr**u, karta je bila single PCB, 55nm. U kucistu cm690, sa jednim 12cm kulerom ka grafi, gtx295 u full loadu je dostizao oko 61-62 C,znaci smejurija oko temperature. Veoma sam bio zadovoljan kartom,i mogla je da se klokuje preko 700mhz bez problema,a temperature su ekstra... Ortak je imao asus gtx295 ,sa 2 pcb-a,i ta karta je normalno toplija,i ide do 81-82C..... Tako da to sto vi tu pisete,to ili izmisljate,ili je nemate,ili imate primerak nedaj boze.... -.- +:Ne znam zasto lupetate,karta je odlicna

Milunka
08.07.2011. @ 12:02 #f8f5a3d8

Standardna temperatura za gtx260 je upravo bila oko 82C, i to je najnormalnije za full load.Gtx280 ide na 90C,i to su normalne temperature za te grafike. A temperatura za svaku grafiku zavisi,ali komponente svake grafike normalno ce funkcionisati do 105C.Naravno to nece lako dostici ni gtx480,ali eto to je neka barijera. Ova grafika ne verujem da ce ikad dostici 80C i to u SHIT kucistu,a u novijem bice verovatno ko u mom,dakle do 65C. +:evo jos da dodam

zzz
16.07.2011. @ 15:14 #50700fd7

Veoma losa kartica u svakom aspektu

Megatron
20.07.2011. @ 22:15 #fc5d5c1a

@zzz nemas ti pojma. Kartica koja sada ima skoro 3 godine ubija u pojmam vecinu kartica novih generacija... Jeste nema DX11 al koji ce ti to.... Za manje od 250 eura mozes da ih stavis u SLI i da dobijes daleko bolje performanse nego sa GTX580 koji koji kosta 500eura.... Za ostatak mozes da kupis dobro napajanje ( nekih 120eura ) i napucas 8GB memorije... Da sam na tvom mestu pokrio bi se usima....

Djuka
21.07.2011. @ 11:02 #85f5b85f

Nekad vrhunska karta, sada ima samo prosečne performanse, dok su aspekti potrošnje, zagrevanja i buke dosta ispod proseka. Ako se gledaju performanse trenutno je tu negde ili malo jača od GTX 560 i 6870, dok je u svim ostalima aspektima dosta gora, + ovo je reparirana kartica.

gapy
22.07.2011. @ 23:56 #770388da

malo se cimam koliko bi mogle dve da vuku struje ja mislim da nebi trebale obe da povuku vise od 640w to jest 320w po kom i jer bi dobio bar 50%poboljsanja ako bi ih stavio u sli varijanti procesor imam amd 965 ram kingston hiperx ddr3 1800mhc 2gb znam da je malo ali gledacu da stavim jos bar 2gb i da to bude to naravno ako mi napajanje moze gurati to sve ali mislim da bi trebalo naravno bez overklokovanja i ploca je asus m4a77td pro bila je rec da je jedan za grafiku x16 a drugi x8 to sam procitao dal ovde na itsvtu ili nekom drugom sajtu ali pre neki dan sam pogledao ispot na slotu i pise pcex16 i na drugom isto tako da cu staviti ove dve u sli samo da mi potvrdite dal moje napajanje moze to sve da gura hvala ljudi unapred... +:sli kako bi se pokazalo ove kartice -:samo dal bi bilo dovoljno silver stone st85f-p

Dex
23.07.2011. @ 00:41 #6d366b12

Druze moje misljenje je da ti nece to napajanje biti dovoljno. takodje mislim da bi ti za ovakve dve u sli taj procesor stvarao bottleneck. Ako zelis da napravis jaku masinu a da ne moras mijenjat napajanje savjetujem ti da uzmes dvije 6850 i stavis ih u crossfire(kostaju po 130E). Nisam potpuno siguran ali mislim da bi mozda dobijo iste, ako ne i jace performase, jer novije generacije imaju jaci scaling kada ih povezujes nego starije Pozdrav

gapy
23.07.2011. @ 14:32 #51fdc2c1

ali koliko bi mogle avakve 2 da vuku struje ja sinoc gledao gainward i gigabite u sli 640w ne razumem sto bi ove dve vise povukle jer ide jednom 8 pinski 150w 6 pinski 75w i u maticnu sto se ubada ja mislim da nije vise od 50w to je 275w kad se tako gleda al nek povuce i 340w jedna mislis da nebi moglo ovo napajanje da izvuce maxx da potera proces i ram dvd hdd to kacim na njega a sve ostale kulere imam drugo od 200w koje mi tera samo kulere +:mozda jest bolje ali ja jednu 295 ovaku imam jos od 2 meseca -:a ovu moram prodati to jest problem i koliko doplatiti na to sve

Dex
23.07.2011. @ 15:25 #5467b31a

E druze ako imas vec jednu onda je to druga prica, ali bas sam citao i upravo citam na guru3d da je za jednu za maximalno iskoristenje potrebno napajanje 700 w, a ukoliko zelimo da dodamo i drugu, potrebno je da dodamo jos minimalno 300w odnosno treba nam napajanje od 1000w, ali recimo da uspijes da to povezes, mislim da i dalje neces dobiti puno na performansama jer taj procesor je dovoljan za jednu, ali sumljam da ce moci da izvuce maximum iz dvije, tako da i dalje imas jedno usko grlo.

gapy
23.07.2011. @ 18:50 #d6568e8c

i kad pogledamo moj procesor vuce 125w ram nek vuce 20w dvd 20 hdd 25 to jes 195w plus grafa 320 ukupno 515 i ostaje jos 300w ladno jer tako ili dok cu kulere sve kaciti na ovo drugo napajanje i ovo mi ostaje samo za komponente sta mislis ti dal bi islo tako kako sam ja mislio i reci mi dal moje napajanje moze da se optereti na svih 850w jer na kutiji mi je pise da u piku moze kad grafa povuce u kratko kad zatreba do 950w sad neznam dal moze celih 850w da pogura kad se optereti jbg ja mislim da je njoj sasvim dovoljno kako god radila 320w a neznam koliko maticna vuce al nek sve bez grafe vuce 210 onda bi trebalo da ide aj mi pogledaj dal bi mogao da gura na svih 850w pozzz deky i hvala na savetima +:a sto na kutiji pise kad dobijes paket kao min 650w sa celim sistemom -:965 jeste usko grlo a reci mi dal bi bilo ok x6 neki na 3.0 amd

Dex
23.07.2011. @ 19:46 #ed79ebb7

Nema na cemu druze, drago mi je ako mogu pomoci. Ne vjerujem da ce ti puno znaciti x6 jer ja mislim da i nema igrica da su optimizovane za 6 jezgra, tako da ce ti u igricama i dalje biti koristena 4 sto te vraca na pocetak,e sada jedino kada bi barem overklokovao taj procesor mozda bi dobio malo bolje rezultate,ali ces opet povecati potrosnju(vjerovatno ne mnogo),a razmisljam da li bi mogao da prebacis i dvd i hdd na ono drugo napajanje, tako da ti vise ostane za grafe. Malo sam pretrazio informacije o tvom napajanju i koliko mogu da zakljucim prilicno se dobro pokazalo, pronasao sam i ovo da moze da pogura i do 950w sto si rekao,tako da bi vjerovatno i imao dobitnu kombinaciju za potrosnju.Samo vidi sta je za procesor.Ne mozes puno ucinit za bolje rezultate u AMD ponudi, ali opet mislim da ti je previse da kipis neki jak Intel, to bi te vec mnogo kostalo.. Srecno

gapy
23.07.2011. @ 20:29 #41d21091

jeste ali pazi sad ako stavim na ovo drugo napajanje hdd i dvd sta ce se desiti posto ovo od 850 napaja plocu i tu idu sata kablovi u nju pa da ne napravi pizdariju neku a sta mislis ako ostavim hdd i dvd jer ce moci to sve da gura ili sta mislis koliko bi mogao proces da overklokujem sa boljim kulerom neg sto je fabricni i koliko bi tad on vuko wati

Dex
25.07.2011. @ 15:09 #6235fc13

Citao sam po internetu, obicno se na drugo napajanje spajaju HDD i DVD, tako da neces nikakav problam napraviti, a mozes do neki 3.8 ili 3.9Ghz(mozda cak i malo vise sve zavisi),a nisam siguran za potrosnju, a sto se tice kulera predlazem ti TX3 ili 212+ jer su se dobro pokazali a nisu pretjerano skupi.......pozz

gapy
31.07.2011. @ 11:01 #cc581451

hvala puno druze pomogao si mi extra tako da za sada znam sta i kako pozzz veliki deki.

MDR
25.12.2011. @ 04:08 #b15bfcf3

Kartica je otisla mnogo ispred svog vremena... kod mene joj je idle temp 45, dok u full loadu ne prelazi 65. Imam jednu Nocuta 120mm koja uvlaci hladan vazduh i 140mm koja gore izvlaci i to je to. Batman Arkham city na AMD phenom II x4 955 Black edition opusteno izvlaci 60 FPS - sve na maxu... Sta reci za karticu... Ok, nedostaje joj jos jedan ventilator, i nema direct x 11, ali ce se sa ovom kartom svako izigrati barem jos godinu dana. +:gainward gtx 295

dusan
15.12.2012. @ 18:23 #0a2a35a7

dal ce neko blindirano napajanje od 600w moci da je gura bez problema u kombinaciji sa fx 8120 i maticnom plocom msi 970a-g46 i 4gb rama 1600mhz sa hdd-om od 160gb i jednom optikom uz uslov da sve komponente budu u defoultu. Hvala unapred.

miske
22.05.2013. @ 21:47 #989ca9ee

Blindirano hahaha :-) Brendirano mozda ali opet tesko ova guda struju kao nenormalna takodje fx x8 je veliki potrosac ne savetujem da ides na ispod 650w najbolje 700w.

dragan
08.09.2014. @ 12:54 #ad8570d9

kolika je tezina gtx 295 kartice interesujeme zbog postarine?

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan