Prošle godine na GDC igračkoj konferenciji najviše buke i gužve su izazvali Sony i Nintendo sa svojim dolazećim konzolama sledeće generacije. Međutim, ove godine će priča biti dosta drugačija. Sony će najveći deo vremena pokušati da reklamira svoju Home igračku zajednicu, tako da ovogodišnja konferencija ne treba da gaji velika očekivanja oko bombastičnih događaja. Microsoft je već predstavio nekoliko novih igara novinarima, što je dobar potez jer kompanija neće imati naročitu ulogu na konferenciji. Jedna od atrakcija konferencije će biti DirectX 10, koji će velike kompanije koje se bave grafikom kao što je nVidia reprezentovati preko nekoliko demoa.