logo
Redakcija

GDDR4 memorija na R600 karticama

10.06.2007. @ 12:00   #Novost

Jedno od najvećih razočarenja kada su stigli prvi primerci grafičkih kartica koje je karakterisao ATI R600 čip je bila upotreba Hynix memorije, koju je nVidia koristila za najjeftinije 8800 modele – 8800GTS sa 320MB memorije. Kako je taj prvi talas kartica sa lošijom memorijom stigao u ruke OEM proizvođača i ranih korisnika, na Computex Taipei događaju počeli su da se pojavljuju i drugi modeli. Tako je kompanija Sapphire odlučila da na grafičke kartice primeni GDDR4 memoriju koju je koristila na X1950XTX grafičkim karticama. Stoga, svi su izgledi da ćemo konačno uskoro imati kartice sa 1GB ili 512MB memorije, koje koriste GDDR4 memoriju.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan