logo
Shtef

GEIL 2GB (2x1GB) 800MHz DDR2 Black Dragon

28.11.2007. @ 23:05   #Komentar #RAM memorija #GEIL

Brza memorija za (relativno) male pare... overclockerski san! U odnosu na Kingston memorije ovih karakteristika je vise od duplo jeftinija! Moduli su crni sa po 2 crvene diode (zmajeve oci). Svaka preporuka! +:Brzina, Cena, OC potencijal, Dizajn

11 komentara

luftigooz
11.02.2008. @ 11:45 #cedfce95

prethodnika moram isposhtovati u njegovoj recenziji i samo dodati kako do sad nisam osetio nikakav nedostatak/lufta/radne komfornosti a kamoli lagg pri zahtevnijim aplikacijama...Volshebno,zaista 100mu_zmajeva..pa ja sam sve vreme u BIOSu drzao module na Default set-u...tek sada stavih na 4-4-4-12 i samo chekam kad ce zmaj da se PRObudi i pojede me [sve zajedno s monitorom..hehe] -:shto ne kupih josh ovoliko LOL

Deeeejooo
22.03.2008. @ 21:16 #5a06aff5

Ova je memorija samo par stotina dinara skuplja od onih zelenih a kvalitet je u rangu sa Kingstonom i Corsairom koji su baš skuplji. Pa i te crvene diodice lepo svetlucaju iako nemaju veze sa radom samih modula. Ma, best buy kao kuća.

jovaS
23.04.2008. @ 14:52 #51f3460d

Kako se klokuje ova memara u poredjenju sa geil ultra iste latencije 4-4-4-12(koja moze da se ocne vise )....Cuo sam da se geil vise greje +:cena,cipovi ..... -:bas nista

Ivan
19.05.2008. @ 11:52 #708d9d69

Brža je od Ultre na latencama 5-5-5-18,a sporija na 4-4-4-12.Razlike su u proseku nekoliko desetina MHz,potpuno nebitno,ali ako bih već mogao da biram uzeo bih za AMD Ultru ,a za Intel Black Dragon/procesori na 800Mhz/,što je opet akademska podela.Ne opterećujte se malim razlikama u brzini, važno je za memorije generalno da rade stabilno,što za ove dve važi.

Anubiasss
03.08.2008. @ 11:44 #73a5aa5d

Kupio sam ih pre 7 meseci,i na konfiguraciji ploca:ga-ma69g-s3h,procesor:AMD Athlonx2 6000+, grafika: asus 3870 top,jele su sve sto sam im ponudio,medjutim od kako sam nabavio novu vistu SP1 umesto po podizanju windowsa sa dosadasnjim defaultom od 24% iskoriscenosti sada je 52%....Definitivno isplativa kupovina i evo narucujem jos jedan par.............. +:Ne greje se,brza,pouzdana

Micujoshi
19.03.2009. @ 19:39 #bf124c39

1. stabilna 2. Jede zivu decu kada se klokuju zajedno procesor i memorija 3. 4-4-4-12 setovanje promeniti na 5-5-5-18 i moze da radi na 950MHz 4. pri tome povecati malo napon 2.2V 5. preporuka svima nama koji nemamo za DDR3 +:overclock -:ne moze da radi na 1200MHz :)) salim se

dejan
01.04.2010. @ 15:42 #a2c20a16

imam 4 x 1gb ove memorije, radi stabilno 1220mhz, 2.1v, na 5-5-5-18-24 2T, vrh vrhova +:CL na 5 i radi 1066 sa stock V

Nenad
14.01.2011. @ 23:37 #6fc8a379

Imam ploču GA-8I945PLGE-RH, kupio sam danas dragone al ne rade, šta da radim...

Goku
24.01.2011. @ 23:23 #dcc62671

Update-uj bios sa starom mem,pa vidi dal ce raditi

Stefan
26.01.2011. @ 14:47 #7624473f

Mogu li da ih uparim sa Gail 2 stika po 1gb koje nisu black dragon. Hocu li time izgubiti brzinu. Pretpostavljam da ce nastaviti da rade u dual c. Ne interesuje me overklok, samo normalan rad. U win 7 mi je ova memorija ocenjena sa 5.5 +:Stabilno rade, ne graju se

Milan
28.02.2011. @ 14:52 #ce8bd4af

Odlicna memorija +:Neces ako su istih performansi

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan