logo
ice

GEIL 2GB (2x1GB) 800MHz DDR2 Ultra Dual

16.02.2007. @ 03:08   #Komentar #RAM memorija #GEIL

Ja sam zadovoljan. Neznam da li su memorije razlog ali kompljuter radi sve sto pozelim i ne zali se. Formatiranje harda od 300GB, kopiranje 60 GB na drugi hard sa Flash HDD-a kopiranje sa CD-a ,muzika, Film, i to sve istovremeno i cak se ne vidi da radi sporo. A igre rade kao lude. Oblivion, sve na max radi fantasticno i izgleda fantasticno. Mozda sve to nezavisi mnogo od memorije ali informacija je tu da raspolazete s'njom. +:Brze su, Lepe su, I rade

19 komentara

o.O
02.09.2007. @ 13:07 #c8b861de

Dobre su,uzeo sam pre dva meseca 4GB ovih i jako sam zadovoljan,vrlo lep izgled lepo izgleda unutar kucista i na benchmarku sam probo i sa 2 i sa 4GB i zaista dobri rezultati,definitivno bi preporucio.

nmn
19.09.2007. @ 22:57 #fcf598b2

E bas steta sto svi uzimaju kingston i ostale a zaboravljaju ovako dobre marke.Memorija je odlicna, uzeo sam 2 ova kompleta (4gb) i pc radi ko zmaj :D. +:" Brze su, Lepe su, I rade"

dusan
29.10.2007. @ 17:12 #765fc34f

samo ne znam jel sam ja glup ili sta je problem.. kada upalim npr fresh diagnose on mi kaze da mi je memory speed 800mhz dok kada ukljucim System Info for Windows v1.71 (Build 636) kaze mi da mi je Speed DDR2-800 (400 MHz).. jel moze neko da mi objasni sta to znaci ?? +:da super izgledaju i jos rade sto je najvaznije

kifla
29.10.2007. @ 23:59 #e9f5d063

pise ti u zagradi da je 400mhz zato sto i jeste toliko ali posto ddr znaci double data rate tretira se da radi duplo brze tj i radi duplo brze tako da ti to dodje 800mhz radice na ploci koja moze da podrzi 667 ali malo sporije naravno n 667mhz

dusan
30.10.2007. @ 02:49 #515ac412

hvala kiflo.. skapirao sam.. kada sam pogledao malo bolje.. a imam p5kc tako da mi radi savrseno.. nego mislim se da uzmem ovu malo jacu.. 2x1gb 1066 ultra plus.. sta ti mislis o tome 160e ??? a vec imam 2gb 2x 2x1gb 800mhz ultra dual..;))) tako da mislim da napunim sva 4 slota ddr2.. i da cekam da padne cena ddr3 da napunim preostala 2 ;)))

Djosa
01.12.2007. @ 09:24 #a90a19d2

jer postoji neka razlika u brzini, cip-setu izmedju GEIL2GB (2x1GB) 800MHz DDR2 Black Dragon ili je to samo u hladnjaku

Vlada
08.02.2008. @ 00:44 #89fbbaf2

Extra jednostavno je extra za ovu cenu. Imam 2gb u Dual Chanell i radi mi bolje nego vecina memorija koje rade na 1066. Kao sto rece nmn ljudi zajebite vise kingston, geil je minimum u istom rangu ako ih nisu i pretekli. +:Super memorija

Martin
01.04.2008. @ 17:42 #5782a8f2

sta mislite koja je bolja za overclok ova ili Black Dragon ili koja je bolja u globali

VLADA SURCIN
20.04.2008. @ 00:56 #218b0711

black dragon zato sto radi na 1,8 volti i latencije su joj 4-4-4-12, a rade stabilno i na 1000 mhz

dzonika
05.05.2008. @ 02:22 #3b5d9c43

Kupio sam ovaj kit u decembru i ja sam extra zadovoljan.... Sto se tice clock-a nije lose, ja sam uspeo max da izvucem 940 5-5-5-15 sa 2.3v, sto i nije nesto specijalno ali nije ni lose.... Sve zavisi od primerka do primerka... Po meni,extra kupovina.... Me happy :)

aca
14.05.2008. @ 21:44 #2e1605e9

Ova memorija radi na 800(3.3.3.8) 2,3vmax 940(4.4.4.12)2,3vmax 1040(5.5.5.15)2,3vmax na vecem naponu nece da radi. -:nece preko 2,3v

Ivan
19.05.2008. @ 11:39 #9fa5ba76

Kupite 2 kompleta i uživajte u odličnoj memoriji za malo novca.Ne bih se složio sa večinom koja bukvalno siluje svije module podižući im napon do krajnih granica što nema nikakvog opravdanja u radu sa realnim aplikacijama.Podesite napon na 1,9 V u BIOS-u i frekvenciju na 800 što je sasvim OK.Izgleda da niko nije dodirnuo hladnjak modula pod punim opterećenjem.Verujem da bi posle toga bili malo humaniji.Max 900 MHz.Drugo: brzinska razlika izmedeju Ultre i Black Dragona je u tome da Ultra je apsolutna brža na latencama 4-4-4-12, a Black Dragon na 5-5-5-18,što znači :za AMD kupite Ultru, a za Intel Black Dragon ,ali to je previše gruba podela.AMD-u prijaju niže latence ,što je opšte poznata stvar,zato je AMD odugovlačio prelazak na DDR II.Savet :čuvajte memorije ,kupite brze grafičke kartice. +:Dobra memorija koja se sada može kupiti za smešan iznos.Dobra za sve kategorije -:Ne mogu ničega da se setim

Milos NS
27.05.2008. @ 04:29 #d5cb8186

imam ih vec godinu dana: ukupno 4GB (4X1GB) 800MHz Ultra Dual DDR2 latenca 4-4-4--12, perfektne su bez geske, nikakve potrebe nema za klokom. Zamislite samo kako to radi na: MSI K9N Diamond nForce 590 SLI AM2, AMD Athlon 64 X2 5000+ Dual Core, 2 X "WD" 500KS 16MB SATA II, "Thermaltake" 850W seria: WO131, i sve to upakovano u najlepse kuciste do sada napravljeno "Thermaltake" - Tsunami Dream Black VA3000BWA. OVO TREBA IMATI.... +:izgled, performanse, cena!!! -:nema ih

Aleksandarxxx
16.06.2008. @ 02:05 #a98d8471

Imam ih vec vise od godinu dana perfektne su: 4GB, 4x1GB, 800MHz, DDR2, Ultra Dual, latenca 4-4-4--12,jednostavno u ovoj klasi sa ovakovom cenom ne postoje bolje memorije, pored brzine izgleda icene treba imati u vidu da je GEIL i mozda najbrendiraniji proizvodjac memorija na svetu i u SAD-eu. +:markirane, izgled, brzina-performanse, odnos cena-kvalitet!!! -:nista posebno

Krusevac
30.07.2008. @ 20:49 #04e65d6a

Vrhunska memorija! Do sada sam uvek koristion Kingston, ali ova mnogo brze radi! +:brzina, dizajn, cena

N1kola
02.08.2008. @ 09:13 #01204da1

Hm mnogi hvale ove geil memorije.... ok stavljam na buy listu,hvala svima

rizmal
16.08.2008. @ 13:41 #eb6b4ae2

Zbog veceg default napona nisu neki OC-eri ali zato na 4-4-4-12 1T rade besprekorno na m2n32 sli deluxe wi-fi ploci.mozda se malkice vise greju ali kontam da je to posledica vleelikog radnog napona.Ali brzina i kvalitet za tako male pare su extra. +:brzina,kvalitet -:preveliki default napon(2.1v :S)

Perfekcionista
21.09.2008. @ 01:53 #27749e99

Ja sam prezadovolljan kako to rdi na ovoj konfiguraciji!!! imam ih 4x1GB 800MHz Ultra Dual u Thermaltake "Soprano" kucistu koje ima providnu stranicu sa svetlecim kulerima i neonkama na ASUS M3N-HT Deluxe maticnoj ploci, AMD Athlon 64X2 6000+ AM2 procesor, WD 500GB 16MB SATA 300 Hard i grafici Gainword BP 8800GTS 512 MB HDTV . Svaka preporuka........a cena je smesna. +:kvalitet, izgled, performanse, cena!!!

joe
24.11.2008. @ 15:26 #cc3c7b27

Imam ih godinu dana (2x1GB u Dual Channelu) i vrlo sam zadovoljan, mada sam u pocetku bio zabrinut zbog grejanja. Valjda nisu dzabe stavili hladnjake :). Uzecu jos 2GB, preporucujem! +:Odnos kvalitet-cena -:Grejanje

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan