logo
vlada

Gigabyte GeForce 9600 GT 1GB GDDR3 NX9600GT

30.12.2008. @ 22:50   #Komentar #Grafička karta #Gigabyte

Moze li mi neko reci nesto o ovoj grafi?

11 komentara

Sloba
22.01.2009. @ 19:32 #35e8798c

Planiram da kupim ovu grafičku...i koliko sam čuo i čitao, izgleda da nije loša "može se reći da je kartica namenjena najširem krugu gejmera" :) ali ovo je samo moje mišljenje..ništa stručno

vlada
26.01.2009. @ 18:04 #9bf362a1

Uzeo sam ovu grafu i prezadovoljan sam,moze se bas puno klokovati,igram gta 4,fifu 09,pes09 na maksimalnoj rezoluciji i radi extra,ali jedina zamerka je sto se greje kad igram crysis,cak do 80 stepeni i cim ugasim igru ona za nekih 5min smanji temperaturu na 50 stepeni ali to i nije neki problem.Imam kuciste coolor master elit 332,i grafa sasvim lepo tera na 420w.Ali ako uzimate najbolju gejmersku karticu na trzistu,moja preporuka je ati 4870 koja kosta oko 260 evra.ati 4850 i geforce 9600 su slicne ali ati 4870 je vrh,barem za sada. +:igre rade besprekorno -:malo se greje

Jovan
17.02.2009. @ 00:41 #2ac76e4c

Kartica odlicno radi ali imam zamerku sto mi se dosta greje...igram malo gta 4 ili far cry 2,posle izadjem i pogledam na speed fan-u pokazuje 95 C a nekad i koji stepen vise.Karticu sam klokovao malo sa riva tunerom i radi stabilno,kad nista ne radim temperatura je oko 50 C,jedino kad se igram greje se puno. +:dobre performanse -:greje se i do 95 C

Aleksandar
10.03.2009. @ 10:31 #fa5946ac

Takt memorije je ovoj grafi na 1800,ali uz nju dobijete gamer HUD pa slobodno mozete da je drzite na 2000Mhz,sta da kazem... Nijedna grafa Nemoze da tera crysis nijedna grafa na VeryHigh detaljima na rezoluciji od 1600x1050 sem AtiRadeon 4870x2 i nvidia n280gtx,ali ako vam je grafa potrebna za fifu,nfs ili tako nesto univerzijalnije,a ne za proseravanje, onda vam je ovo ili HD4850 dovoljno. I dalje mislim da je 1gb memorije bespotrebno,ali lepse zvuci nego 512MB,mada je hd4850 novija,odnosno ima inovativniju tehnologiju,bolje kondenzatore itd itd. Nadam se da sam pomogao,pa vi izvolite.Greje se malo vise nego sto sam ocekivao,ali overclock vam je bespotreban. Fifu i nfs na max detaljima i rezoluciji ce te igrati sigurno jos 4-5 godina tako da kroz tih 4-5 godina kupite ati radeon 5870 ili 6870 kada izadju za iste pare kao sto sada ova kosta i ponovo igrate.Necete se pokajati sigurno,ja sam hteo 4850,ali jbg. +:Nije Lose

Nemanja
18.08.2009. @ 00:21 #e95b2cd0

To sto se greje mozda i nije do graficke, mozda ti je kuciste neko... pa ti je los protok vazduha Jovane... probaj da drzis otvorenu stranicu kucista.

Ivan
13.10.2009. @ 09:24 #9f412e3c

Prva stvar koju sam primetio a koja me je obradovala je da je jezgro u stvari brzine 720 MHz memorija 2008 a shader 1800 MHz a NE kako je uvoznik napisao 650/1800/sta vec... tako da je u pitanju potpuno ista kartica kao i model od 1GB a kako je na grafickoj sve preko 512MB (384 Mb) nepotrebno onda je jasno da je model od 1GB bacanje koje pare vise i treba ga uzeti u nedostatku modela od 512 MB ! Vrednosti koje sam napisao meni iscitava program GPU-Z koji je potpuno isti kao CPU-Z samo verzija za graficke karte. Moja preporuka je da se na bilo koji nacin postavi ventilator koji ce stvarati bar minimalan protok vazduha preko nje sto ce rezultirati drasticnim padom temperature, npr. ventilator na stranici kucista (ako je ona rupicasta) u visini gde je postavljena graficka, ne morate srafiti ventilator direktno na nju. +:Veoma brza karticaia, verovatno najbrza 9600 GT do sada -:Ocekivano pregrevanje, ide preko 100 stepeni ali lako resiv problem

Nikola
12.02.2010. @ 13:39 #41c2b714

Problem sa grejanjem je sigurno u protoku vazduha u kućištu. Meni ne prelazi 85 stepeni u cooler master centurion kućištu sa jednom osmicom napred i jednom dvanaesticom pozadi... Topla preporuka... +:odlična

peroooo
20.02.2011. @ 19:57 #da6fa32d

odlicna nema sta +:vrh imam 2 collera,bez problema,ne greje se toliko

dejvid
03.06.2011. @ 00:01 #4aea46fc

Jedino resenje za moj problem je otvoreno kuciste sa dodatnim ventilatorom koji je uperen u graficku! kad igram igre bez ventilatora greje se i na 122c! sa ventilatorom odrzava 70-80c . Nije budzena kartica.Inace tera sve igre bez problema! inace moja konfiguracija je-p35-s3g intel core Quad cpu q6600 2.40ghz memorija 4096m. Ako ima neko slican problem nek mi napise na dejvidmajstor@doctor.com Zaboravio sam da kazem da je total memory na kartici kod mene 2032mb

Extra
17.07.2012. @ 12:41 #9e44c619

Ne ide iznad 70 stepeni. Odlicna graficka. +:Mala temperatura

antonio
14.03.2013. @ 02:12 #4771aeed

na ovaj dio iznad gpu sam zasarafio lagano 8 cm ventilator koi mi drzi temp 33 do 40 kad igram bez njega na mafiu 2 se zagrijala 94 sa otvorenim kucištem -:grijala se prije

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan