Vrlo interesantna karta. Definitvno odlicna kupovina. Karta je malo sporija od 8800gt na 512 ali to je tako malo da se jedva primeti. Interesantno je da je u nekim igrama i brza od 8800gt. Sa novijim drajverima ce biti sve brza i brza tako da je pametniji izbor kao nova karta od pomenute. Ko ima jeftino kuciste bez coolera za provetravanje neka zaobidje ovu varijantu. Inace ova karta je najbrza od svih 9600gt karti trenutno... Na gotovo svim sajtovima gde su je testirali je best buy karta. P.S. karta je fabricki klokovana u odnosu na standardnu verziju. +:nema cooler :) -:nema cooler
Imam q6600, 500gb HDD i 650w napajanje i pri startovanju racunara mi graficka smanji performanse jer nema dovoljno struje..... 65-70c temperatura. +:Kvalitet prema ceni (neka extrim overclockovana verzija) -:Greje se, bolje sa coolerom, 650w malo
Furious Angele nemas pojma o kartici !!! Sta znaci Turbo Force Edition??? Turbo Force Edition Znaci Automatski overclock, u 2D automatski smanji performanse na 450/1200/1500 a kad pokrenes neku 3D aplikaciju onda ukljucuje na Maksimum 720/1800/2000!!! Ja koristim Xilence napajanje od 500w i odlicno mi radi,sve igrice na FULLL! +:Odlicna kartica (fabricki overclock 720/1800/2000) -:uopste se ne greje 49C/70C (nema mane!!!!!)
Ja imam neko kung fu napajanje na 500W pa radi extra a da ne pricam sta sve imam jos u kompu i na usb ulazima nakaceno. 49c/70c je i meni uvek temperatura sa dobrim kucistem al nista extra. Sve igre rade u full-u osim Crysis-a naravno koji je bolesno zahtevan. Malo je cak cena i porasla u odnosu na vreme kad sam je ja kupio!?! Mozda taj podatak sve govori. I da najbrza je 9600gt na trzistu osim ako nije izasla neka indijanska karta u medjuvremenu :)) +:Najbrza 9600gt
U kuci mi je nekih 25C, tako da mi kartica ne prelazi 37C! Dodao sam ispod nje jedan cooler od 12cm tako da je na idle 30C a na full load 37-38C. Nemam reci za performanse. Upgradeovao sam komp sa AMD X2 3800+ i 8600GTS(takodje pasivna i nemam nameru da kupujem activno hladjenu) na X2 5000+ i 9600GT, tako da su mi se performanse maltene duplirale. Krivo mi samo sto je nisam testirao u Crysisu, jer sam ga presao na 8600GTS i radio je odlicno. +:tri-core cooling, factory overclock
super kartica,gura skoro sve novije igre na 1680*1050 u fulu...neverovatno kako gura sa ukljucenim AA i AF....gigabyte kvalitet,kvalitet izrade,komponenata,brzina za 110e nemate uopste sta da se razmisljate.kupite je i imacete da je koristite za igre naredne 1-2god... +:performanse za te pare,pasivno hladjenje,gigabyte je gigabyte..... -:oce da se greje,12 kuler na kucistu je obavezna...
extra grafa, kupio sam je prek neki dan i do sada mi se extra pokazala ne greje se puno jer sam stavio cooler 12cm da duva pravo u nju i nemam problema. +:klokovana -:nema kuler
Kartica radi sjajno ali se u mom Cooler Masteru sa 12cm ventilatorom uspe pregrejati i komirati racunar.U igrama prelazi 80c pa ide i do 105c,jel imao jos neko ovakav problem?Izabrao sam pasivno hladjenu zbog buke,pa nisam rad ubacivati dodatne ventilatore!! +:Stvarno brza kartica -:pregrevanje
Problem sa pregrevanjem sam resio naj jednostavnije i veoma jeftino,usrafio sam direktno na nju ventilator od procesora (posto je rebrast onaj pasivan kuler srafcici lepo hvataju)ali tako da izvlaci vazduh iz nje kao sto radi ventilator procesora...POKUSAJTE SLOBODNO; Vise satno igranje NFS-a undercover,ne prelazi 50 stepeni,bez ventilatora je tukla i do 100... 23 inci monitor i sve na full Vredi svaki jevrej..hehe pozz +:23 inci monitor,sve na full -:sta reci
Kupio sam ovu karticu za 140e u maju 2008; i dalje radi besprekorno, vredi svaki euro. Ako nemate po ventilator sa prednje i zadnje strane kucista, dostize temperature i preko 100 stepeni. Inace daje odlicne rezultate iako pripada srednjem segmentu GF9 serije. BEST BUY u 2008! Ako Gigabyte izbaci jos neku Nvidia karticu sa pasivnim hladjenjem to je takodje moja preporuka. +:brza kartica, cak i pri najvisim rezolucijama i najjacim podesavanjima -:greje se, potrebno je aktivno hladjenje u kucistu
Prva stvar koju sam primetio a koja me je obradovala je da je jezgro u stvari brzine 720 MHz memorija 2008 a shader 1800 MHz a NE kako je uvoznik napisao 650/1800/sta vec... tako da je u pitanju potpuno ista kartica kao i model od 1GB a kako je na grafickoj sve preko 512MB (384 Mb) nepotrebno onda je jasno da je model od 1GB bacanje koje pare vise i treba ga uzeti u nedostatku modela od 512 MB ! Vrednosti koje sam napisao meni iscitava program GPU-Z koji je potpuno isti kao CPU-Z samo verzija za graficke karte. Moja preporuka je da se na bilo koji nacin postavi ventilator koji ce stvarati bar minimalan protok vazduha preko nje sto ce rezultirati drasticnim padom temperature, npr. ventilator na stranici kucista (ako je ona rupicasta) u visini gde je postavljena graficka, ne morate srafiti ventilator direktno na nju. +:Veoma brza karticaia, verovatno najbrza 9600 GT do sada -:Ocekivano pregrevanje, ide preko 100 stepeni ali lako resiv problem
Zeleo bih samo jos da odgovorim na komentar "FuriousAngel"-a koji je napisao da napajanje od 650W nije dovoljno. Ne bih se u potpunostiu slozio jer je on naveo da poseduje Q6600 procesor koje je daleko veci potrosac od nekog C2D procesora, tako da u kombinaciji sa bilo kojim C2D napajanje od 500W ce biti i vise nego dovoljno, kod mene je to GP 500W i nemam nikakvih problema ali moj komsija koji ima navedeni Q6600 je morao da zameni napajanje, mislim da je stavio neko od 700W.
Ovu grafiku sa pasivnim hladjenjem izbegavati po svaku cenu. Ja sam je imao 2 meseca i na kraju sam je zamenio, dok je bila zima i radila je nekako ali posle toga nisam mogao da igram igre ni 20min a vec bi pocela da se pregreva zakucava, blokira masinu itd. Kuciste je Termaltake Armor sa napajanjem od 500W full oprema i ventilatori, a da menjao sam napajanje i isto. Izbegavati ne samo ovu vec sve grafe ovog ranga sa pasivnim hladjenjem. -:veliki broj ima overvoltage problem na samom GPUu
Sa 8cm(sa strane) i 12cm(pozadi) chiftecima koji su duvali u kuciste prebacivala i 100 stepeni, kada sam ih obrnuo temperature spale za 40 stepeni pod opterecenjem. Jos bolji trik je pokrivanje svih otvora u kucistu osim bocnog sa desne strane (za hladjenje hdd) i bocnog levog u visini graficke (bitno je zatvoriti onaj u nivou procesora). Ovo mi je omogucilo da izvadim 8cm chiefa i da mi rade samo dvanaestica pozadi i ona na napajanju (850-1250rpm preko speedfana), plus box na procesoru. Grafika miruje na 41c, ut3-51c, crysis-59c. Komp je moguce cuti samo u zahtevnijim igrama, a i to je samo strujanje vazduha dosta prijatnog karaktera. Savrsenstvo. +:Najbolje hladjenje grafike svih vremena -:Potrebno je pazljivo podesiti strujanje vazduha u kucistu
na windows 7 nisam instalirao ni jedan drajver pa mi recite de da skinem njnoviji drajver za graficku kartu jeli mozete da mi date sajt de mogu da skinem drajver i da instaliram. +:jako brza graficka karta pokrece i crisis na max i gta 4 na medium super graficka karta -:nema kuler ali sam je stavio na nju pa sada bolje radi
Mogu slobodno reci najbolja silent graficka i nemam reci mane za nju inace u kucistu chiftec imao jos 4 thermaltake coolera koji su silent ispod 16db sa sve thermaltake tmg a1 na procesoru komp potpuno silent radi a ne cuje se inace se komp ne gasi i radi mi u sobi u kojoj spavam znaci tisina :D +:Odlicna silent graficka -:ako nemate dodatne ventilatore ide temperatura u +
@zarko,win7 je u principu zamisljen da ne moras da instaliras drajvere..
imam ovu graficku preko godinu i po dana,platio sam je 16000 i do sad mi radi svaka igrica imam 240w napajanje i radi mi sve kako treba,procesor je core 2 duo 2.5ghz,teram gta 4 na medium,sve ostalo na full bez ikakvog zakucavanja,imao sam velik problem sa pregrevanjem ovih par dana,komp mi se zabode totalno i onda moram da ga ugasim da se ohladi,imao sam paralelno sa njom 12cm vent. koji je duvao u nju i to nije bilo dovoljno da je ohladi,okrenuo sam ga da izvlaci vazduh iz kucista i sada sve savrseno radi,komp mi je jako tih,drugar koji ima 9600gt od 1gb mi zavidi na zvuku,nazalost necu je imati jos dugo,posto je vreme da se menja komp,ko se premislja da li da je kupi nema potrebe posto je stvarno dobra za neki medium setap. +:jako brza -:pregrevanje,pomalo zastarela.
pre mi je radila na 43 c a sada mi radi na 83....pomoc +:extra je skroz -:greje se
Ocisti je malo
U pocetku kad sam je kupio na idle je temperatura bila ne veca od 40-ak stepeni, a u igrici ne preko 65. Sada na idle tera oko 58 stepeni, a u igricama i do 100! Jedino je resenje ventilator, jer sam vec probao sa ciscenjem... -:Kao kod vecine, greje se dosta...
Dobro tera Crysis 2 ja sam ispod nje postavio 8cm ventilator u letnjim danima kada je bila vrucina temperatura nije prelazila 40'C a sada je oko 29'C Videcemo kako ce se nositi sa Call of duty mw3 +:Takt na 720 -:pasivno hladjenje
odlicna grafa . t.j ubica:D +:planiram jos jednu da nadjem za sli ! -:gazi je vreme
klokovo sam je na 780 mhz bez igakvih problema
odlicna kartica jedino sto se uzasno greje od prvog dana pa je potrebno ipak staviti nekakav ventilator +:Performanse -:nema je nigde