e za owe pare stwarno nema bolja i ko god kaze da je skupa nema pojma... +:odlican clokc
dali je ovo bola karta od 5770,i kolika je sirina magistrale
tu je negde u rangu 5770 magistrala je 128bit...
Zamolio bih sve one koji se razumiju u graficke karte da mi pomognu.Hocu da kupim graficku kartu skupio sam 150 Evra i sad da sam normalan poludio bih od ovoliko grafickih karti jer ne znam koju da izaberem.Jedno znam hocu da to bude NVidia a nikako Ati Radeon!Ali sad neko kaze ako hoces NVidiu da to bude Asus,kao ostale se kvare.Ja samo hocu kartu na kojoj cu igrati cryis i sve novije igre na High na monitoru od 19 ili 22 inca, a da mi se ne pokvari za 1 godinu.Da li uzeti 1GB DDR5 128 Bit ili 1 GB DDR3 256 Bit?Ako znate pomozite!
prema twom budzetu izbor je jednostawan,gainward gtx 460 768mb...ima 192 bita...i za te pare definitiwno najbolja kupowina,narawno da ces uzeti DDR5 samo sto owa grafa koju sam ti ja preporucio nema 1gb memorije,ali definitiwno ces biti prezadowoljan grafom...a nemoj da te lazu da ostale kompanije nisu dobre,asus je narawno MAJKA ali u owoj situaciji se ne isplati uzimati asus...gigabyte je takodje prejaka kompanija koja moze da ide rame uz rame asusu cak je u nekim stwarima ispred asusa,i u owoj situaciji je najbolja kupowina gigagyte gtx 460 koji je ubedljiwo najtisi najmanje se greje...a u owom slucaju u gainward je isplatiwi dosta od asusa samo pogledaj cenu asusowog modela od 768mb (preko 200 eura) dok je gainwrad koji daje odlicne rezultate i trenutno best buy od 768mb kosta citawih 40-50 eura manje...dakle moja preporuka ti je gainward gtx 460 768mb...pozzzzZ +:za Sector-a
Pozdrav.. da li je bolje uzeti ovu grafichku ,koja je 128bit-a ili GTS 250 sa 256 bit-a ?! :// Hvala :))
Ja sam uzeo ovu graficku karticu pre mesec dana. Za ovaj novac bolje nema. Graficka je zlo i tera sve najnovije igre na maximumu. Naravno,treba imati u vidu da je i procesor malo jaci. Minimum neki athlon na 5800..Sta znam,ja sam imao Athlon 5200 i on je slabo gurao, Zato sam uzeo Phenom X4 965 i sada radi sve super :) Pozzz +:Za Marijanu Sve najbolje
Hvala puno na preporuci. Danas je naruchujem ,pa cemo videti... :D Shto se procesora tiche imam AMD X3 445 ( radni takt sva tri 3.1 GHz ) Trebalo bi da je ok. i uzimam Cooler Master 550 W shto se nadam da ce biti dovoljno , jer mu je to i prava izlazna snaga. ;) Javljam za par dana moje utiske.... Prve na tapetu za testiranje - NFS i Mass Effect 2! :D +:za Savu ;)))
Ma nista ;) Procesor ti je skroz ok,nema potrebe za menjanjem naredne 3 godine sigurno. Ja sam uzeo sada skoro amd phenom x4,ubica :D i takodje sam uzeo cooler master extreme 500 w. Tako da ce i tvoje napajanje biti i vise nego dovoljno ;) Ja isto volim nfs. P.S. bas si me zadivila poznavanjem racunara,delova i sl. Svaka cast na tome. Ako imas facebook,ostavi ili me nadji,cisto da se upoznamo,nnzm n jednu devojku koja se ovako razume u kompove :) Mrdak Sava. Pozdrav +:Za Marijanu
da li ce mi raditi sa napajanjem od 500w blueberry.sada koristim 9800 gt Hvala
da li je bolja ova ili msi 450
kako ce da se slaze uz athlon 6000+ 3.1 GHZ???
Naravno da ce ti raditi, moze da ide i sa manjim firmiranim nap
Milane,napajanje bi bilo pozeljno da promenis,jer ipak bi trebalo neko kvalitetnije za ovu graficku. Ali bi trebalo kako gdo da radi i na tom napajanju. Bolja je ova od MSI. Slagace se uz atlon lepo,ali maksimum ces moci da izvuces sa nekim x3 ili x4 procesorom. eto tako :D +:ODGOVORI ZA SVEE
Dali bi mogo uz Ovu grafiku I Intelov Q8400,3 gb rama,naticnom P43-ES3G i napajanjem Lc Power od 600 w da teram sve al sve na high..???? (ako nebi mogo sta da menjam sta preporucujete?????)....Pls help..
Pa hvala bogu da bi mogao...polako ne panici :D Eventualno neka igra mozda nebi mogla bas na high... Imaj i ti malo razumevanja. Naravno, pitanje je i koja ti je ram memorija.. +:Odgovor
Kingston naravno....:D......Samo jos procesor nisam kupio nov,al kad budem uzimo procesor uzecu jos 2 GB rama..:D......Eeeee a to sto nedi mogo bas sve na high jel mi slab procesor ili grafika.....Ako je procesor onda ok skupi cu para za bolji,aa ako je do grafike onda sam u K***u posto sam grafiku vec kupio.(U poverenju novi procesor i 2GB rama kupijem samo da bi mogo Crysis 2 da teram na high..:)
I da ovo nisam napomenuo,ja nisam kupio ovu kupio sam Gainward GTS450 GS GLH.Bolje se pokazala na testovima...:D
Iskreno msm da je ova verzija bolja i jaca za nesto malo,sta znam. Ma ok je grafika,vise od 4 gb rama ti ne treba ni za jednu igricu,eto mozda jedino da uzmes neki AMD Phenom,vise volim amd od intela. Ja recimo imam 3,5 gb rama kingston,plocu gigabayte m 52 l,ovu graficku,cooler master napajanje i AMD Phenom 965 black edition i trenutno nisam naisao ni na jednu igricu koju nisam mogao da pokrenem na max detaljima. +:Za Kostu
kosta negde sam procitao da ce crysis2 biti manje zahtevnij,i sad nisam siguran gde sam procitao ali mislim da je screen fun
Eeeeeeeee Sile jel to stvarno tacno.Onda super JOjjjooooooooooooo sto sam sad heppy ,eee sta mislis cu moci sa ovom konfiguracijom koju sam dole napiso da teram taj crysis na high..???
Ma verovatno da hoces ja sam imao iste rezultate i sa 2g rama i sa 4g bas sam testirao u igricama, pored toga imas cetvorojezgarni intel, buraz samo opusteno komfa ti kosta 500e mora moci +:@Kostaaa
Evo , imam je dve nedelje i prezadovoljan sam. Momentalno igram Battlefield Bad Company 2 i Medal of Honor (Operation Anaconda) 2010g. Sve mi je u " High" opcijama. Tiha je, ne greje i sa intelom I5-760 je u dobroj kobinaciji:) +:Odusevljen cenom i performansama -:nemam za sada
kakva je grafa dali moze da pokrene sve igrice na max???dali je dobra za kloking???imam asus p8p67 b3 i intel i5 2500k.
Bolja je dosta 5770 a kosta iste pare.
ZA OVE PARE TRENUTNO MISLIM DA NEMA BOLJE GRAFIKE.TEMPERATURA IDE OD 30 DO 60 STEPENI,STO JE IZUZETNO NISKA TEMPERATURA.NE KOCI I SVE NOVE IGRE RADE BESPREKORNO.A ZNAM DA MNOGO SKUPLE GRAFIKE ZNAJU DA PRAVE PROBLEME. +:STABILNA I DOBRA GRAFIKA
...prvo nikad necu shvatiti bilo koga ko ima bilo sta lose da kaze za ovu graficku. svaki x kad odem kod ortaka, i kad se umrezimo, tj na njegova dva kompa s ovom grafikom, ostanem odusevljen koliko je neko platio 100e a da ima zmaja u kucistu. za one koji hoce da uzmu novu grafu moj savet jeste da uzmete ovu GTS, slozicu se za to da pravi niske temp. pa kad je i naprezete u nekim besnim igrama... u CRYSIS 2 neam reci, radi na max rezoluciji i detaljima a da ne stucne! a sto se tice ovih sto hvale taj 5770, reci cu vam da su vec 2 komada crkla kod mog burazera u kucistu, a i imaju probleme sa pojedinim igricama, seckanje, i izbacivanje iz igara...msm, brate pasivno hladjenje, ne bi nikada dao pare za tako nesto. u sv slucaju, kome treba grafa za ne vise od 100e, a da ce raditi i lomiti igre, onda je ovo PRAVA STVAR. +:ODLICNA GRAFIKA 5+, ATI-R NE MOZE PRICI -:NEMAM NISTA DA KAZEM, NVIDIA ODUSEVLJAVA!
realno svaku igricu mozete igrati u dx11 sa stalnih 30 fps i vise... +:extra za ove pare -:samo 128bita
moze li ova graficka za kuciste Coler master 420w i maticne ploce Intel P55H +:pitanje
ivane moze na tu plocu ali na napajanje nikako..uzmi lc power 600w-12h ima 600w a kosta 3000din i moze da gura mnogo jake masine meni gura mnogo jaku masinu koju koristim za igrice a morao sam negde da ustedim pa je to bilo napajanje ali jako prijatno iznenadjenje sve pucam u full hd sa gtx 560 ti 2gb i 2500k,12gb rama i napajanje se ni ne zagreje moja PREPORUKA DEFINITIVNO sto se tice napajanja.....a i ova kartica je dobra za nize rezolucije na maxx a vece na low. -:slaba... za 37eura imate gainward gtx 560 ili za 30 gtx 460 768mb
a sta mislis za ovo kuciste sto se tice ploce i ove graficke Blueberry miditower multimedia case m42 520w 4xUSB+Audio ATX 3x5 .25 ali sam nesto procitao da ovo kuciste ima slab provod vazduha sto utice sigurno na rad racunara
Kimi,Tino koje su to rezolucije na kojima igrate na max sve igrice sa ovom karticom da bih znao ??
ivane pogledaj neka kucista od lcpowera ili cooler mastera zavisi koliko hoces da das para za kuciste i napajanje? stefane ova kartica moze da gura sve igrice na maxx do rezolucije 1366x768,mozes da igras i u full hd rezoluciji ali ces morati da smanjis detalje AA i AF...
moja max rezolucija je 1920 x 1080 sto mislis kako bi radila na ovoj rezoluciji?
stefane 1920x1080 je full hd rezolucija.Aj mi napisi koja ti je konfiguracija?mozda moze i ova da gura sve na maxx u full hd...ako te zanima vise pogledaj na nvidia.com koliko fps-a mozes da dobijes sa ovom kartom u 1920x1080rez.sve zavisi od ostatka masine pa napisi i recicu ti sta mozes da ocekujes. +:u svakom slucaju dobra graficka
evo moje konfiguracije Procesor Intel core i5-760 2.8ghz M.ploca p55h chipset,gigabyte ftueruet 7.1 Memorija ddr3 4gb 1333mhz Hdd 500gb Optika dvd-rw lg sata Kuciste lc power 7025b lc600h-12 600w i ovaj monitor Lg led e2240s-pn wide 22”
a dobro ja ne igram neke mnogo zahtjevne igre sto mislis kako bi fifa 12 radila
Radiće ti skoro sve igre na high na 1920x1080, jedino što nećeš moći da uključuješ AA i AF u kombinaciji sa High podešavanjima, i u nekim igrama ćeš možda morati malo da smanjiš setovanja da bio imao bolji Frame Rate. +:@Stefan
radice ti fifa2012,pes2012,nba2012 na maxx na 1920x1080 sigurno.....crysis 2 i neke malo zahtevnije mocices na 1920x1080 ali sa smanjenim detaljima!!!!!!u svakom slucaju ovo je dobra kupovina ali opet ako imas dodaj 3000din i kupi u etronu gainward gtx560 za 13900din i igraj sve na maxx u full hd rezoluciji... stefane da ti se mozda necuje napajanje da pisti ili tako nesto posto ja imam isto napajanje i cuje se?
meni se nista ne cuje
aj kad uzmes karticu javi utiske jel bucna,temperatura i kako se ponasa na tvojoj konfi?
brate mozda uzmem ovu GIGABYTE GeForce GTX 550 Ti 1GB GDDR5 GV-N550OC-1GI. Sta mislis o njoj????
stefane dobra je to kartica..neces pogresiti bilo koju da uzmes...
Ova kartica u kombinaciji sa Intel E5700 2 X 3.0GHz i 4gb geil rama tera sve na full hd-u bez AA broj frejmova u zavisnosti od igrice ide od 32 do.....,probao sam MW1 MW2,Crysis 2,Dirt2 i Dirt3,Duke Nukem Forever,Battlefield 3,Mafia 2,te sam igrice igrao ili i dalje igram(nemam seckanja.laga)..A za ostale ne znam,za ove pare sam prezadovoljan!Ubodena je PCIexpress 16 i to 1.0,ne znam kako bi se ponasala da je 2.1,verovatno bolje..a mozda i ne.Temperatura ne prelazi 72C posle nekoliko sati igranja ,uglavnom je oko 65C,a u idlle oko 45C ,po mom misljenju je totalni silent,ko god da je kupi,mislim da se nece pokajati.Nadam se da sam pomogao.POZZ svima
Vrlo sam zadovoljan,imam je neko vreme,i odusevljen sam.Battlefield 3 na full HD.i sve na max.radi bez seckanja,a temperatura je smesno niska(mada imam V9Thermaltake,koje je odlicmo kuciste,i ono preuzima veliku zaslugu za temp.)Ocena u Windowsu je 7.2. Odlicna graficka za ove pare. +:Mali potrosac,ne greje se,a jaka je.
Ma odlicna je ,ali samo za one koje vole nvidiu. Posto za owaj novac se nabavlja 6790 1G 256bita dx11-Koja je neuporedivo jaca od ove:)
moze li mi neko rec kakva mi je komp i moze li ova kartica uz njega. konfig je : intel core i3 540,maticna msi p55 cd-53,napajanje powerlogic 500 w.monitor 22" ful hd,6 gb ram,hdd 1tb. Sta mi valja a sta ne od ovoga i sta mogu ocekivat ako uzmem ovu graficku? Molim za odgovor.
komp ti je dobar ja bih uzeo jos 2gb rama da bude 8gb,i uz ovu grafu mocices sve da igras na maxx u rezoluciji 1600x900...
Dal da uzmem gts450 1gb ddr3 ili -----=----- ddr5
DDR5 naravno.
Da li bi ja mogao da zamenim moju GT 9500 ddr3 512mb za ovu ? Konfiguracija mi je : Intel Core2Duo E7400 2.8Ghz , maticna MSI G31M3-L V2 , 3gb DDR2 800Mhz RAM , 500gb HDD i napajanje 450w . Hvala unapred .
Mogao bi da zameniš bez problema i osetio bi veliku razliku, samo za 10e više imaš i 6850 koja je jača od ove oko 30-40%. Vidi da klokuješ malo cpu ako možeš..
Da li ova graficka moze na maticnu asus p5ql-e, ako ne moze, da li moze neko da mi preporuci neku graficku do 80 eura?
Može, mada bi ja pre uzeo 7750 za te pare, ili bi skupio još malo i išao na gtx 650 ili 7770.
kako se pokazala ova karta sa amd procesorima?