najobicnija sminka,takt je povecan za 85mhz u odnosu na fabricki klok,tj 45mhz povecano u odnosu na model od gigabyte koji ima oznaku oc,u svakom slucaju sminka,i eto dotada je ova nalepnica oko ventilatora,ne isplati se davati 10 ak eura vise,zbog kloka koji mozete i sami bezbedno podesiti za manje od 5 sekundi,toliko nadam se da sam nekome pomogao da sacuva 10e,pozz
ja imam gigabajt oc1 koji ima takt od 715 mhz.koji program je najbolje koristiti za oc i koliko se može klokovati bez podizanja napona +:@nikola
trebalo bi da se uz CD sa driverima dobije i Gamer HUD program za klokovanje,al ipak najbolji od svih je MSI Afterburner,koji podrzava i druge proizvodjace,znaci nije ogranicen samo na MSI karte,znaci mozes ga koristiti i na toj tvojoj,kolko sam citao na netu, u 90% slucajeva podese takt jezgra na 850MHz bez dizanja napona i tako radi stabilno 00-24h.E sad kad budes to radio,postepeno povecavaj i gledaj temperaturu grafe i slicno,pozz
hvala +:@nikola
posto je u ovom trenutku jeftinija od OC1 modela,svakako da je bolje uzeti ovu,al vec sam objasnio razlike su zanemarljive.
Uklapa se u tišinu svih 5 Noctua ventilatora na 900rpm(NFP121300 usporeni), a na leru je hladnija od hard diska WD640. Pri sobnih 27, karta je na 34, a hard disk na 37. Za sada nisam nijednom igrom uspeo da je nateram preko 54-55c na defaultu. Spušta takt na 50MHz u 2D modu i tada verovatno troši 5W. Na dodir je jedva mlaka.
imam intel core 2 duo E7500 2.93 ghz,matičnu asus P5QL PRO,5 GB rama,napajanje 600 w,pa sam hteo da uzmem ovu grafu umesto GeForce 9600, i interesuje me koliko bi mi poboljšala igranje zahtevnih i novijih igara tipa witcher 2,battlefield 3 ,arkham city itd itd i da li je pravi izbor uz ovaj procesor