Takt memorije je 3600 mhz,a ovo sto je napisano je shader takt
ljudi ovo je trenutno best buy graficka karta za odnos pare/perfomanse... ova je fabricki OCovana jos kad se OCuje bolja je od 5850
Al kad se klokuje 5850(moze poprilicno) tuce ovu za 30%!!!
Na karticama koje mogu da izvuku max iz skoro svake igre, bitno je da se gleda cijena! 5850 je mnogo skuplja nego što je bolja, tako da mislim da je bezveze davati više novca, kada za manje možemo da dobijemo max i to na def vrijednostima kartice! Pa kada i zatreba, onda klokujemo i produžimo upotrebljivost iste za još neko vrijeme...GTX 460 1BG je sve što će bilo kome trebati u narednih 2god, a ako se i pojavi neka igra kojoj je ova kartica nedovoljna, vjerujte da će joj i 5850 biti nedovoljan!
Ovo je najbolja graficka kartica ikada [price vs. performance] nadam se da ce Crysis 2 raditi u maximum na 1440x900 rez i REALLY hope it will. +:GF104, 1GB GDDR5, DX11, good price vs. performance, low temp & power usage -:magistrala od samo 256-bit i do not get it ???
sto se tice gamer-a i njegove zamerke nije na mestu jer ovo je srednja klasa tako da ne moze bit 512 najjaci single gpu ati je na istoj sirini magistrale tako da 256 bit nije malo !! +:odlicna kartica -:MALO CENA !
odlicna je grafa za sad swe tera na maximum dobro je klokovana i odlicna cena samo razmisljam dal da uzmem owu ili gainwardow model... obe su odlicne i wrede swakog centa... sta da uzmem??? +:odlicna,bukwalno najbolja grafa za owe pare
imate gtx260 za 100e i sve igrice igrate na maximum.zato nemojte da se palite na directx11 zato sto je veca razlika izmedju directx9 i10 nego 10-i-11.
da mendi ali owa je bolja dosta a i podrzawa dx 11 a jos malo ce da se proizwode igre samo sa dx 11 podrskom tako da za 220e se wise isplati uzeti owu ili gainward gtx 460 gs nego gtx 260 koja je izasla dawno i wec su je stigle godine...tako da gtx 260 ce jos malo u penziju tako da je owo za sad best bay kartica...pozz
Nije istina da je ovo najbolja graficka kartica ikada [price vs. performance], 8800GT za sada samouvereno drži taj epitet, čak je 5850 kada se pojavila (koštala je 220e) imala bolji price/performance odnos. Ovo je samo odlična kartica i trenutno best buy. +:Za Gamera
A zasto gainward ima samo 1 cooler,a gigabyte 2, jel se gigabyte manje zagreva?? a zameracio sam se bas na gtx460? I koju biste vi marku radije uzeli, pare mi nisu problem...
Ja sa gainward-om imam dvojako mišljenje - GS modeli su uvijek bili životinje, dok sam "običnih" modela dobijao čak i neispravne! Sa gigabyte-om nikada ni jednog probelma - ni ploče ni grafičke! Ovaj model je vrlo hladan, jedan od najtiših na tržištu i ima veoma dobar OC potencijal (čak i klokovan je nevjerovatno tih) - preporuka!
zameracio sam se i ja na gtx 460...a gigabyte primerak owe graficke se manje greje od gainward...ali koju god da uzmes neces se pokajati...koja ti je slika na FB??? +:za Djola
Zasto ovaj model ima 2 kulera a gainward samo jedan???? evo jedan prost odgovor zato sto je gigabyte KUL i hoce da im proizvodi budu kvalitetni :D. Ovo su 2 izuzetno dobra kulera i verujem da hlade karticu izuzetno dobro(ovo ce biti moja kartica za mesec ako ne i manje zaljubio sam se u nju... :)) ). I cujem da ljudi govore da ima dobar potencijal za OCovanje i jos kad uparite gtx 460 mirni ste za 2 do 3 godine dok neizadje DX12 :D. Nvidia me iznenadila ovim grafickim procesorom kao i vecinu ljudi i best buy je :D
kakav crni kul covece pogledaj tu plavu PCB ...plac majke bozije ...a ni ovi ventilatori nisu nista bolji ...gainwardova je neuporedivo lepsa od ove ,naravno OC varijanta +:performanse -:ruzna u pm
owa je malo bolje klokowana i bolje se hladi a da je ruznija od gainward jeste al bitnije su performanse...jedino za onoga ko ce od kompa da prawi sminku sa nekim kucistem prowidnim i swijetlima i tako to ma da i tu bi mogla da se uklopi...swe to ljepse izgleda u stwarnosti nego na slici...pozzz +:za eeee
Odlicna kartica,testirao sam je kod mog druga i crysis warhead radi na max na 1900x1600 rezoluciji sa 40 fps, ja hteo da je uzmem al ni jedan od dobavljaca je nema na lageru... +:Best Buy -:Tesko nabaviti
A zasto je 285 GTX skuplja od ove ? Jel bolja ili sta ?
Zasto je ova kartica na sajtu Gigabayta navedena kao PCI Express 2.0 a ne 2.1 kao sto je ovde iznad napisano u specifikacijama? U cemu je razlika u stvari i da li je bitna ta razlika ako je stvarno pci-e 2.0 ova kartica?
Nebitna je razlika, može na svaku ploču koja ima PCI x16.
A da li je bolja ova graficka kartica od 285 GTX ?
Ne možeš porediti ove kartice jer nisu iste generacije - sada bi bilo glupo kupovati gtx 285 čak i da košta isto kao gtx 460 ( mislim čak da se gtx 285 ne može više nigdje ni kupiti i da su te cijene stare ko zna koliko - znam kada sam ja pokušavao da nabavim gtx 260 twin frozr...na kraju sam i odustao jer ga više nema!). GTX 460 je trenutni best buy i jednostavno dalje ne treba tražiti osim ako nekome nije problem dati više od 220evra! U tom slučaju ati 5870 je najbolji izbor, ali ne još zadugo jer za 2 mjeseca izlazi ati 6xxx! +:Za Assassin
jel kupio neko vise ovu karticu pa da nam napise review ovde???? ajde brze cekamo!!!! :D
Ova kartica mi je najtisa i najhladnija od svih!Ama bas nista se necuje a temperatura je verovali ili ne 28 a u igrice nikad mi nije presla 54 stepena!Kad sam je montirao morao sam da se saginjem da vidim dal rade ventilatori jer se bas nista necuje!!!Kupio sam je u Viphouse i kostala je 23440 dinara!Vredi svaku paru-Celu konfiguraciju mi tera Chieftec napajanje od 550w bez problema a konfiguracija mi je-Procesor 965 4x3.40 GHz-Graficka gtx 460,8 gb rama,2 harda wester digital crna 1tb po komadu i to sve tera napajanje od 550w!!!OVA GRAFICKA NA SVIM TESTOVIMA JE U KLASI SA 5850 CAK I MALCICE JACA OD 5850 KOJA JE MNOGO SKUPLJA I TO ZA NEKIH5-6 HILJADA DINARA!!! +:Veoma tiha i hladna!!!! -:Nemam nista lose reci za nju
Koja je bolja ova ili MSI GTX 460 1GB Cyclone??
Pa ova gigabaytova je proverena jer je ja imam i znam da je ok a MSI NIKAD NISAM VOLEO NIT IMAM ZELJU DA OD NJIH NESTO STAVIM U RACUNAR-upravo sam izasao iz igrice i sad mi je prvi put dosla do 60 stepeni dok je na leru kao sto sam rekao 28 stepeni!iova grafa je za ove pare VRH VRHOVA!!! +:Veoma tiha i hladna!!!!
Sad sam gledao testove-tu su i jedna i druga-podjednake-a ti se sad odluci koja ti je lepsa jer obe rade dobro al jos jednom kazem-GIGAGAJTOVU imam i znam da je 100% ok!!! +:Veoma tiha i hladna!!!!
MSI kartice poslednjih par serija su se odlično pokazale.
Ma daj ova kartica je pre nedelju dve kostala 218e aj sad nek dodje i do 300e.... sa 218 je bila best buy sada polako to vise nije !
imam je i odlicna je
Kupio sam je i ugradio juce .... sad za sad mogu reci da me iznenadjuje koliko je tiha , hladna. Imao sam Radeon 5850 koji sam igrom slucaja prodao i kupio ovu karticu - tisa je od njega pri istom teretu ,a bar jednako hladna. Po performansama je ispod tog Radeona , ali je blago reci da mi to ne smeta s obzirom da podrzava CUDA-u i koja u vecem broju aplikacija opste namjene moze skratiti vrijeme "posla",kao i physx ,a i i vecina igara je igriva na istim detaljima kao i na tom Radeonu do rezolucije 1920X1080 ( Radeon nema jos dovoljno podrske na terenu GPGPU ) . Generalno sam zadovoljna za sada . +:Tiha ( Coolermaster V8 je glasniji "na leru" ) , hladna -:Sad za sad nema
erm siguran sam da je gtx 460 bolji za 5% bez OCovanja od 5850 prema benchmarkingu. Neke igre favoruju nvidia neke ati tako da zavisi i od toga takodje. ja mislim da je ovo jedna od izuzetnih grafickih kartica za ove pare i jos kad se upare komp iz veoma dobrog pretvoris u pravu ubicu :D +:za djoleta
:D Hehehehehe....iskreno ... meni se cini da vecina igara bolje radi sa ovom GTX-icom....mozda je samo subj. osjecaj , ali cu odraditi i neke testove kada budem imao vremena .... jedini ( da prostite :D 9 zajeb koji sam napravio je sto ne uzeh jednu Asusovu plocu sa nforce chipsetom ( da mogu da ih kacimu u SLI ) nego sam uzeo jednu gigabajtovu sa 790FX chipsetom koja podrzava "samo" crossfire. +:Za Marclar-a
cena je straghowito pala nmg da werujem da owa kartica owoliko kosta!!! nvidia stwarno zna sta radi! +:swe,cena!
cena je straghowito pala nmg da werujem da owa kartica owoliko kosta!!! nvidia stwarno zna sta radi! +:swe,cena!
Znaci mislite da uzmem ovu graficku ? Da je odlicna ?
Da li gura sve igre kao GTA 4 na high ?
ne da mislim da uzmes ovu karticu vec preporucujem i ne da ce da fura gta 4 u fullu nego ima da kida ;))) jeftinija a bolja od 5850 sto je jos bolje i da je bila malo losija od 5850 i dalje bi po meni bila bolja jer Nvidia ima unapredjenu fiziku unlike radeon i nvidia je vise optimizovana za igrice tako da ako imas love odmah je kupi :) +:za assassina
zanima me koloko struje trosi ova graficka i koje je napajanje potrebno za nju i narabno brzina magistrale
Potrošnja je oko 160W, preporučeno je stvarnih 550W napajanje, a ovo za magistralu ne kontam?!
zanima me koloko struje trosi ova graficka i koje je napajanje potrebno za nju i narabno brzina magistrale
owa grafa trosi 160W a minimum ti treba 450W stim sto je uwijek bolje imati bar 50W wise tako da minimalno 500W a magistrala ti je 256bit kao i na swim ostalim gtx 460 1gb...
Ne postoji nešto što se zove "brzina magistrale"! Samo "širina magistrale"...
Koje su dimenzije ove graficke kartice, pre neki dan sam video kolika je sapphire 5850 toxic i sledio se, ogromna je i ne bi stala u dva moja kucista...
nije mnogo welika...dosta manja od gtx 465,gtx 470 i gtx 480...
Kupio, montirao, instalirao drajvere i nisam stigao dalje od logovanja na sistem - blokira OS. Matična je GA-790XTA-UD4, procesor PhenomII x4 965 RB-C3. Isprobao sam je na drugom računaru AMD platforma i isto stanje. Probao sam sve moguće - podešavanja u biosu, reinstalacije do reinstalacije OS. Vratio sam je i kod njih je ispravna na Core I5 tako da zaključujem da ne radi na AMD platformi. Napajanje mi je Corsair od 850W i sve mi radi normalno sa 5870 i 4870 a takođe i sa 880 karticama (ATI i Nvidia). Zanima me komentar nekog ko imaviše iskustva...? -:Bagovita kartica
nema to weze jel ADM ili intel,to prwi put cujem...procesor je za graficku samo bitan: moze li da izwuce maximum iz graficke a posto je twoj procesor dowoljno jak i za jace kartice od owe,ne wjerujem da je to problem...
Ja lično mislim da je kartica neispravna bez obzira šta ti u servisu rekli! S obzirom da komp radi sa drugim karticama, isključujem mogućnost kvara ili nekompatibilnosti ostalih komponenti... Da li je u drugoj amd mašini bila i jedna komponenta iz tvoje mašine ili je uopšteno ista komponenta??? Ja sam imao problema sa grafičkom karticom - pregrejavanje i artefakti, na svom kompu, ali je zato letila na tuđem... Zamjenio karticu i sve radi bez problema a i dalje ne znam da li je prethodna bila 100% neispravna... Neka ti daju drugi primjerak gtx 460, po mogućnosti skroz drugog proizvođača (najbolje da odneseš čitav komp kod njih pa neka oni rade dok ne nađu problem)... Da li si ubacio najnoviji bios za ploču?
Svi računari na kojima sam isprobavao su bili totalno celoviti tj. nisam ukrštao komponente sa jednih na druge osim ove grafičke. Dve AMD platforme i jedna Intel sa p45 čipsetom. Što se tiče pomenutog Intelovog čipseta vidim komentare da ne radi najbilje sa inkriminisanom karticom pa i nisam očekivao da sve prođe najbolje u tom smislu. Problem sam rešio tako što su mi pošteni prodavci vratili novac a usput sam se ogrebao za dodatna sredstva pa sam sve skrljao u Saphire Vapor-X 5850. Jeste veeeća od prethodne a i skuuuuplja al zato sve radi bez greške. Nisam preterano sklon sado-mazohizmu i smatram da proizvođač na tržište mora da pusti samo proverene i pouzdane proizvode tako da sam se opredelio za najbolje prethodno iskustvo.
U svakom slučaju si dobio bolji proizvod koji će te zadugo fino služiti... P.S. Osim ako lično ne poznaješ ljude koji su ti prodali taj gtx 460, nema šanse da bi ti vratili novac ukoliko je kartica 100% ispravna! Natezali bi sa nekom doplatom u istom rangu kartica (ne i jaču karticu), ali vraćanje novca nikako...
Karticu imam oko 10-ak dana i odlicna je.Neverovatno je tiha u odnosu na moju proslu gaimward i ne greje se uopste.Svaka preporuka
Karticu imam oko 10-ak dana i odlicna je.Neverovatno je tiha u odnosu na moju proslu gaimward i ne greje se uopste.Svaka preporuka
Da li moze ova graficka da podrzi ( Intel Pentium Dual CPU E 2180 @ 2.00 GHz , 2 GB RAM ) ?
Mislim da si u pravu što se tiče ispravnosti primerka koji mi je prošao kroz ruke a i stava prodavaca sa tim u vezi. Verovatno i nisu imali pojma kako se testira grafička pa su zato i bili fini. Čitao sam na internetu o sličnim ili istim simptomima i shvatio da su isuviše česti da bi bili samo greška u proizvodnji već su sistemske tj. projektne prirode. Intel ili AMD? Velike su razlike vezane za raspolaganje i upravljanje memorijskim i ostalim resursima naročito kada je grafika u pitanju i to kod novijih "core i" procesora i platformi na kojima rade (tek da razmislim i o tome). Ipak promašio sam temu sa HD 5850 jer je fizički veća i energetski zahtevnija kartica povukla za sobom i kupovinu većeg kućišta (koje sam jedva nekako uglavio na regal), kupovinu jačeg UPS-a a kasnije i jačeg napajanja itd... Toliki porast troškova i prelazak na viši nivo tehnike je nesrazmeran koristi i pišem ovo čisto kao upozorenje. Ako ste imali sreće pa ste već korisnik primerka 460-tice koji vas voli - uzvratite tu ljubav. Hvala na komentarima. +:@ Oblivion
Pogrešio si za potrošnju 5850, ona troši koji wat manje nego difoltna GTX 460 1GB, a kamo li od OC verzije, mislim da čak nije ni mnogo veća od ovog modela. Mada u svakom slučaju 5850 se neisplati kupovati u ovom trenutku, pogotovo pošto će sledeće nedelje biti predstavljena Radeon 68xx serija. +:Za Ikicu
slazem se sa Ljubom,AMD za nekoliko dana predstawlja 6xxx seriju grafickih karica samim tim i cijena 5xxx serije pada...tako da ko je planirao da kupi 5xxx seriju treba da saceka jos koji dan...
Da li moze ova graficka da podrzi ( Intel Pentium Dual CPU E 2180 @ 2.00 GHz , 2 GB RAM ) ?
NECES MOCI MAKSIMUM DA IZVUCES SINE. Treba ti nesto sa 4 jezgra na 3500mhz da izvuces maximum.
Ma ne treba mi maximum nego bar nesto da igram na very high . Imam ja 2x2 GHz imam 4 GHz .
Ajde vi meni preporucite neku graficku za moj procesor .
Uzmi 5750 za oko 100e, a za ostatak uzmi neki cpu, recimo E7500. +:Za Dantea
dante tebi treba novi procesor ili da ga overclockujes dual core 2ghz je malo previse slabo za 2010... kupi neki jaci core 2 duo i ako znas OCuj taj novi core 2 duo i onda kupis lepo ovu grafu i sve ces cerati ;)
Gledaj ovako to sto imas dual core to ne znaci da ti se frekvencija (2GHz) mnozi sa dva zbog toga sto imas dva jezgra,nego brzina ti je jednostavno 2GHz a ne 2GHz puta 2,isto pravilo vazi i za quadove,tako da ako znas da klokujes klokuj,ali svakako bi bilo bolje da kupis nov procesor po mogucnosti neka to bude quad i miran si duzi vremenski period,naravno ako uzmes i ovu grafu. +:Za Dantea
svi pricaju o klokovanju grafickih... posto ja nemam iskustva o tome moze mi neko objasniti kako se to radi... hvala
Najbolje je u MSI Afterburneru da radis overclock , on ima ugradjen u sebi program za proveru rada stabilnosti kartice , imas 6 profila da sacuvas razne varijacije podesavanja. Klokovanje vrsis podizanjem vrednosti datih frekvenci i napona ukoliko zelis da kartici vadis dusu sto ti kod ove ne preporucujem jer nema potreba mada je vrlo izdrzljiva pogotovu ako je uparena sa Gigabyte plocom UD3R ili nekom boljom . Konkretno kod ove kartice ja sam sa 715/1430/3600 podigao clock na 830/1660/4000 bez dizanja napona i radi odlicno tako da bi to bila moja neka preporuka kada je optimalni OC u pitanju. Ima tu jos par nekih finese ali malo je ovo polje da se sve ispise oko toga , pojuri malo po netu informacije vezane za ovu temu , njih je bar lako naci ali sustinski sam ti sve objasnio.
Hteo sam pre nedelju-dve da kupim ovu graficku kad je kostala oko 210e i predpostavio sam da ce cena da padne i bio sam u pravu. Sada je cena 184e, a kada izadje atijeva nova serija 6000 cena ce jos vise da padne, tako da kome se ne zuri a kratak je sa kintom nek saceka jos mesec dana.
Tesko da ce pasti vise od ovoga posto onda nece biti razloga da neko kupi slabiji model 768mb ili 5770 seriju , mada ako jos vise padne to bolje , eto razloga za SLI :)
brate ajde udji na kuciste na koje smo se dop...
imam intel core2duo E8200 2.66ghz,maticnu Gigabyte P43-ES3G,hteo bih da kupim ovu grafu pa pitanje je hoce li sljakati na ovoj konfiguraciji?
Hoce , uzmi i uzivaj. +:@nikola
cuo sam vesti da padaju cene ... Ali da li ce kod nas pasti???? +:al' da li ce kod nas??
a waljda oce...a takodje ne treba samo zbog toga cekati sledecu nedelju wec zato sto i 6800 serija nudi odlicne ponude,tako da je to u swakom slucaju najbolji poeriod za kupowinu grafickih kartica i za AMD i za Nvidiu...
Očekuje se pad od oko 10%..
Nisi u pravu, kad je bilo sniženje verzije sa 768MB, osetilo se i kod nas, nešto kasnije nego u evropi, ali se osetilo. Pogledaj trenutne cene verzije sa 768MB..
Ajde mi preporucite neku jaku graficku za moj procesor ( Intel Pentium Dual CPU E 2180 @ 2.00 GHz , 2 GB RAM ),ali da je NVidia posto sam ja ljubitelj njihovih graficki kartica . Nemam para da kupujem novi procesor jedva skupljam i za ovo .
Uzmi GTS 450 i uživaj, klokni taj malo cpu ako možeš ili ga promeni kasnije kad budeš skupio para. Ne vrediti da uzimaš jaču grafičku, cpu ni GTS 450 neće moći da ti isprati kako treba. +:Za Dantea
Da li može neko da mi kaže da li ce ova kartica sve terati na HIGH-u u kombinaciji sa Quad procesorom i 6gb rama.
Petre zavisi u kojoj rezoluciji misliš da igraš. Ako igraš u 1920x1200 onda nećeš uspeti da se zadovoljiš performansama u svim igrama poput Metro 2033 i Crysis Warhead...
zasto nebi mogao da tera zadovoljavajucim performansama crysis??? sa 9800gt teram oko 25 fps sve na max dx10(1680x1050) i izgleda koda ima vise fps-a... 460gtx je cudo za 9800gt tako da zasto nebi mogo?
Iskreno pitam za Fallout New Vegas jer nisam zadovoljan sa starom ovom 9600 gt i nesto sam je kao OC medjutim dzaba pa trazim neku novu karticu da uzmem do 200 evra. Samo Nvidia dolazi u obzir.....a sto se tice Crysis poslednjeg terao sam ga u fullu sa ovom konfiguracijom
Nemoj da lupas glavu ako je samo zbog Fallout-a NV posto je ona uzasno lose optimizovana i postoje dva update-a i jedan dll fajl koji donekle popravljaju bagove i optimizaciju , imao sam i ja 9600gt i jedino gde me donekle prodala su bili Dirt 2 i Bad Company 2 , onda sam kupio ovu grafu i za sada sve melje , malo sam je podigao na 810/1620/4000 mada nije bilo neke velike potrebe ali kad moze zasto da ne... :) Ako ti jos uvek nije frka sacekaj da se pojavi ova verzija samo u super OC izdanju koja ce imati 4 bakarna heat pipe-a i fabricki ce biti oc na 810/1620/4000 , to ce definitivno biti best buy .
I sta sad uzeti ? ATI 6870 se cini kao mnogo bolji izbor od GTX460 za 20e razlike.
ako ti physx nista ne znaci nemoj da razmisljas...uzimaj 6870
Uzmi u obzir da je 6870 solidno veca od ove pa ako ti je tesno kuciste obavezno proveri pre kupovine, physx je bitan kod novijih igrica koje podrzavaju dx 11 a ima ih sve vise , ova je tisa , i po mom licnom misljenju sa kojim ce se neki sloziti a neki ne ako imas intela uzmi ovu karticu mada kao sto sam vec rekao i Petru ako ne zuris sa kupovinom sacekaj da izadje GTX 460 SOC ... Koliko sam ja pratio testove tu su negde ali opet na kraju krajeva sve se svodi na to da li vise preferiras Nvidiu ili Ati ... Jos jedan faktor moze da ti bude i ploca da li podrzava cf ili sli ako uopste imas nameru sa tim da se bajes ...
hmmmm gtx 460 SOC verzija je izasla kolko se ja secam mozda pre jedno 20 dana... iz dana u dan refreshiram ovaj site da sa nadom da ugledam na SOC verziju ali bedak... zna li mozda ovde neko kad ce da izadje kod nas SOC verzija(damn kad nemozemo da narucujemo direktno iz gigabyte-a)posto ocu nju da uzmem...
kako bi se ova kartica ili eventualno gts 450 ponašala na mojoj konfiguraciji: asus m2n-e;athlon x2 7750 be,klokovan na 3Ghz;4 Gb ddr2 800 Mhz; cm 460 w.Sad imam 9600gt ali postaje slaba u novijim igricama. Da li se isplati da menjam karticu ili da skupljam pare za novi komp. inače igram na 1280x1024
GTS 450 je bolja od 9600GT oko 60% tako da bi primetio razliku, ovu karticu tvoj procesor ne bi mogao da isprati, a sem toga previše je i jaka za 1208x1024 rezoluciju. GTS 450 je ko stvorena za tvoju konfiguraciju, 5770 je nešto jača i GTX 460 768MB ako baš hoćeš da imaš mnogo jaču karticu nego što ti je potrebno. +:Za Mikija
Dali neko zna gde moze da se naruci gigabyte gtx 460 1gb soc edition u srbiji? ps: u usa je samo 215 dollara [+ H.A.W.X. 2 videogame] to je oko 160 eura.
Pa ja bi reko da kod jos uvek nema nigde a sto se cene tice iz iskustva znam da su uglavnom cene kod nas u evrima jednake ceni u americi u dolarima tako da ce najverovatnije kad se pojavi SOC verzija kostati oko 200 evra.
koja je razlika izmedju ove kartice i Asus EAH6850? koja je bolja za gejming?
E moj prikane, na to pitanje se postovi i postovi na ovom sajtu ispisuju u nadi da cemo se dogovoriti, a dok se to ne desi, evo nekih cinjenica: gtx 460 ima PhisiX i Cuda (sto u praksi za sada ne znaci mnogo), a 6850 je manji potrosac i solidno je jeftinija, a za nijansu je slabija, bar na papiru (kazu da je izbalansirana specijalno za gameing)... Sve u svemu koju god da uzmes neces pogresiti :)
Pa vidim da svi preporucuju asusovu jer je kao za nijansu bolja. a sto se tice cene samo 1000 din je ova nvidia skuplja sto i nije neka razlika. jel bi mogo da objasnis sta je to cuda i phisix na neki prost nacin :)
physx ti je fizika koja obezbjedjuje sto realisticnije pokrete predmeta a cuda ti je tesselacija koju ti ne umijem objasniti...najbolje ti je da ukucas na youtube nvidia physx i da pogledas nvidin video isto tako i za cuda...
Pa vidim da svi preporucuju asusovu jer je kao za nijansu bolja. a sto se tice cene samo 1000 din je ova nvidia skuplja sto i nije neka razlika. jel bi mogo da objasnis sta je to cuda i phisix na neki prost nacin :)
Ljudi, planiram da zamenim moju 8800gt (9800gt) ovom kartom, pa bih voleo znati kakve performance mogu da ocekujem sa ovom konfiguracijom: Core2Quad Q9550 @ 2.83ghz, 2x2gb hyperx 1066mhz dualchannel, 1tb barracuda seagate hdd..
neces imati problema... +:@Milutin
koliko ja vidim SOC verzija se nece pojaviti u srbiji cekam vec vise od mesec ili mesec i po i nema jos te verzije... da li mozda neko zna da li ce se u skorije vreme pojaviti ili da li ce se uopste pojaviti kod nas????
@Marclar Ne verujem da ce se SOC pojaviti iz prostog razloga sto GTX 560 izlazi 20.Jan. a i referentne modele mozes da nasviras do bola sam, ne vidim zasto bi placao razliku u ceni za fabricki klokovanu karticu. Ja 1EUR ne bih dao vise za fabricki klokovane kartice ukoliko postoji referentni model sa skoro istim sistemom hladjenja.
Ja cu sacekati koji shader vise sa gtx 560 ;-)
zasto??? pa zato sto je SOC verzija od OC verzije fabricki OCovana za jedno 30% vise od OC verzije a sto znaci da SOC verziju mozes za JOS jedno 10 20% da OCujes tako da dobijas izuzetno jaku karticu... I jos takodje SOC verzija sadrzi naj kvalitetnije delove sto gigabyte moze da ponudi tako da... ;)
Ljudi, planiram da zamenim moju 8800gt (9800gt) ovom kartom, pa bih voleo znati kakve performance mogu da ocekujem sa ovom konfiguracijom: Core2Quad Q9550 @ 2.83ghz, 2x2gb hyperx 1066mhz dualchannel, 1tb barracuda seagate hdd.. "Odlicna konfiguracija prelaskom na 9800gt cip nista znacajno ne dobijas-i onda opet ona stara tema dali AMD ili nvidia, realno sad je najbolje ako mozes da nadjes neku iz gtx 200 serije karti opala je cena uglavnom se polovne nude za lepe parice recimo gtx 260 mozes da nadjes za 100EU karta koja i zavidni Crsis fura lepo i naravno imas opcije ove nove karte koje su njesra zesce sto ce i uskoro vreme pokazati kad izadju potpuno iste samo sa recimo 380 pa do 512 bit memorijskom magistralom. AMD nudi za sada brze karte u srednjem rangu koje na duzi rok nisu isplative to je generalno njihov problem jer se 90% igara zasniva na nVidia cipovima e sad opet sta je to sto tebi i zasta treba pozzzz
gtx 260 se nalazi nova za te pare...a ja mu ne preporucujem nista ispod gtx 400 ili gtx 500 serije jer su to kartice koje podrzavaju DX11 koji je buducnost! ova karta daje odlicne rezultate za ove pare definitivo najbolja kupovina...@marclar,druze moj savet ti je da uzmes ovo,odlicno bi se uklopila u tvoju konfu...
Ok ok,vidim da je kartica skroz dobra.E sad,anima me koliko je tiha i kolike su joj temperature??? I koja je ocena u win7 za nju? Hvala
Ja imam model sa 768MB, mada s obzirom da koriste isti sistem hlađenja, vjerovatno nema puno razlike - idle temp oko 35stepeni, max 68....Veoma tiha i pod max opterećenjem... Ocjena u win 64bit za moj model je 7,4
Zahvaljujem na odgovoru.To su odlicne temperature+tisina pri radu!
danas sam kupio ovu karticu,ali u pratećem disku nema ni jednog programa za kontrolu kartice.prvenstveno mislim na kontrolu broja obrtaja ventilatora,ja prosto ne mogu da verujem da je ova kartica tako hladna i tiha.pianje je da li se broj obrtaja automatski reguliše na osnovu temperature?ako nije preporučite mi neki program koji to može.hvala,pozz
Danas sam narucio karticu ali nigde ne mogu da nadjem njene dimezije. Koliko je ta kartica dugacka? Plasim se da cu morati da pomeram hard disk da bih mogao da je ubodem.
Danas sam narucio karticu ali nigde ne mogu da nadjem njene dimezije. Koliko je ta kartica dugacka? Plasim se da cu morati da pomeram hard disk da bih mogao da je ubodem.
Nekih 22-23cm
Kartica automatski prati temperaturu i to sasvim dovoljno - ne prelazi 68stepeni pod max opterećenjem a buka se skoro uopšte ne povećava! Međutim, ukoliko želiš da ručno podešavaš broj obrtaja imaš npr. Riva Tuner, MSI Afterburner ili Evga Precision Tool. MSI Afterburner je možda najbolji ukoliko nikada nisi radio sa ovim programima...
Ljudi, evo kupih ovu karticu pre nedelju dana i moram priznati da je bruka. Za te pare nema bolje. Stavio sam EVGA Precision i prebacio na software automatic fan control i stavio da ako bude 30C-40% fan, 40C-50% fan, 50C-60% fan itd. Sad sam igrao COD6 MW2 na netu, nije prešla 40 C mada imam dobro hlađenje ali opet.. :) Svaka preporuka.. ASUS Rampage Formula Intel Q9550 2.89 MHz (6% OC) FSB 355MHz (7%OC) Kingston 4x1GB (800-tka) HyperX Gigabyte GV-N460OC-1GI Chieftec CFT-750-14C 750W WD 2xWDC 500GB CoolerMaster HAF 932 ASUS VW222s - čeka zamenu...
Instalirao sam drajvere sa Gigabyte-ovog sajta koji nose oznaku 260.63. A zasto su drajveri NVIDIA WHQL Driver? Medjutim na Nvidia sajtu postoje drajveri 266.58 WHQL. Sta je najbolje od toga?. Graficku ne koristim za igrice vec za rad u Premieru CS5 iz pomoc CUDA tehnoligije (za brze renderovanje) +:izgleda mocno -:za sada mista
drivere uvek skidas sa zvanicnog sajta,s toga sledi skidaj drivere sa nvidiinog sajta.pozz
UVEK... ali UVEK se drajveri skidaju sa sajta od proizvodjaca GPUa(grafickog procesora) to znaci ako je nvidia www.geforce.com a ako je amd onda www.amd.com +:za drivere
Obratite paznju da neke gtx460 karte NE RADE sa odredjenim maticnim plocama.Konkretno ovaj model na ga790xUD3P i UD4P NE RADI!Graficku sam poklonio jer je potpuno ispravna i radi besprekorno u kombinaciji sa drugom plocom.Da li neko ima drugi model gtx460 ili 560 koji provereno radi na ovim plocama? +:odlicna kartica
da li je neko testirao ovu karticu u FurMark_1.9.1 ? ako jeste koje rzultate imate?
Imam ovu karticu vec tri meseca u kombinaciji sa AMD Phenom II x4 955 be i 4GB rama, Widows XP dx9. Sve igrice koje sam probao rade u full-u sa ukljucenim svim opcijama na rez 1920*1080 22" LCD. Crysis Warhead, Crysis II, Metro2033, COD 4,5,6, COD Black OPS, MOH 2010 ....Ne znam kako bi radila na dx11, nisam jos probao.... +:Super kartica
znaci Kova nista ne secka ne baguje posto sad idem da je uzmem?
@krstakg.možda si je uzeo,možda nisi,ako jesi napiši nešto. ja imam ovu karticu oko 6 meseci i mogu da kažem da je odlična. ne mogu baš sve igre da se igraju na 1920x1080 sa max. podešavanjima,ali zato i postoje skuplji modeli.kartica može odlično da se klokuje i kontroliše uz pomoć MSI Afterburnera,ali ko hoće da mu kartica traje neka je ne klokuje.moja preporuka svima.pozz +:tiha,hladna
Pri odredjenom broju obrtaja ventilatora 65-75% cuje se zujanje iz kartice,koje me strasno nervira.Zujanje se zanimmljivo ne čuje kada je broj obrtaja ventilatora i 100% ili kada je kartica skroz neoptercena. Sta da radim?
Milane uzmi manuelno podesi broj obrtaja kad igras recimo na 60 posto ili 70 na koliko ti se ne javlja taj zvuk.Kad ne igras pusti na 30 I to je to.Imas na drajveru ili skini riva tuner.
hvala brate
Ljudi treba mi pomoc.. Imam i7 2600k@4.4ghz 16gb ram ddr3@1600 i zanima me da li da uzmem sli evga gtx 460 ili crossfire sapphire 6870? i da li 2x20e znaci nesto?! +:pitanje
Sli 6870 je neuporedivo jači.
Ljudi imam ovu konf pa me zanima sta bi trebao sve da zamenim od komponenti da bi igrao BF 3 na high ili ultra,naravno u kombinaciju sa ovom grafickom. znam da je komp stariji pre 2 god sam ga uzeo pa mi zaista treba pomoc,i zahvalio bi unapred na svakoj pomoci. MB Biostar NF520-a2 Amd athlon 64 x2 dual core procesor 5200+ 2.7ghz Gainward GeForce 9500GT 1024mb ddr2 Kuciste Blueberry cn 331 bks eto to su neki osnovni podaci. Unapred hvala.
Za BF3 High/Ultra noraš sve da menjaš. Nisi napisao koji imaš monitor i zašto baš ovu karticu?!
@Darko monitor je LG TFT flatron l 1918s, pod tim sve mislis i na kuciste,napajanje, i maticnu plocu ? procesor oce moci da gura? za ostalo mi je jasno msm kapiram da cu morati graficku memoriju i ostalo. za ovu karticu trenutno imam kesa da izdvojim :)
@QqQ, cpu ne bi mogao da gura ovu karticu, na tu ploču ne mogu noviji procesori, tako da moraš cpu, ploču i ram memoriju. Kućište nema potrebe da menjaš, ali bi najverovatnije trebao da menjaš napajanje. Imaš Evga GTX 460 1GB koja je kvlitetnija od ove a jeftinija, a za 10e više imaš i 6870 koja je bolja oko 20% od GTX 460.
@ Darko sve u svemu,treba mi novi komp :D
Za BF3 sve na High, ti definitivno treba.
Za bf3 high na 22-ci gde igra izgleda brutalno dovoljna je i 6750, 4gb rama i neki i3 (provereno) ili nesto slicne snage. Preko 150e za g kartu je bacanje para bukvalno.
Ja sam igrao bf3 sa ovom karticom i phenom ll x4 965 na 22 inča.Sa max.rezolucijom i uklučenim svim naprednim video opcijama(v-sync,AA,AF...)na max.,fps je toliko padao da nije miglo normalno da se igra. To isto važi i za Batman AS i za još neke novije igre.Ovo pišem jer ne razumem kako bi 6750 magao sve ovo kad(barem u mom slučaju) to ne može GTX 460. +:tiha,hladna
Jel bi mogla ova grafika na Intel dual core e5500 2.8ghz, 600w napajenje i 8 gb ram-a, mislim dal bi sljakalo to ok ili bih morao i cpu da menjam? Hvala unapred
Klokni cpu malo i radiće ti bez problema za većinu igara, a za neke igre ipak treba qvad da bi izvukao max iz ove grafike. Samo za ovaj novac imaš GTX 560 i 680 koje su bolje od GTX 460.
Ok , Hvala puno za info
u malo klokovanja dobijes gtx560!
Dali ova kartica ima HDMI 1.4 izlaz potreban za full 3D?
Koliki je potreban kuler i hladjenje za ovu graficku? Hvala unaperd.
JEL MOZE OVA GRAFICKA NA amd athlon ii x2 215 ???
Može, ali neće moći max da je iskoristi.
Da li ova graficka moze na ovoj maticnoj ploci M2N68-AM SE2/C/SI ?
jel moze da se uhvati na maticnu plocu? Proizvođač:MICRO-STAR INTERNATIONAL CO.,LTD Model:GF615M-P33 (MS-7597) (CPU1)
@Miki, graficka ide na maticnu plocu, ne na procesor.