logo
Oblivion

Gigabyte GeForce GTX 460 768MB GDDR5 GV-N460OC-768I

15.08.2010. @ 16:28   #Komentar #Grafička karta #Gigabyte

To je to! Dalje ne treba tražiti! OC verzija po ovoj cijeni je best buy! Postoji detaljan test na guru3d...

30 komentara

Marclar
16.08.2010. @ 13:15 #fedbdcac

Da to je to samo da izbace 1GB verzije jer 768mb imaju 192 bit a 1gb imaju 256 bit interface sto je sranje :/ al inace ja samo cekam za ovu graficku :D

Marko
16.08.2010. @ 16:00 #dab83fc4

Razlika između verzije od 1GB i 768MB je 10-15%, čisto za info.. +:Za Mardara

Oblivion
16.08.2010. @ 23:07 #ca1fb7b0

Nije razlika samo u magistrali - slabiji model ima i manje ROPs-a 24 vs 32! Naravno da je jači model primjetno bolji, ali će biti i primjetno skuplji! Na kraju treba sagledati i to da je ovo najjeftiniji OC model sa 768mb što je itekako za pohvalu! Jače je uvijek potrebno, ali mislim da se niko neće prevariti sa ovom kupovinom!

djole
24.08.2010. @ 16:44 #50ef494e

sto gigabyte ima 2 kulera a gainward samo 1 jel bolji gigabyte?

Nikola
25.08.2010. @ 13:21 #a3ce8951

gainward-ov model je referentan,a ovaj gigabyte model je nereferentan sto znaci da je gigabyte promenio nacin hladjenja i jos neke stvari,u svakom slucaju bolja je ova gigabyte,jeste malo skuplja ali daje ti vece mogucnosti za overclock...

marko
22.09.2010. @ 18:24 #4a78c4d5

kako bi se ova grafa uklopila sa E8400 3.0 , gigabyte ep 45 ds3, 4gb ddr2 800 , dali je dovoljna konfa za nju . Dali ?

Nikola
24.09.2010. @ 10:36 #9104828f

pa,posto kupujes novi komp,i kolko vidim koristio bi ga izmedju ostalog za gejming,Ako imas ikako mogucnosti,bolje bi ti bilo da dodas jos malo para i da uzmes sledece ako vec oces da uzmes intel: i5 650 ,GA-P55-UD3,MUSHKIN 4GB (2x2GB) 1600MHz DDR3 Redline,i ova graficka,kostace malo vise od ove tvoje konfiguracije,ali veruj mi bices mirniji duzi vremenski period.

Nikola
24.09.2010. @ 10:38 #6a93447e

naravno ako ne kupujes nego vec imas ove komponente,sigurno ce dobro raditi.

marko
24.09.2010. @ 12:04 #9d11372a

da posedujem pomenutu konfu, a i nedavno sam kupio chieftec gps 550A pa me zanima dali je ok tj. dovoljno snage za eventualnu kupovinu gtx 460. pozz

Ljuba
24.09.2010. @ 13:33 #ba901abb

Odlična ti je konfiguracija i napajanje će biti sasvim dovoljno, moći ćeš i da klokuješ cpu i grafiku. +:Za Marka

Lost
28.11.2010. @ 21:35 #c015a2cf

E, ljudi zna li neko kako se uklapa GTX 460 1GB bilo koji model uz dual core procesore? Ja imam E8500 i 4GB Geil Black dragon Da li bi mi mozda procesor pravio neke smetnje?

111
29.11.2010. @ 18:23 #675046dd

Apsoluto nikakve!

Milan
01.12.2010. @ 00:45 #59d0eefb

Kako ce ova graficka da radi na NZXT Simple Power 500W napajanju?

111
04.12.2010. @ 19:32 #39e1ad2d

Ako napojna izbacuje 500W onda će raditi bez problema (pod uslovom da ima dovoljnu amperažu)... Ja je koristim uz Seasonic SS-620GM (620W - 48A)

Andrija
10.01.2011. @ 17:17 #16b80c67

Da li je ovaj procesor dobar za ovu graficku ? Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2180 @ 2.00GHz , 2.00 GB of RAM

gorcilo007
17.01.2011. @ 15:06 #e23bfb44

kako se pokazala u Crysis WARHEAD

111
19.01.2011. @ 10:56 #572f1ac2

Mogu ti reći za Crysis, pošto Warhead nisam igrao na ovoj kartici - full hd rezolucija i high podešavanja sa preko 40FPS bez min drop-a (na amd 955be i 4gb ddr3 1600MHz........Recimo da bi ti grafička bila overkill (bilo bi poželjno bar nešto iz serije intel e8xxx i 4gb rama). Ono što možeš da uradiš jeste da OC-uješ proc! Imao sam isti i mogu ti reći da sam sa stock kulerom imao 2,6GHz 24/7 (prihvatljiva buka) dok je gornja granica bila oko 3GHz - na 3,1GHz nije hteo da uđe u sistem... Za OC ti treba i dobra ploča i dobra napojna od oko 500W za tvoj sistem (jača ako si razmišljao o upgrade-u)... +:@gorcilo007 -:@Andrija

miki
23.01.2011. @ 22:55 #051984ca

sta je bolje GeForce GTX 460 768MB ili ATI HD6850 na sledecu konfiguraciju - AMD Phenom II X4 965, 4.0GB Dual-Channel DDR3 @ 669MHz, Gigabyte GA-MA790XT-UD4P, LC POWER Silent Green Power 650W. +:pitanje -:pitanje

Oblivion
23.01.2011. @ 23:44 #68c3d741

Između ove dvije, bolja je 6850 ali je zato i skuplja. Ako već imaš novca za 6850, onda je najbolje da kupiš gtx 460 1gb (par evra skuplja od 6850 ali po meni dosta zahvalnija kupovina)...P.S. ta ploča ne podražava ddr3....P.P.S. Ako si možda razmišljao o cross 2x6850, onda je 6850 bolji jer amd-ove ploče ne podržavaju sli (btw, trebala bi ti i jača i kvalitetnija napojna)

Zuza
24.01.2011. @ 14:48 #3392e793

Jel tiha ili bruji kao traktor?

Oblivion
24.01.2011. @ 18:43 #8f8a2bbb

Nevjerovatno tiha čak i pod punim opterećenjem! Ne možeš da je čuješ od standardne buke vazdušnog hlađenja u kućištu. Izuzetno je i hladna - 68 stepeni max u Furmark-u, idle 38stepeni na sobnoj temperaturi od oko 25stepeni...

miki
27.01.2011. @ 23:55 #e2f78794

Ako ne podrzava DDR3, kako mi onda radi comp na Patriot PGS34G1333ELK 1333mhz. +:Oblivion

Oblivion
28.01.2011. @ 10:55 #d0a540ee

Do mene, nisam dobro pročitao - mislo sam da je u pitanju ova ploča GA-MA790X-UD4P (nema "T" u oznaci)

Andrija
29.01.2011. @ 17:46 #f42aadd2

Da li je ova graficka bas za igrice da podrzava se u fullu na high ?

ziks
29.01.2011. @ 22:40 #cd14fedb

Jedno pitanje nevezano za ovu grafu, ovako dali ima spasa za moju grafu koja je uspavana prilikom ubacivanje drugog biosa.Upitanju je ATI msi R4850-2D1G-OC. Da li postoji neko resenje za ozivljavane na primer nekao novi flash bios, posto kad pokrenem komp sa njom nemoze ni do biosa da podigne sistem samo sa cuje posle 2-3sek. onaj neprekidi zvuk.

111
30.01.2011. @ 01:22 #be93a366

Meni što pada na pamet je da (pod uslovom da ploča podržava), grafičku koja ima loš bios ubaciš u drugi pci-ex16 slot a u prvi slot da ubaciš neku ispravnu i tako startuješ sistem i uđeš u dos i onda uz pomoć određenih stringova radiš novi bios tako što narediš da se novi bios radi na kartici u drugom slotu. Ne znam sada tačno kako to sve ide jer sam i ja radio samo jednom i to davno i uz pomoć prijatelja. Najbolje je da se raspitaš na nekom forumu za tačnu proceduru. Što je najvažnije, trebalo bi da se kartica može spasiti!

ziks
30.01.2011. @ 04:26 #ea087451

i ja mislim da ima spasa za nju posto sam sigiran da je nisam sprzio, tacno znam de sam zeznuo jer sam bios ubacivao preko jednog programa neznam tacno kako se zvao neki editor biosa i prvi put sam sve lepo odradio povecao sam voltazu i cloc.I toje lepo radilo jedno mesec dana. Ali posto djavo neda mira hteo sam iz nekog nepoznatog razloga da vratim sve na staro ubacim grskom neki drugi fajl u taj program a ne onaj sto sam izvuko iz biosa grafe.U trnutku kada sam pritisnuo OK video sam da sam pogresio i brzo prekinuo proces. Skinuo sa sajta njen bios restartovao komp i onda onaj zvuk!Vec je bio napavljen dzumbus u biosu grafe i tako da ploca nemoze da ocita prave vrednosti nego nesto bezveze.Jedini spas je novi flash bios po meni ako je to nekako moguce. +:ako neko nesto zna, molim za help!

Hera
11.03.2011. @ 11:06 #d29694d2

Ljudi meni je drugar sklopio konfiguraciju pre nekih 3 god.. Sve je Gigabyte unutra. Crkla mi je graficka 8800 GT Svaku igru sam terao u fulu,sada me zanima posto se ja ne razumem bas,dali ovu graficku mogu da ubaci na plocu GIGABYTE GA-P35-DS3R dali se one podudaraju ili moram maticnu menjati. Hvala unapred na odgovoru,samo kratko da ne mucim nekoga DA ili NE :)

Marko
11.03.2011. @ 12:11 #8109743b

Naravno da možeš, ali ne moraš Gigabayte, možeš koju god hoćeš marku, za ovaj novac imaš 6850 karticu koja je dosta bolja kupovina.

Dimke
26.09.2011. @ 13:48 #ef4b457f

Hera? PRosto nije pitanje dali ubaciti koji kartu na ploci nego dali ti ostalia konfiguracija moze izvuc max iz karte...CPU, Ram,...to je P35 chipset mamlo stariji ali ok, ako ubacish ddrII na 1066 i neki Q9550 proc imas dobru masinu za ovu kartu a i za jace kartice!!!

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan