karta jede, u SLI rezimu moze da izgori i GTX580... narucena, valjda ima... :D +:Ludnica, jede celu ati seriju u pojedinim igrama/testovima i teselaciji -:malo je skuplja, pogotovo Asus DCII, ali NVIDIA, ocekivano je
s`obzirom da je tek sada izasla i da se radi o blago klokovanoj kartici cena je sasvim na svom mestu !! -:nema nista
Ja sam juce narucio MSI GTX 560 Twin Frozer II/OC 880/4200..pa vam javljam kakva je u utorak.. Sada i ati izbacuje svoje OC modele.. Gigabyt 6870 bice super 950/4600Mhz SOC Tako da uglavnom sta god da uzmete necete pogresiti...
ovu ili msi gtx 560 twin frozer II/oc?????????
Nije ti vazno koju ces obe su dobre
obe su dobre,al pre idi na msi dokazano hladnija i tisha.Brzina je otprilike na istom nivou
Msi jeste hladnija ali nikako nije tisa , ja licno vise volim tisinu nego hladnocu tako da sam izabrao Gig , ima sam pre toga MSi , majko mila koliko se ta kartica dere na malo vecim opterecenjima a i ventovi brzo ispadnu iz lezista. +:@djorjde
Nzm koju msi si imao,al msi karte sa cyclone i twin frozr kulerima su zaista tihe,proverio na licnom primeru milion puta.
Imam Q6600 @ 2.4GHz, 2x2GB kingston hyperx ddr2 800 ram, i wd3200 na p5q-pro. To mi je na napajanju od 550W i uzeo bih ovu grafu, pa me zanima da li ce izdrzati napajanje i da li bih morao uzeti i neki i5 da bi izvukao maximum iz ove grafe ili mogu sa ovim kvadom?
za bilo koju kartu dovoljno ti je 500w osim ako imas mogucnost da kombinujes 2 karte u SLI ili crossfire...a q6600 je azdaja tako da ces izvuci max iz nje +:@warhawk
ok sale hvala, pitao sam to jer vidim na netu pise da jacim grafama kao sto je ova stariji kvadovi mogu biti bottleneck ali i ja takodje mislim da je q6600 azdaja i da mi ne treba nista jace, jedino me jos interesuje da li ce i kad stici kod nas SOC verzija
Metro 2033 u 1920x1080 AAA,16xAF,Very High detalji, DX11, Teselacija, Fizika i ne pada ispod 30-ak frejmova... Znaci azdaja, Uparena sa Phenom II B55 X3 @4.00Ghz +:Najjeftninija Gtx 560 Ti
Ako je to tako kao sto KESKE kaze,to je vise nego odlicno da se u metro 2033 ova karta ovako ponasa,ja imam gtx 480 pa na svim tim podesavanjima imam do 50 frp.ali u nekim momentima padne i na 16frp.ZNA LI NEKO KAKO LI RADE OVE KARTE U SLI...
Dve trose zajendo sigurno oko 340+ W, tako da sigurno rade opasno, jer je to ipak 114 chip, pa onda mozes misliti, samo dobro napajanje i ima da bije SLI ko sasav. Mada i kad bude radio, mora da se odradi malo driver, od strane nvidia-e, pa ce za par meseci biti u potpunosti iskorisceno.
Kupio bih ovu ili GTX 460,procesor je Intel e6300,klokovan na 3,3,pitanje je da li bi procesor bio usko grlo,tj da li ne bi mogao da izvucem maximume iz doticnih karata zbog procesora.hvala u napred
Taj procesor je usko grlo za bilo koju grafiku danas zato što je dual core. Moraš da ga digneš na minimum 3.8ghz da isprati ovu kartu ili bilo koju drugu...
@Daum hvala
Slažem se da ti treba quad na oko 3.5GHz da bi izvuko makskimum iz ove grafike, ali će ti na dual core procesoru sa 3.3GHz sve igre raditi bez problema.. +:@Za lugera
hvala
Da li je bolja ova graficka od 6870 za amd konf. ?Konf. As Rock ex. 4 am3 , x6 1090T 3.2ghz , 8gb rama king.hyperX 1tb hard .... , sastavljam ovu konf. i ne znam koju grafiku da stavim , i jer je dovoljno nap. od 600w za nju ?
napajanje je sasvim ok (preporuka je 500-550w), a ova kartica je za nekih 10% jaca od 6870... a kombinacije intel nVidia i AMD ATI, vec odavno nisu vazne +:Doobra
Da je uzmem ? Ide sa 4 GB DDR3 1600MHz HpyerX RAM-a Intelovim i5- 2500K 3,3 GHz , ASUS p8p67 PRO matičnom i terabajtom WD-ovog diska. Ova ili Raedon HD 6870 ? ŠTo se tiče povezivanja i to ? Poz
@Nemanja,uzmi,nije mnogo skuplja od 6870,a ipak je solidno bolja,uzmi i ne razmisljaj,bices miran sa tom konfom,usput koje napajanje,to je isto veoma bitno,nisi valjda pomisljao da nakacis ovu grafu na nekog kineza,ako nisi ni razmisljao o napajanju,dobar izbor bi ti bio Chieftec APS-550S,prilicno jefitno i sasvim je ok. :D POZZ
Nisam,nisam :D CHIEFTEC CFT-600-14CS 600W Izvući će,mora :) I,hvala. Pozz
A sta ja da radim? Kupio bih novu graficku za moj stari komp( asus P5Q-PRO, intel E8400 @ 3.6GHz, 4 GB ocz reaper DDR2 1066mHz, CHIEFTEC APS550C 550W, 22" monitor) Da li ima svrhe ovakva grafa na ovu konfu, ili da uzmem neki GTX 460???
Ja imam E8500, 4x1GB Geil black Dragon 800MHZ i sve mi super radi sa MSI GTX 560. Tako da uzmi opusteno.
Planiram da kupim ovu karticu i zanima me da li ce e6550 OC @3.2 izvuci maksimum iz nje?procesor ima 2800 poena u 3Dmark06.
iz ove malo teze,ipak za potpunu snagu ove kartice potreban je quad sa frekvencijom iznad 3 GHz tek tada ces moci da racunas na max iz ove grafe,mogo bi opusteno jos malo da klokujes taj procesor na 3,4GHz i kupis GTX460 ako volis nVidiu,al najbolje bi ti bilo da kupis HD5850 koja se moze naci za manje od 140e a koja je jaca od gtx460 a jos i jeftinija,pozz
imam grafu od 10 feb...cekao sam je ko ozeblo sunce da se pojavi, i nisam se pokajao ni najmanje. Ukombinovana je sa i5-760 i 4gb kingston jyperx memorijom. Za sada nisam naisao ni na sta sto nije mogla da samelje u full hd +:azdaja od grafe
Kupio sam je pre dve nedelje i vecinu igrica tera na maximalnih 60fps sa 50% GPU loada :D. Ostatak hardwarea su: q8400 OCovana na 3.5ghz i 4gb ddr2 1066mhz. Ovo je prvi put da sam kupio ovako nekakvu zver! :D +:beast od grafe!! -:nema bas nist
Vrhunska karta nema sta, ali nije 170 eura. Ovo sto ima u monitor system je gtx 560 (bez Ti) a ovo je slika za gtx 560 Ti. Ova od 170 eura ima takt procesora na 830 MHz. +:extra karta -:nije 170 eura
Hvala na informaciji, bas sam se bio zagrejao.
zasto na forumu toliko pljuju na ovu graficku kartu a po specifikaciji je vrlo jaka,da li je neko reklamirao ovu kartu i kakav je kvar imao,da li je ovo dobra kupovina???molim pomagajte posto treba da kupim graficku pa sam u nedoumici -:ne mogu da verujem
drugar, neznam kako da ti kazem ovo ali ova grafa je ISKIDALA. tera sve naslove na maximumu i sljaka ko luda :) (necemo da se lazemo u metro2033 i drugim igricama veoma zahtevnim dobijam po 30 35 fps ako ne i manje jer je izuzetno zahtevna cak i za 580gtx). Ako imas pare za ovu grafu kupuj je cim stignes, neces se pokajati ni malo :) +:za drugar
Ko igra igrice u full hd 1080p rezoluciji nek uzme ovo ili neku od modela gtx 560 ti ili 6950 i nista drugo mu ne treba bar jos jedno 3 godine, 100%. Oni koji igraju igrice na 720p rezoluciji ili manjoj i vise nego dovoljan je gtx 460 hawk ili 6870 radeon koji ima kod nas sada za 15/16 hiljada din. Uopste ne vidim potrebu da se daju pare za neke graficke sada tipa 6970 ili gtx 580 ili tako nesto.
Ko igra igrice u full hd 1080p rezoluciji nek uzme ovo ili neku od modela gtx 560 ti ili 6950 i nista drugo mu ne treba bar jos jedno 3 godine, 100%. Oni koji igraju igrice na 720p rezoluciji ili manjoj i vise nego dovoljan je gtx 460 hawk ili 6870 radeon koji ima kod nas sada za 15/16 hiljada din. Uopste ne vidim potrebu da se daju pare za neke graficke sada tipa 6970 ili gtx 580 ili tako nesto.
GPU : Geforce GTX560 GPU clock: 900 ==> 950 MHz Shader clock : 1800 ==> 1900 MHz Memory clock : 4000 ==> 4200 Kartica je bestbuy u kategoriji do 250e. Ja sam prezadovoljan, i zapao mi je odlichan primerak. +:Bestbuy
Ja sam veoma zadovoljan ovom karticom, kao sto sam i ranije obrazlozio.. Jedine igre koje ne gura u full su Metro 2033, Witcher 2... Mozda jos 1 naslov, npr. Ali one zahtevaju bar SLI ili 580/590 pa to ne uzimam kao manu. Igram u 1080p. Evo i par mana koje sam zapazio: 1.Karta trazi dobro napajanje. Naravno da ce u idle da pici sa bilo kog kineza, ali cim je malo napnete - vreme da se menja napajanje. Meni bez problema radi sa kineskim LC Power od 650 W sa 80+ sertifikatom 2. Kao i ostali fermiji - greje se. Moja je dostizala temperature do 90C leti, sto je, po meni, mnogo. Sredio malo ventilaciju u kucistu (cable menagment), 3 ventilatora (12cm, CoolerMaster, 1000 investicija) i sada nemam problema, 20C manje 3. Ne mozete softwerom da pogurate fanove na vise od 70%, mada vam to nece nikad ni biti potrebno. 4. Nema Voltage Tweak (nikakav) 5. (posledica 4 i fabrickog OC) Veoma slaba OC margina. Skoro pa nista, taktovi su visoki iz kutije. Kome ovo ne smeta.. Pun gas! +:Kartica je odlicna, kako joj bude padala cena sve je bolji odnos ulozeno/dobijeno -:zna da se ugreje u losem kucistu, trazi jako napajanje, fan ide do 70%
Ne slazem se sa tobom Keske ama bas uopste. Nemoj da dajes tako negativne i bezvezne mane jer te mane koje si ti naveo ne postoje. 1. Metro 2033 i witcher 2 GURA na maximumu i to dosta... metro 2033 izgura nekih solidnih 30 fps a Witcher 2 preko 50 osim ako ne ukljucis ubersampling ali to je ne potrebno jer je to samo jak faktor AA. 2.Svaka nova karta trazi dobro napajanje i ne treba ti 650w da radi... Ja imam napajanje chieftec od 550w i gura OCovan CPU i OCovanu GTX 560 Ti bez problema. 3.Ova kartica se uopste ne greje. nijedna gtx 5xx kartica se negreje kao gtx 4xx. u IDLE na vrucini od 32 stepena u mojoj sobi kartica je imala 32stepena, a na 99% u kombusteru je imala 70stepeni i drzao sam kombuster jedno 20 minuta i nije prelazila 70 stepeni. 4. POGRESNO! ja neznam koji ti software koristis ali MSI afterburner ili EVGA precision ce pogurati FANove na 100% (minimum je 40% kao uvek) rucno ako treba mada nikad nece trebati osim ako ne duva fen direktno na karticu. 5. Ko kaze da nema voltage tweak? u MSI afterburner moze da se menja voltaza bez problema. Maximalna voltaza je 1150mV, default volts je 1000mV. 6.Najbolje sam sacuvao za kraj! Ova graficka ima najvece OC sposobnosti od svih trenutnih kartica. Deault clock za ovu karticu je 822/1644/2004, gigabyte je ovu karticu na slici OCovo na 900/1800/2004... Ja sam je jos OCovo na citavih 1000/2000/2004 i ima iste performanse kao GTX 570 na default clock. Jos da napomenem nebi uspeo da OCujem na citavih 1GHZ da nisam podigao voltazu sa 1000mV na 1112mV. OVA KARTICA NEMA MANE! Morao sam to da kazem. Nisam imao ni jedan problem sa njom od kad sam je kupio(pre 4 meseca). Tako da ko god ima pare za ovu karticu nek je kupi bez misljenja da ce imati problema sa njom.
1. Metro 2033 sa 30 fps (nisu konstanti, opadaju) je neigrivo i glupavo pokusavati. -Witcher 2- Ovo je verovatno tacno, nisam kuci da isprobam. 2. Treba uvek jace napajanje, ja sam rekao sa cega ga ja guram, znam da moze brendiran 550W. 3. Procitaj ponovo i shvatices da je 90 -20 = 70. 4. Ja kad sam otisao od kuce sa najnovijim drajverom i poslednjim afterburnerom nisi mogao fan da guras iznad 70%. 5. Procitaj pod 4 6. Posledica onoga pod 4. Javicu kad se vratim sa letovanja. Jos samo 2 stvari: Nema potrebe za takvim OCom za 24/7, smanjices vek kartici. Druga: Ako si ti naisao na dobar primerak ne znaci da je svako, ovde pises kako ti se karta pokazala u praksi. ODLICNA KARTA, PODRZAVAM +:Decko, nisi shvatio.. Ne kazem ja da je ovo losa karta... -:Ajmo redom:
Sada je MSI i Asus sinonim za dobar komad hardvera, jer kao sto se zna kod nas nema XFX Evga itd, barem kad su nVidia cipovi u pitanju...Ja citam vase komentare i pitam se jedno...zasto pokusavati gurati Metro 2033 na fullu i rezoluciji verovatno 1980*1400 koliko je tacno neznam kad ima na youtube kako gtx 580 gura tu istu igru i videcete da cak i kod nje FPS nekad padne ispod 30...Ovaj cip se do sad pokazao odlicno pricam o gtx 560 a ne o gigabajtu...po mom misljenju Gigabyte karte su se uvek malo klokovale pre sto su imale kopirane PCB i naponske vrednosti, sto nije slucaj pogotovo kod MSi koji ima svoju stampanu plocu svoj u naponsku jedinicu i da napomenem za one koji neznaju OTKLJUCANu Voltazu ako znate kako se klokuje onda znate koliko je potrebna ova opcija a to govori o samoj izdrzljivosti karte, kod asusa je opet malo drugacije isto je pojacana naponska jedinica ali nije kao kod MSI-a ali u sustini asus model gtx 560 direct cu II mislim da se tak zove je odlican po OC-eu i po hladjenju i obe te karte su boje od ove za slicne pare...e sad stvar je licnog izbora pozz! +:karta je odlicna -:bolje uzeti drugi brend
Koliko ce se frejmova vise dobiti kolkovanjem? Vredi li se time uopste zamarati i pregrevati i skacivati vek kartici?
Ne vredi, veoma malo. Pogotovo ne ovu kartu, ona je vec OC-ovana.. ;) ja moju necu ni da pipam, tek za koju god +:Za nerona
izaci ce SOC verzija ove karte, i bice unapredjena fabricki tako da necete morati da se igrate sa OC...treba ocekivati dosta visu cenu tako je bilo i sa starim gtx 260 SOC edition !!
koja je ocena u win.7.....i da li, kad su igrice u pitanju ,moze da se oseti drasticna razlika sa ovom karticom u odnosu na HD 5770 1GB DDR5......
Ocena u win 7 je najnebitnija stvar koja postoji... Zavisi od igre, detalja, rezolucije... Inace je porede sa 6870 i 6950 1GB...
Ova kartica je bolja od 5770 oko 50-60%.
hvala za odgovore....koje napajanje moze za ovu karticu.....imam ms industriajal 550w...da li je to dovoljno....
Moze li ova graficka da radi lepo na mom napajanju od 500W. Takodje na samom napajanju stoji neki sertifikat da podrzava SLI. Dakle ako napajanje moze da izdrzi dve graficke kartice u SLI modu moci ce i ovu??? Kako ce ova graficka raditi sa mojim ostalim delovima: DFI Lanparty DK P45-T2RS Plus, Intel Core 2 Duo E8400 @ 3.00 GHz, 4 GB RAM-a, kuciste NZXT Apollo. Kako se graficka pokazala u praksi, koliko FPS (frames per second) dobijate u igrama sa ovom grafom? Sta mislite, kako ce ova moja konfiguracija (plus ova graficka) terati igre? Razmisljam da uzmem ovu graficku karticu, jako mi se svidela. +:Imam nekoliko -:pitanja
Izaci ce MSi twin frozer II sa ovim cipom secate se kao gtx 460 sta su uradili bukvalno najprodavanija karta je bila...i imace isto otkljucan ower woltage opciju ili kako se vec zove tako da ce perfomanse pri OC biti wisestruke...ova serija karti sa gtx 560 cipom je najaca u srednjoj klasi po testovima AMD zaostaje...sada da odgoborim na donji post nije uopste pitanje dali ce ova karta raditi na 500w nego hoce li citava masina moci raditi na full loadu na tih 500 W da je u pitanju silverston extrim sli ready + buster od 500 verovatno bi radilo ali sumnjam da je to tvoje i blizu tom napajanju... preporuka neko dobro napajanje od 650W i super -: Gigabyte
nema ni jednu primecenu manu za te pare.....kartica se odlicno ponasa i kod jako zahtevnih igrica....pun pogodak i topla preporuka....i sto je bitno nije veliki potrosac...... +:odlicno -:nema ni jednu primecenu manu
uzeo je juče Crysis Warhead i Rage vuče na fulu (1680*1050) ne oseća sa intelom 6750 na 2,66ghz. Tiha hladna (59 load - 31-32 idle )
Ljudi NIKAKO ne gresite ako ocete da uzmete ovu karticu. SVE tera na ultra cak i one najzahtevnije fura. Sto se tice OverClockovanja ako imate midi tower sa 3 4 case fans koja proizvode promaju u kompu slobodno OCujte do MAXIMUMA. Ja sam svoju OCovo na 1000/2000/2004 uz napon 1118 nekad stavim na 1125. Temperatura mi ne prelazi 70c celsijusa u MSI afterburneru posle 30 minuta przenja sto je sasvim ok. Ova temperatura uopste nije stetna za ovaj model jer ima hladnjak preko cele graficke i sve komponente zaedno sa GPUom se 'lade. Da napomenem sa tom razlikom... razlika izmedju fabrickog kloka i OCa je za nekih 30%. Dobio sam oko 10 do 12 FPSa u poredjenju sa 822/1644/2004 de je voltaza 1000. U drugom smislu ocu reci da kad OCujete ovu na 1ghz dobijate default clock gtx 570 koji kosta 100 evra vise. Za mene 10 do 12 FPSa je fantasticno i prezadovoljan sam sa njom. NAPOMENA morate imati dovoljno brz procesor da bi mogao da isprati ovu grafu jer ako nemate dovoljno brz procesor dzaba vam overclock kad nece igrica koristiti dodatnu efikasnost sa OCom zbog bottle neckovanja sa CPUom. Peace out. :)
grafička kada radite u windowsu obara takd na 405 MHz za gpu i 324MHz za mem a ako ništa nije aktivno 50MHz/135MHz tako da štedi struju ne greje se u leru -:ništa još
Dobronamerni savet! Ja je imam i dovodi me do ludila to pucanje igre na svakih 3 min.Problem je u OC i firmwaer-eu.Bad Compani 2 radi savrseno ali Battlefield 3 nikako.Ima generalno problem.Googlajte pa ce te videti. -:UPOZORENJE -NECETE MOCI IGRAT BF3 KARTICA IMA PROBLEM
EDUARD to UOPSTE nije tacno. Ja imam GTX 560 Ti OCovan na 1GHZ i presao sam single player campaign-u sve na ultra bez i jednog pucanja. Igram multiplayer na ultra i ni jednom mi igra nije pukla a pricam naravno o BATTLEFIELD 3. To sto neki ljudi nemaju stabilno napajanje ili maticnu ili imaju sjebanu GTX 560 Ti nije do GTX 560 Ti... +:za ispod post
Lepo sam napisao da ljudi googlaju.Forumi su puni kritika i Nvidija je pokrenula istragu. Zar treba nesto stabilnije od Chieftec 600w za nju.Ma daj.Evo prodacu ti kartu a ti je upari sa tvojom. -:za post ispod
Sinoć sam pustio The Elder Scrolls V: Skyrim na ultra high i grafa je bez problema šljakala, posle 3 sata igranja osetio sam da mi iz kućišta smrdi na plastiku. Odmah sam ugasio komp i proverio šta je. Ispalo je da se napajanje pregrejalo jer je grafika povukla max struju i napajanja nije moglo da izdrži. Nije riknulo, kad sam ugasio igru vratilo se u normalu ali je verovatno pred izdisajem. Napajanje je Frontier 500W i dalo se pretpostaviti da neće moći da isprati novu grafiku. Ostale igre koje sam igrao od kad imam ovu grafiku npr. PES2012 napajanje je podržavalo po 5 sata bez prestanka ali Skyrim je ipak prevelik zalogaj za kineza pa sam se odlučio za napajanje: 550W Cooler Master RS550-ACAAE3-EU Da li je ovo napajanje dovoljno jako ili trebam još jače kupiti? Ako ne ovo, koje preporučujete da pazarim. Hvala unapred na odgovoru. +:Kartica je odlična, svaka igra radi na ultra high bez problema
Tihi, da bi ti neko odgovorio na pitanje, moras da napises i sta od ostatka komponenti imas pod haubom. Ukucaj na google-u eXtreme Power Supply Calculator i klikni na prvi link... dalje ces znati sam... pa preracunaj koje tin apajanje treba. +:za Tihog - eXtreme Power Supply Calculator
hteo bi da uzmem ovu karticu,a trenutno imam gigabyte plocu ep35-ds3l ram memoriju 4 gb ddr2 na 1066 mhz,intel core 2 duo e8400,e sad da li bi mi ta graficka dobro radila posto imam tu ddr2 memoriju,posto nije ddr3 neka brza, pa bi za neko vreme promenio i plocu i memoriju i sve,pa se razmisljam da uzmem tu karticu,ili koja bi druga bila mozda bolja od nje u tom rangu do 200e
Razlika između DDR2 1066MHz i DDR3 1800MHz u radu je skoro ne primetna, mnogo veću razliku bi osetio ako bi uzeo neki quad cpu. Za sada uzmi samo ovu grafičku, pa kad budeš menjao cpu, zameni i ram i ploču.
chieftec CTF-650-14cs je sasvim dovoljno pri bilo kakvom o0pterećenju i dalje izduvava hlqdan vazduh :)
Koliko treba napanje za ovo jel dovojno chiftek 500w ? imam trenutno gtx 560 obicnu ne ti i radi dobro ali ocu ovaj model uzmem uz 10e doplate , da li da radim ili ne ?
Da li je bolje uzeti ovu ili msi-ovu twin frozr 2?
AKO SE JOS NEKOM TO DESAVA .SAVET ...STA JE URADIO I U CEMU JE PROBLEM..... -:DA LI JOS NEKOM KOCI I PUCA BF3 NA OVOJH KARTICI
sto se tice BF3 postoji memory leak od zadnjeg peca tako da ko igra na vecim mapama igrica pojede ceo vram i ram, morao sam da texture stavim na high ostalo je na Ultra ceka se pec od Dice.... +:Odlicna graficka za sad sve ide glatko na Ultra i High -:za sad nista :)
BF3 je vrlo karakteristična igra, dešava se da ljudima sa istim konfigurcijama radi totalno drugačije, jednima radi bez problema, dok drugima igra puca i imaju raznorazne probleme. Mislim da BF3 ima nekompibitabilnost sa raznim softverima i hardverom, ali sam siguran da će to vremenom srediti..
Kartica je odlicna,grejalo se msi 550w napajanje kao ludo pri jacim igricama,kad sam stavio chieftec od 600w sve je bilo hladno kao spricer,sto se tice BF3 imao sam problema jer mi je stalno pucala igrica ali na forumu sam naso savet nekog tipa koji pravi igrice za neku jaku firmu i koji se sastoji iz tri koraka cime se povecava dozvoljena virtuelna memorija samo za tu igricu i sad sljaka BF3 ko sasav samo taj problem se javljao i kod drigih kartica. +:odlicna. . . . -:mora jace napajanje min 600w i da nije cistokrvni kinez vec jaci brend
moze li link do te teme. hvala
Pucanje BF3 sam jednostavno resio update-om biosa, pri kome se core voltage sa 1000 mV(default) povecala na 1037 mV i od tada nisam imao nikakvih problema.
@aleksandar ...izvini ali metoda je trajala samo nekoliko nivoa...mislio sam da je problem resen...ali posle i dalje ide postarom i puca igrica ...
I meni se to sad deshava na asusovoj gtx560ti dok sam imo gtx260 igro sam BFC3 i nije pucala igra moad jednom, ja mislim da je to do dx levela tacnije dx11 da je proizvodjac igre nasao nacina da nekako nacini tu crack igru takvom da bi ljudi kupovali orginale jer ja nemislim da je do hardwera meni karta radi perfektno i za nju BFC3 uopste nije nesto preterano zahtevna igra tako da neznam ako je neko kupio orginal nek nam kaze dali igra puca i to je to :D heheh
Veliki Pozdrav. Uskoro uzimam novu konfiguraciju i ostalo je jos da resim pitanje Grafike. Odlucio sam se za GTX560Ti Modele,pa bih vas zamolio da mi preporucite sledece. Koja kartica se pokazala kao najbolja u seriji 560 Ti Asus,Gigabyte,Msi,Palit,Gainward,Evga,Leadtek? Ivan.
Ljudi jel bi mi radila ova graficka na napajanje od 500W,i ako ne bi radila recite mi koje bi bilo najbolje napajanje za ovo graficku? +:nadam se da je dobra
Radiće na bilo kojem firmiranom napajanju od 500W, mada je preporučljivo od 550W, recimo chieftec. @Ivan, preporuka za Evga.
Ubija sve zivo na ultra svega sto vam padne na pamet! Jeste skupa, ali je zmaj! :) Pre ove sam imao 550-ti, koju sam dobio u zameni... Mogu vam reci da je ova jaca za minimum 80% ako ne i vise, jer nema zahtevnijih igrica da se vidi njen maksimum. Imam osecaj da tera sve sa 70% snage. Jos je u radu hladna i tiha! Potrebno je jace napajanje Chieftec, LC Power ili neko poznatije od bar 600W, da ne brinete. Preporuka svima koji imaju da odvoje novca za nju. Jetinija varijanta bi bila 460-ica koja je trenutno po meni najisplativija varijanta po pitanju cena-kvalitet... +:Grafa je tata! -:Nema, mozda malo cena
Ljudi, sto se tice napajanja, tu nemojte stedeti novac: 1. Napajanje je najbitnija komponenta svakog PC-a, odatle krece rad svakog dela u kucistu. 2. Struja kod nas nije stabilna i cesto bude slabija ili jaca, sto moze da dovede do pregorevanja pojedinih delova ili samog napajanja, kad je napajanje nekvalitetno odradjeno. 3. Ukoliko nemate UPS, to je jos jedan razlog vise da izbegavate kineska napajanja. 4. Kupite jednom dobro napajanje i nece vam trebati bolje dugo vremena. 5. Bolja napajanja su i tisa u radu. Tako da za nekih 40-70 evra mozete uzeti odlicno modularno napajanje gde odstranite kablove koji vam ne trebaju i samim tim dobijete prostora u kucistu i hladnije kuciste u kome ce sve komponente uzivati. :) +:Napajenje
Da li je neko nasao neko resenje za bf3 uvezi pucanja ove kartice posle 10-15 min. igre....ako jeste nek napise...hvala..
Fina grafa, ali bih se ja licno opredelio za asus ili msi(twin frozerII), zbog hladjenja i stabilnosti, posebno ako radite u programima modelovanja i dizajniranja u 3d. Pozdrav
ko ima problema sa bf3 a koristi ovu karticu...definitivno otklonjen kvar kad se update BIOS kartce sa zvanicnog gigabyte sajta...i svi problemi sa pucanjem igrice su otklonjeni.....posle puno sati cimanja ovo najprostije resenje je pretvorilo moju karticu u sjajan komad hrdvera...sad gura bf3 ko sasava....nadam se da sam nekom pomogao...... +:odlicna
sto se tice bf3 price... situacija se drasticno promenila na BOLJE posle poslednjih WHQL driver-a. A probao sam sve moguce fazone koje sam nalazio po forumima OC,DC, OV, DV, prvo naravno BIOS update, itd itd... Videcemo kao ce sve da bude sa novim patch-om koji stize.
Očigledno je da nikada nisi imao priliku da porediš Windforce i TwinFrozr kada možeš nešto takvo. Ja sam poredio Windforce na gtx 460 sa TwinFrozr na gtx 560Ti Hawk i TwinFrozr na gtx 570 i Windforce je neuporedivo tiši i hladniji! To što se tiče stabilnosti, zavisi od primjerka do primjerka - ja npr. nikada nisam imao ne jedan jedini problem sa GBT i samo njih i koristim već nekoliko godina dok je prijatelj ovaj Hawk vraćao 3x jer je bio previše bučan i pregrijavao se i na kraju su mu vratili novac pa je uzeo gtx 570 koji radi odlično ali je i dalje bučniji od Windforce... +:@TheNokat
Za sve korisnike ove kartice koji igraju BF3 i imaju problema sa zakucavanjem igrice.problem sam resio tako sto sam spustio takt jezgra na 860 mhz i od tada mi se igrica ne zakucava.Ima na Gigabyte-ovom sajtu link za program koji se zove easy boost ( mislim da se tako zove) i preko njega spustite takt jezgra i to je to.Inace igram na high settings parametrima u 1080 rezoluciji i radi super.Moze da radi i na ulta podesavanjimai, ali samo u single player modu, jer u MP modu pocinje da secka i usporava dinamiku igre.Nadam se da sam pomogao... -:Pri vecem opterecenju se pregrejava i blokira rad GPU
samo da potvrdim da igra ima konflikt na defoult kloku, mozete ili malo da dignete voltazu ili da spustite takt, ja preporucujem MSI Afterburner. Resava problem bf3 +:samo da potvrdim
Sa ovom kartom mirni ste najmanje 2-3 godine. Tera Crysis 2 bez ikakvog vidljivog pada u framerate-u, u bilo kojim scenama npr dok padaju soliteri oko mene. World of Tanks sa svim podesavanjima (bas svim) u FullHd , FPS ne pada ispod 40-50. Ostalo mi je da probam Metro 2033, Borderlands, BF3 I Betmena pa da mogu definitvno da kazem da fura sve na max bez problema. +:Trenutno best buy. WindForce stavlja Gigabyte ispred drugih proizvodjaca.
Posto vidim da dosta njih ima problem oko igranja bf3 pretpostavljam multi... posto sa singlom nisam imao problem samo bih da dodam svoje licno iskustvo,da ni jedan problem nisam imao sa bilo kojom igricom osim bf3,ali sam problem resio sasvim slucajno i od tada nemam ama bas nijedan problem u igranju,a to je da sam moj hard disk zamenio ssd-om i nisam mogao da verujem da je problem bio u hardu,nema vise seckanja,kocenja,zamrzavanja u toku igranja ama bas nista...sta sve nisam probao i nista,a sve price su se vodile uglavnom oko drajvera grafikei drajvera za zvuk,kad ono problem u hardu...
koliko moze da izvuce na msi g41m p21 (pcie 2.0) i sa intel 6500 dual core 2.93ghz +:Pitanje ???
Koja je normalna temperatura za ovu graficku kad igram i ifrice i kad ne radim nista?