logo
dusan

Gigabyte GeForce GTX 680 2GB GDDR5 GV-N680D5-2GD-B

06.04.2012. @ 10:34   #Komentar #Grafička karta #Gigabyte

i jedno pitanje: dal da kupim i7 2600k sa hd 7950 ili core i5 2500k sa gtx 680??? +:naizad razumna cena!! -:idalje pomalo skup

15 komentara

Darko
06.04.2012. @ 12:49 #4ea77943

Teška dilema, 7950 se odlično klokuje i može čak da stigne i GTX 680, a razlika u ceni ide čak i do 100e...

milan
06.04.2012. @ 15:50 #b0901b0f

Ne budi smesan 7970 slabija od GTX-a a kamoli 7950! Treba ti dobar CPU da isprati tu kartu, ja bih isao na 2500k kasnije ces lakse uraditi upgrade

sector
06.04.2012. @ 18:02 #9ed8daec

Konacno nize cene,ovo je vec prihvatljivo. Za dusana. Zasto da kupujes slabiju graficku i stedis na ustrb performansi kada ce i 2500k da ti odradi posao.GTX680 je dosta jaca karta i trenutno najbolja graficka koja postoji. +:Sve naj

dusan
06.04.2012. @ 19:13 #7a7cb285

hval ljudi idem sa 2500k i ovim cudom!!

Aleksandar
08.05.2012. @ 16:23 #b860c68f

Nameravam da uzem ovu graficku, pa bi zeleo da znam, da li ce moj procesor Intel Core i7-2600K ( overklokovan je na 4.6 GHz ) uspeti da izvuce maksimum iz ove graficke ? +:Odlicna -:Nema minusa

mileee
08.05.2012. @ 19:14 #a9398775

tvoj procesor ce izvuci maksimum iz 2 ovakve karte tako da nema potrebe vise da razmisljas... +:Aleksandar

Aleksandar
09.05.2012. @ 12:23 #7a9bf96e

@mileee Hvala na odgovoru. +:Odlicna -:Nema minusa

Zola
09.05.2012. @ 13:25 #c5b87900

Ako tek kupujes CPU uzmi ipak novi Intel Core i5-3570K bolji je u igrama cak i od 2600K a isto se klokuje, + Igp 4000 za enkordovanje videa. Kartica je grom, ali samo za igranje.

Aleksandar
09.05.2012. @ 20:47 #37096102

@Zola Ne kupujem CPU, imam vec Intel i7 2600K koji je, ponavljam overklokovan na 4.6 GHz, a kada kupim graficku, naknadno ću otom-potom da ga poteram od 5GHz do 5.2GHz za koliko je sposoban da proguta gigantski hladnjak Thermaltake Frio koji sada hladi procesor. +:Odlicna -:Nema minusa

Aleksandar
10.05.2012. @ 13:07 #47fccb67

@Zola Što se tiče procesora Intel Core i5-3570K on nemože da se poredi sa i7-2600K iz nekoliko razloga... i5-3570K nema Hyper-Threading tehnologiju (ima samo 4 čista jezgra dok moj i7-2600K ima 4 čista jezgra + 4 Hyper-Threading jezgra) što će reći da u igrama i programima koji podržavaju Hyper-Threading tvoj i7-2600K dere kožu sa leđa ovom i5-3570K. Zatim taj i5-3570K ima 6MB Level 3 cache memorije (i7-2600K ima 8MB Lebel 3 cache memorije) što je još jedna bitna stavka za igre. Međutim i5-3570K ima i svoje dobre strane: novo Ivy Bridge jezgro oko koga je baziran izrađeno je u 22nm procesu što bi teoretski trebalo da znači da se pri opterećenju i pri overclock-ovanju manje greje od mog 32nm i7-2600K, ali teorija je jedno, a praksa drugo jer činjenica je da se ovaj i5-3570K poprilično greje i pri većem opterećenju i pri istom overclock-u što pomalo čudi. Procesor i5-3570K je ustvari namenjen/napravljen da bi zamenio model i5-2500K i u tome će sigurno uspeti. Cena i5-3570K je poprilično dobro balansirana i za te pare teško je pronaći nešto bolje u i5 klasi, ali oni sa dubljim džepom kao i oni koji žele maximum performansi u programima i igrama ipak će ići na i7 generaciju upravo zbog Hyper-Threading tehnologije... +:Odlicna -:Nema minusa

Marko
23.08.2012. @ 19:57 #25b7b3f4

Aleksandre da znas izmedju i5 3570K ili 2500K i i7 2600K je mala razlika jer HT se ne koristi za igrice jer za igre treba fizicka jezgra a HT pomaze samo u programima znaci ponavljam izmedju igrama je mala razlika tako da za igre je best buy i5 prosecori +:Aleksandar

Stojan
14.09.2012. @ 23:21 #76e50407

@ Marko posto bi ja racunar prvenstveno koristio za igranje igara i opustanje da li bi mi bilo pametnije da uzmem jedan od ova dva procesora amd fx 6200 6 jezgra na 3.8 ghz ili fx 8120 sa 8 jezgra na 3.1 ghz za 17000 dinara i tako smanjim troskove ili da uzmem intelov procesor i5 3450 4 jezgra na 3.1 ghzza 22000 dinara, posto vidim da kazes da je za gejming bitan broj jezgra!????moze i neko drugi da odgvori!!!??

Dexter
11.10.2012. @ 14:57 #214df0b1

Uzmi i5 2500k ili njegovu ivy zamenu, ne treba vise od 4 jezgra za igranje... AMD je super opcija ali za one sa plitkim dzepom. +:@stojan

mp
05.05.2013. @ 11:57 #c8615d21

Moj drug je uzeo ovu karticu i sad sam se bukvalno preselio kod njega.. +:cijena,performanse

milutin
16.05.2013. @ 22:14 #ec6ef255

moze li ova graficka da se stavi na dell 5720 i7?

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan