logo
Redakcija

Gigabyte prekida saradnju sa Asus-om

28.03.2007. @ 07:00   #Novost

Gigabyte je bio u žiži interesovanja prošle jeseni kada je objavio saradnju sa dugogodišnjim rivalom Asus-om. Tokom partnerstva je odlučeno da nova zajednička kompanija bude formirana tako da Gigabyte bude vlasnik 51% deonica dok Asus-u ostaje preostalih 49%. Obe kompanije su zvanično objavile partnerstvo 7-og decembra kada je nova kompanija dobila naziv Gigabyte United. Ipak, tokom konferencije za štampu koja je održana na Tajvanu, partnerstvo je zvanično raskinuto ali da će brend koji su zajedno kreirali i dalje nastaviti da postoji bez obzira na prekinuti zajednički rad.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan