logo
Ducko

Gigabyte Radeon HD 4850 512MB GDDR3

03.11.2008. @ 13:48   #Komentar #Grafička karta #Gigabyte

Kartica je krajnje bezobrazna. Far cry 2,Call of Juarez, Half life 2 (episode 2) lete na max-u. Ne zauzima 2 slota kao vecina drugih. Radi mi sa Chieftec 450w napajanjem sto znaci da vam ne treba 600w da biste je pokrenuli. Svaka preporuka. +:Brzina, kvalitet slike , Necujan Zalman kuler

17 komentara

Xpure
15.12.2008. @ 12:36 #4fc252ee

Kartica je super,jedino sto ima veliku temperaturu (80c) u idile rezimu.Ja sam to resio sa cooler master cool viva kulerom(38c).Inace best buz u ovoj klasi sve preporuke -:kuler bolji

Bojan su
09.02.2009. @ 18:13 #c7e6fda8

Ova kartica je prejaka,imam je vec par meseci i prezadovoljan sam!fino se klokuje i gura SVE igrice na podesene na najvisi nivo!hocu da kupim jos jednu,kako bi ih povezao u crossfire! +:Fenomenalna

Milan
13.03.2009. @ 09:59 #52fb7121

Naravno da samo ljudi koji napajanje koriste i za kuvanje pasulja, kupuju napajanja od 600-700W. Ako kupite "čiftek" od 450W, PC će raditi savršeno. Radiće i sa 400W. A za najzahtevnije stvari idu "čiftek" ili "antek" od 500 do 550W. Napajanja od 700 ili 1000 ili 1500W nemaju veze sa kućnim kompjuterima. Ako niste znali, prejako napajanje (recimo 1000W) usporiće rad svakog kućnog komjutera, čak i onog sa maksimalnim hardverom. +:Odlična -:Nisam primetio

Nemanja
10.04.2009. @ 02:41 #f17d4020

@Xpure fabricki je kuler podesen na 20% samo ga krknes na 40% sa katalitom 9.4 nema potrebe za novim kulerom... sad radi na 50C u idile rezimu malo me istripovalo to sto dok nije opterecena padnu klokovi na 500/750...al to ej extra... meni radi stabilno na 700/2200 dalje nisam isao +:Dobra posle 9600GT...

dragg
21.06.2010. @ 22:45 #9dd2c589

Kakve gluposti neću pročitati ovde - "Ako niste znali, prejako napajanje (recimo 1000W) usporiće rad svakog kućnog komjutera...". Što se tiče karte - realno single slot nije za 4850. Može da je drži prihvatljivo hladnom ali kad je fen blizu max - 7000RPM !!!, ko avion. Ja sam stavio Accelero S1 R2 + tanku 12-cu i sad je hladna i nečujna. Ovaj moj primerak ide na 700/1000 sa malo većom voltažom od 1.158V, preko toga je nestabilna. Bios ne da veću voltažu, verovatno bi išla i preko. +:solidno brza karta -:loše hlađenje, nije neki clocker

ljudva
21.09.2010. @ 17:28 #ee06c24a

Zadovoljen Overclock na 690 i mem na 1188 sa fabrickim kulerom idle-48c,sasvim solidna temperatura.Naravno,moze se smanjiti nekim boljim coolerom-kome je potrebno +:prefect

Back
26.10.2010. @ 23:33 #6d3fbf70

Kartica gura sve najnovije igrice na medium neke cak i na high zavisi od zahtevnosti igre, odlicna graficka i nema joj smrti...Ranije sam imao probllem sa pregrevanjem procesora i grafe a to sam zakljucio tek posto mi je crklo napajanje pa sam ga zamenio novim od 600W (LC power) ono staro je bilo 400w (codegen sto dolazi sa kucistem) i zbog toga mi je grejao jer nije imao pravu snagu, ako racunamo da to nije realnih 400W a dok je 600W maximalno za komp i ovu grafu jer ako i tu racinamo da je maximum 600W tj moze da ima i manje onda je sasvim ok a nisam mogao da verujem da je bilo do napajanja sad tera ko luda :) -:Nista sem pregrevanja koje sam sredio sa jacim napajanjem

Jovica
09.11.2010. @ 23:12 #7b2468bd

citat: ("Ako niste znali, prejako napajanje (recimo 1000W) usporiće rad svakog kućnog komjutera") Ti si ovde lupio najvecu glupost. Jako napajanje daje stabilnost, naravno ako se obrati paznja na tabelu napona i struja....mora biti dobro usaglasena sa masinom koju hoces da pakujes....Po tvojoj teoriji, treba svi da stavljaju slabije napajanje pa da upropaste sopstveni komp. Ovo ti govorim jer sam serviser, i mnogo racunara imam na opravci upravo zbog slabog napajanja. Kod slabijeg napajanja napon lako opada pri opterecenju. A posto je po pravilu snaga konstantna struje pocinju da rastu zbog toga, i to je ono sto pregreva vase racunare...ne samo grafike nego i procesore i chipsetove. +:solidna grafika -:GDDR3 - hendikep za ovako dobru garfiku

Nemanja
08.12.2010. @ 00:25 #5a682c85

Potrebna mi je necija pomoc, imam vec oko 2 godine ovu graficku i stvarno sam odusevljen.Sada nameravam da napravim Crossfire, da li je moguce kombinovati ovu graficku sa Asus-ovom 4850 koja ima 1 GB memorije? Da li je neko to pokusao i da li je moguce kombinovati iste graficke sa razlicitom kolicinom memorije a da sve besprekorno radi (bez bilo kakvih bagova) ili da kupujem jos jednu ovu? +:Fantasticna!

Vlx
14.12.2010. @ 19:48 #d76343d2

Nisam siguran da bi moglo sa dve razlicite ,bolje iste.Imam bas ovakvu,pod garancijom,pogledaj u rubrici oglasi. Vlada

Slobodan
26.02.2012. @ 14:23 #bf86c836

Ne mozes,mora biti potpuno ista!

Mikri
05.10.2012. @ 22:52 #c932749a

Koji je apsolutni minimum od napajanja da bi je upalio?Slabo mi napajanje pa da znam sta da kupim...Probao sam na lc power od 600w,radi zverski (kod ortaka)...Inace,imam kineza od 550w(probano na blueberry,ne moze da upali)... +:jaci od vecine novijih u tom cenovnom rangu -:potrosac(jede struju)

:)
28.02.2013. @ 07:19 #1ca7a7a2

Da li ima ova graficka DX 11?

Gamer999
22.05.2013. @ 23:44 #7ac01e8a

Pre par dana sam kupio karticu.. iako je dosta stara karta mogu vam reci da je kartica brza i za danasnje pojmove, odigrao sam Far Cry 2, Crysis 1,2 , The Godfather 2, Battlefield Bad Company 2 i to sve u full detaljima sa procesorom Intel Dual Core 2.5Ghz i napajanjem Rexpower od 450W... Sta reci za ovakvu karticu sem ZVERINA. -:Pff nema..

DavorDax
13.02.2015. @ 00:42 #88bd8b47

Grafa je odlična.Sobzirom da kasnim,jer sam je sad tek kupio,mogu reći da je vrh.Nosi se i sa sadašnjim zahtevnijim stvarima bez problema.Jedino nisam navikao na ovoliku njenu radnu temperaturu,ali ona je nosi bez ikakvih problema i posledica.Sve u svemu vrh za mene i sigurno je nemenjam u skorije vreme! -:Malo vrela,ali volimo vrelo zar ne

psixo
07.04.2015. @ 14:13 #71beffd1

zasto svi spominjete taj problem sa radnom temperaturom ja je imam i temeperatura mi je u idlu 35 ..36 c

DavorDax
28.05.2015. @ 13:53 #7b96b7f9

Pa jednostavno je takva bar kod većine.Kada je otvorim,detaljno očistim i promenim termalnu pastu-temperatura joj je u mirovanju na56-58 stepeni,a u igrama max -81.Mada dok nisam naučio da je očistim,išla je i na 105.Neverovatno,ali njoj nije ništa bilo.Ma odlična je!

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan