logo
JOVAN

Gigabyte Radeon HD 4870 1GB GDDR5 GV-R487D5-1GD

19.03.2010. @ 05:07   #Komentar #Grafička karta #Gigabyte

juce sam je pazario! sve radi savrseno. Jedino sto je ogromna ko sifonjer, jedva sam je ubacio u obicno AT. ubitacni COMBO JE GDDR5 i 1GB rama. ne cuje se, maaa.... +:ma sveee!!!

20 komentara

JOVAN
19.03.2010. @ 11:57 #cd483d25

Greska ne AT nego ATX

sale
06.04.2010. @ 17:16 #ac51b313

moze li mi neko preporuciti sta da uzmem: ovu ili HD 4870? citam po raznim forumima kako se 4870 mnogo greje a da se kulet dere ko lud kad je pod zescim opterecenjem.. e da i jel neko zna jel ima negde da se uzme HD 4870 toxic sa 1 GB memorije? +:dobar protok sam GDDR5 -:steta sto nema Toxic

sale
06.04.2010. @ 17:18 #8aad7a1e

Pardon, kad sam pitao za savet za izbor mislio sam na gtx 260 ili ovu.

JOVAN
07.04.2010. @ 06:24 #7475101b

po performansama su u vecini slucajeva identicne, radeon je jeftiniji oko 20-30e. a da i ova se ne greje mnogo i nije bucna zbog ZALMAN coolera. meni sve zivo radi na ovoj. moja preporuka

comi
08.04.2010. @ 04:49 #cc97bb30

HD 4870 definitivno!!! ATi je ubica trenutno, i bice jos godinama!!!!

Mare
08.04.2010. @ 12:04 #7468fb02

Iskreno pored 5770, 4870 ne bi ni uzimao u obzir, imaju identične rezultate, dok je tehnološki 5770 mnogo bolja"

sale
10.04.2010. @ 00:29 #ad0e0e1f

a sta mislite o 4890? ona je radjena u 45 nanometarskoj pa se manje zbog toga greje? P.S. meni komp stoji u cosku pa mi je zato jako bitna temperatura jer dole i nema neki velik protok vazduha a nemam gde drugde da stavim kuciste

jova
10.04.2010. @ 00:37 #5c4dc712

moze li Procesor DualCore AMD Athlon 64 X2, 2200 MHz (11 x 200) 4200+ da istrpi ovu kartu?

comi
10.04.2010. @ 06:48 #047b7d26

sale ako ti je komp u cosku jedino i najbolje resenje je da kupis neko kuciste sa velikim coolerom sa strane i sa dva gore da izvlace vruc vazduh. extra je 4890 al ne znam dal bi se manje grejala

Dare
12.04.2010. @ 11:01 #1fb34a50

Može ali nećeš moći da izvučeš maksimum, treba ti oko 3Ghz za maksimum performanse. +:Za Jovu

ja
17.05.2010. @ 19:45 #a773a100

sta uzeti OVU ili SAPPHIRE Radeon HD 5770 1GB GDDR5 VAPOR-X 11163-00-20R? CPU X6 1055T MB ASUS M4A89GTD PRO mem 2x Kingston 2GB DDR3 1800MHz HyperX 18 vs 256 bit?

Ljuba
18.05.2010. @ 11:10 #c49e617a

Naravno da ćeš uzeti 5770 VaporX, koja se uzgred i odlično klokuje, a ne karticu koja po ni čemu nije bolja.

zile
19.05.2010. @ 05:17 #583a5564

ljubo aj reci iskreno koju ti graficku imas??????? sto lazes coveka da predposlednja po jacini iz 4xxx serije ne moze da se klokujee!!!!!! ima dve razlike izmedju 4870 i 5770, to suu 4870 je 256interfejs memorija, a 5770 je 128bit! 5770 je jedino ima DX 11 sto je trenutno jos u planiranju.... a i to vaporX je samo cooler bolji i sta ljudima gore graficke svakog dana.. ja imam ovu i radi za sveee pareeee!!!!!!!!!!!!!!!!

Za Zileta
19.05.2010. @ 11:02 #16d3a2fe

Imam 8800GT, nisam rekao da 4870 ne može da se klokuje, već da se VaporX s obzirom na potrošnju i zagrevanje bolje klokuje. A razlika u interfejsima je ne bitna, zato što 5770 ima bržu memoriju, pogledaj bilo koji test videćeš da su rezultati identični po performansama 4870 i 5770, sem jedne razlike, mnogo manja potrošnja, samim tim zagrevanje i tiša kartica i dx 11, tako da niko ko praktično razmišlja ne može uzeti 4870 pored 5770!

zile
20.05.2010. @ 05:43 #6fbcb687

ok ljubo vidim da si pravican covek, 8800GT je extra grafika. i ja sam do skora imao samo nvidia. al sta cu ova je jeftinija bila od 260gtx zato sam je uzeo. aj da se sve te nijanse zanemare, ja sam uzeo 4870 kad je bila najisplativija kad nije bilo 5xxx serije. ne greje se puno bar GIGABYTE zbog coolera. a pre sam imao samo nvidia 7800 i 8600. i mozda cu da ovu menjam za 470GTX :). al stvarno nema velike razlike, sve je to negde istooo.....

Ljuba
20.05.2010. @ 11:17 #2e46a11e

Slažem se sa tobom, naravno da je 4870 odlična grafika, samo kažem da je u ovom trenutku bolja kupovina 5770. A kako stvari trenutno stoje, krajem godine ću i ja najvervoatnijeuzeti Ati..

zile
29.05.2010. @ 22:03 #6328b401

uzmi veruj mi nisam imao problema sa drajverima kao sto je bio pre problem. od kako je AMD vlasnik disciplinovani su 100%, i nemam problema samo sam imao sa GTA4 kojeg sam presao pre ove kupovineee............

harry
03.08.2010. @ 14:58 #7b5b0319

koju je bolje kupiti graficku, ovu ili HD4890?

aca
21.08.2010. @ 04:29 #ca36bf73

4890 je klokovana 4870 mala je razlika. kupi bilo koju ;)

laki
02.09.2010. @ 23:18 #22ff2c3f

ko bi lud za owe pare uzeo owu graficku kad ima 5770 koja je trenutno isplatiwija i bolja i ima dx11...

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan