logo
Byokugen

Gigabyte Radeon HD 4870 X2 2GB GDDR5 RX4870 X2

24.03.2009. @ 23:34   #Komentar #Grafička karta #Gigabyte

Kartica koja je usla na veca vrata nego sto joj pristoje. Nije los izbor ali za prosecan dzep je NEDOSTIZNA. +:brzina takta, vram -:cena, dostupnost

5 komentara

Mungos
30.03.2009. @ 02:02 #d7505444

Šta reći.. idejno lepo zamišljeno ali traljavo realizovano. Uzeo sam baš ovu Gigabyte kartu da počastim svoj novi i7, međutim po startovanju bilo koje zahtevnije igre (E: TW, Crysis Warhead, GTA4) ventilator bi počeo da urla a temperatura da prelazi 95 stepeni. Kod prodavca sam je zamenio za drugu (isti model), koja je pokazivala apsolutno iste simptome. Na kraju sam je poklonio drugaru kome buka i pregrevanje ne smetaju toliko kao meni, a ja se vratio na stari dobri 8800GT koji i dalje šljaka kao zmaj :D Ukratko - nikad gluplje potrošenih 500 evra. +:Sirova snaga -:Loši drajveri, potrošnja struje, enormno zagrevanje

Mirko
16.06.2009. @ 22:30 #3bcc2a06

Ja sam ovu karticu kupio prosle godine u oktobru i vrlo sam zadovoljan. Da trosi struju trosi to je istina, ali racunar nije racunar ako u njemu nemate napajanje od 1200W. Ja sam uzeo Chieftec kuciste i napajanje od 1200W tera bez problema. Sto se tice TEMPERATURE to joj je normalan rezim rada. Jer kuler na kartici ima 3 stepena snage.Meni prelazi i preko 100 stepeni i tek onda pali drugi stepen obrtaja za kuler. A maksimalan rad kartice je 120 stepeni. Meni racunar kad radi u leru tenperatura je oko 68 i 75 stepeni. Tako da to netreba da te brine. Sto se tice drajvera isto nisam imao problema odem na Atijev sajt i skinem svaka dva,tri meseca novi drajver i radi bez problema. Sad trenutno imam Windows 7 beta verziju i tu radi bez problema. Kartica uopste nije bucna,a buka zavisi i od kucista. Ako imas kineza za 2000,3000 hiljede dinara od nekog skrnavog lima koji se vitoperi pod rukom onda nije ni cudo sto je bucna. A 8800GT je smejurija od kartice i nemozes je porediti nikada sa 4870x2. A sto se tice kartice nisi je ni KUPIO,a kamoli POKLONIO jer 500 E je 500E. To nije mali novac da bi se tako lako nekome poklonio sto je malo providno. A napravio si poredjenje kao izmedju Mercedesa i Fiata te dve kartice."Poklonio" si mercedesa a ostavio Fijata. +:Odlicna kartica

zobla
11.12.2010. @ 18:41 #e218b236

strasno o cemu ti decko pricas!!! kakvih 1000w kakvih 120stepeni... boze spasi mirka ako te ima. kod mene u leru 50stepeni 34% rpm. u igrama 80c ne prelazi a napajanje mi je seasonic 620w taman koliko treba

marko
12.03.2011. @ 19:04 #536119c3

prica decko gluposti kojih crnih 100stepeni i 3stepena hladjenja ja sam imao problem sa njom tek kad sam je uzeo naravno polovnu pri paljenju kuler je urlao toliko je bio bucan da je strasno bilo slusati stim da sam bio zaprepascen kad sam video temperaturu 1cpu je dizao temperaturu do 107stepeni dok je drugi drzao 45 e ovako u cemu je bio problem prasina posto graficka ima turbinu nabacala je toliko prasine da se slepila na hladnjak i nije mogao vazduh da prolazi kroz rebra od jednog i drugog hladnjaka da da napomenem grafika ima dva hladnjaka jedan za 1 cpu drugi za 2cpu jedva sam srafcigerom iceprkao koliko se stegla prasina sad mi je u leru 28stepeni a pri full opterecenju neprelazi 55 tako da su price za grejanje ove grafike cista glupost grafika nemoze da predje 55c ja imam msi hd 4870x2 i zadovoljan sam jedino me malo nervira sto nije bas optimizovana za sve igre al dobro

Nenad
17.05.2011. @ 13:52 #81de5a54

Postoji li sema se se i secondarni adapter aktivira u Winx XP x64 ili x86??Znam da rade oba GPU na WIn7 i Win Wisti...Ali na XP x86 koliko sam shvatio ne moze,nije kompatibilan...Pa me zanima dali je nekoimao iskustva sa x64 Winxp i dali je uspeo aktivirati drugi adapter 1024mb? Hvala

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan