Ljudi hocu da kupim ovu kartu i zanima me koja je razlika izmedju ove i druga dva gigabajtova modela? Ja sam vec narucio i nemam pojma sta cu da dobijem tj. koju od te tri¿
pazi koju 5770 kupujes istrazi malo, vecina kartice 5xxx serije pate od GSOD-a trazi 5770 sa samsung memorijskim cipovima, ako ima hynix zaobidji je.
Sta ja GSOD ?i kako da proverim memorijske cipove ,? ah da meni je stigla vec kartica i to bas ova sa slike i sto se performansi , buke i tih stvari tice jako sam zadovoljan , karta je ladna nejde preko 52 C .
pogledaj nas PCAXE forum. Postoji citava tema o tome i kako ih se resiti. napravi nalog i pridruzi se raspavi. ako budes imao problema/ SRECNO:) GSOD=grey screen of death karta moze da ti funkcionise sasvim ok, ali ce ti se kad tad pojaviti, osim ako nisi dobio kartu sa vec najnovijim video biosom za hynix mem. cipove. moguce i da te je u*rala sa samsung cipovima onda si miran.
Ja vecu karticu nisam jos video.Ogromna kartica zauzela mi je pola prostorau kucistu.Ali zato sve igrice tera u full-u ko od sale. +:vrhunske performanse -:ogromna je
Evo kupio sam u petak ovu graficku i mogu da kazem da je extra. Jedino mi se ne svidja sto ima dodatni konektor za napajanje i bez njega nece da radi pa vam je zato potrebno i jace napajanje. Inace sve igre rade extra sa ovom grafickom i mojom konfiguracijom Gigabyte GAEP43 UD3L, 4 GB DD2 Ram memorije Kingston i Intel Q6600 quad core procesor. Jednostavno preporucujem ovu graficku kartu za prave igrace. +:odlican ATI Radeon -:dodatni adapter za napajanje
Ovaj kuler podseca na Betomobil,bas je smesan.
Pozdrav... Vidim da je ova kartica 128-bitna... Koja je razlika i u kojim se aplikacijama vidi razlika izmedju 128 i 256bit?
Imam ovo cudo 2 meseca i sasvim ok radi ,pa nebi se slozio sa onima koji kazu da ovo moze sve da tera u full-u ali ajde ... inace moja konfiguracija je:BIOSTAR TA790GX A3+ , AMD Phenom II Black Edition x4 3.4ghz, 4gb DDR3 uz sve to i windows 7 64-bit ,i nemogu da skontam da GTA IV secka,nemogu da skontam da NFS Shift secka u nekim trenucima,takodje i Battlefield Bad Company 2 zastajava 1 sek. svake 3 sekunde !!!! u cemu je problem??????
atri ima lose drajvere, zameni za gtx 260 i teras sve bez problema na max +:nvidia mean do be played -:ati nije za igrice
5770 imam već 6 meseci. Odlična kartica što se tiče odnosa cena kvalitet. Pozitivno je i što troši mnogo manje struje od ostalih kartica tog cenovnog ranga. Dobro je i što se uopšte ne greje a mana joj je što nije 256 bit-a. +:dobra kartica
Nimalo se ne greje, lepo i tiho radi , mali potrošač, lako se postavlja. Meni je jedini problem bio što plastika oko coolera (betmobil :) blokira jedan pci slot... +:Odlična cena-performanse -:Plastični betmobil koji ničemu ne služi
graficka kartica je super!moze sve i jedna igra,ali je ogromna!sretno onima koji je dobiju!!! +:graficka kartica je super -:ima jednu manu ?OGROMNA JE!!!
kupih pre neki dan ovu grafu jer moja stara 8600 crče... samo mogu reći da je razlika velika. nisam još probao overklokovanje mada ću u bliskoj budućnosti i to da isprobam jer ne mogu miran. kad procesor i ram mogu da kloknem šta bi i njoj falilo a na forumima sam gledao da je baš sposobna dosta da potera. igram trenutno NFS Shift sa full detaljima i mogu vam reći da sam se opasno uživeo... ;) pozzz +:ladna ki špricer, brza, tiha -:šta li im znači ovaj betmobil? ;)
ne znam sto kazete da nije za igre ja sam je dobio sa novim compom pre 4-5 meseci i sve igre koje su do sad izasle igram u razoluciji 1920x1080 sve na high i anti alajzingom. gta 4, crysis, mass effect 2, nfs shift... sve mi radi bez problema. ostatak compa je intel core2duo E7500 2.9GHz, 2 GB DDR 3 1333MHz rama. sta mislite o ovoj kombinaciji? ocenite comp od 1do5. unapred hvala...poz!!! +:tiha, brza, odnos cena-performanse -:stvarno im nije trebao ovaj betmobil :)
ocjena:3 i ako ti za sad swe igre rade u fullu wrlo brzo nece moci...a i trebalo bi ako imas para da uzmes neki nowi procesor quad core al nije nista htino i da pojacas RAM...pozzz +:@Boomslang
Ne treba ti novi procesor, samo klokuj sadasnji (odlicni su za klok), uzmi malo bolje hladjenje za njega i jos 2 gb rama OBAVEZNO! +:@Boomslang
Jednostavno malo ljudi danas mogu da shvatim, kako moze neko da napisi da je mana 128bit, ako vam smeta, imate 5850/5870 sa 256 pa kupujte, ova graficka je toliko i jeftinija i za plice je dzepove. Moja je sa Samsungovim cipovima i graficka stvarno kida sve zivo, igram igrice na 1080p, mada primecujem da ce ubrzo postati usko grlo zbog monitora, ali radi jos uvek sve lepo, ako vas zanima tacan FPS u nekoj igrici pitajte, ja cu vam reci tacno, jer sam dosta igrica testirao, inace moja konfiguracija je: MB: Asus M4A89GTD Pro RAM: 4 GB HyperX @ 1600 MHz CPU: AMD Phenom II x4 965 @ 3.4 GHz
koju oznaku ima ta graficks sa samsugovim cipovima
Mozes mi reci frejmove za crysis na rezi od 1600 i gta 4 na istoj toj rezi??? Imam saphirovu pa bih hteo da uporedim gigabite i sapphire... HAVALA!!!
za ove pare stvarno lepo svira. imam je vec 2nedelje i OC sam je na 960/1300 Kidam sve u fullu na fullhd rezi. Fali mi jos 2gb rama da bi se pokazala jos bolje Phenom X4 B40 @3.4ghz 1.3v 2gb drr3 1333mhz msi c45 i cudo sto radi sa 600kineskih w +:Mala potrosnja,tiha,povoljna za clock, sve sija
kupio sam je prije mjesec dana i za sada sam prezadovoljan, nego ako se neko malo bolje razumije da mi kaze zbog cega mi sa maticne ploce ocitava da graficka ima brzinu memorije 1200mhz a ne 4800 koliko joj pise da treba da ima. inace skoro svaka novija igrica na 1080p jedino mi malo sljaka BlackOps
1200mhz x4 = 4800 (tako se racuna kod ddr5 memorije), ni jedan program nece ti prikazati 4800 vec samo tu "baznu" memoriju od 1200mhz a efektivno je inace (puta 4) 4800 ;) +:za branka
Jel moze neko da napise koje su dimenzije karte?Procitah par komentara gde ljudi kazu da je ogromna,a na netu ne mogu da pronadjem..
neđe malo preko 20 cm , samo sto otpozadi dolazi i konektor za napajanje pa racunaj jos koji cm. +:za zfun
Jedno pitanje nevezano za ovu grafu, ovako dali ima spasa za moju grafu koja je uspavana prilikom ubacivanje drugog biosa.Upitanju je ATI msi R4850-2D1G-OC. Da li postoji neko resenje za ozivljavane na primer nekao novi flash bios, posto kad pokrenem komp sa njom nemoze ni do biosa da podigne sistem samo sa cuje posle 2-3sek. onaj neprekidi zvuk.
Ziks, naravno da ima spasa, ubaci bilo koju PCI karticu dok na ovoj drugoj radis flash bios-a.
da li interfejs ima veze sa kvalitetom slike na monitoru?
Koji sam ja baksuz crko mi kuler na grafickoj i sad je nastalo ludilo vrlo nestabilno radi a temperatura ide i do 120 C.Znaci ne mogu da verujem sta mi se desava svaki cas mi gasi kompjuter zbog prevelike temperature na grafickom procesoru.Dobro obratite paznju na ovaj betamobil izgleda da se kvari cesce nego sto ocekujete. +:dok je radila sve bilo ok -:sad kad crko kuler vise nista nije ok
nzm kako, al' meni se cini da se malo brze greje? O.o ima li neko neki predlog koji ventilator za hladnjenje da joj dodam? -:brzo se greje?
cini ti se da se grije, ja moju drzim na oc-u 945mhz i 5600mhz sa fabickim kulerom. u MSI kombustor posle 5 min ne prelazi 70c,
Da li neko zna razlog zasto mi se racuna resetuje kada u njega stavim ovu karticu, probao sam sa 5450 isto se desava, a kartice su nove i ispravne. Dok sa nekom malo starijom Gigabyte x 1300 pro radi odlicno ? Nije do napajanja probao sam i to.
Skini najnovije drajvere za grafičku i updejtuj bios matične ploče.
Kartica nije pravljena za preterano zahtevne korisnike (čitaj: CEPIDLAKE!) koji su brodski filovani i spremni za razbacivanje odn. prčkanje i akanje po njoj. Namenjena je onima su dugo 'štedeli prasicu' da kvalitetno 'podignu' komp i ne nameravaju da je menjaju sledećih 3-5 godina. Na GIGABYTE GA-EP43T-UD3L radi k'o švajcarac. Šiš-mobil im stvarno nije trebao, ali to im se može oprostiti s obzirom da nije od plastike (kao kod nekih skupljih) pa je efikasnost hlađenja (toplotna difuzija) veća. Istina, zahtevna je po pitanju modernosti biosa i drajvera, ali onaj ko redovno održava komp neće imati problema sa tim. Sve u svemu, nije za džabe dobila prestižno priznanje od evropskog Kampus Partija kao najbolja kartica za grafičku optimizaciju. Pozdrav! +:Tiha, hladna, stabilna... pravljena 'za duge staze'. -:Veličina, podešavanje... ma sitnice.
da li ova grafa moze da se pokrene na ploci ga-m68m-s2p??
Da li neko zna mi svaki put kod upalim računar desktop stoji na EXTENDED DESKTOPS, i prijavljuje da imam još Jedan VGA monitor priključen. Instalirani novi drajveri i opet isto. +:Za sad OK.. -:ništa posebno.
moze li ova graficka za kuciste COOLER MASTER Elite 335 420W RC-335-KKR6 i maticne ploce Intel P55H +:pitanje
Sta mislite je li kvalitetna ova graficka mislim kvari li se brzo ??
Da li je neko igrao metero 2033 na ovoj kartici i kako je igra gurala, koju ocena dobija u Win 7 ova kartica.....
Ja sam onaj sto je dole u komentarima naveo da mu je ranije crko kuler na grafickoj.E pa najnovija vest je da je kartica posle samo godinu dana rada crkla skroz i da je s' obzirom da je u garanciji zamenjena potuno novom grafickom.Toliko o tome koliko se cesto kvari. -:potpuno je crkla morala je da se zameni novom
metro 2033 na full hd rez bez ukljucenih aa,bez problema. ocena u win 7 je za grafiku 7.4 a za grafiku za igrice 7.4 svaku igricu je u stanju da tera na full hd kao i upravo zavrseni Deus Ex i Call of Juarez Cartel i Fear 3, samo sto ti treba neki bolji procesor. cvrle mislim da si se malo zeznuo ili je tvoja kartica drugacije od moje, ovaj sis-mobil je od plastike :)) +:samo pohvale
grafa radi kao zmaj pokrece sve naslove bez problema na full detaljima
Hteo sam da pitam nesto u vezi ove graficke ? Da li mogu da cepam igre u fullu dole navedene : 1.Call of Duty Modern Warfare 3 2.Battlefield 3 3.L.A. Noiere 4.Homefront 5.Gta IV 6.Assassins Creed III kad izadje 7.May Payne 3 I da ne secka ni malo :D I jos samo ovo koliko bih godina bio miran sa njom sta pod tim mislim " da igram igrice u fullu bez smetnji " ? Unpred hvala svima ! :)
Imam je već osam meseci i prezadovoljan sam! Nije baš da sam igrao mnogo igrica (2033, COD... i još par njih) ali igrao sam ih na MAX-u. Mene je oduševilo to što bez problema gura igrice dok na ostala dva LCD-a dva različita filma (i svi zadovoljni u kući). Monitor mi je DVI, LCD u dnevnoj sobi HDMI a LCD u spavaćoj ima onaj D-Sub. Zato me je oduševilo što se uz grafu dobijaju i dva adaptera sa DVI na D-Sub i HDMI. Još jedna (za mene veoma bitna stvar) je instalacija. Prvo sam instalirao drajvere i program s CD dobijenog uz nju i stalno je nešto iskakalo i smetalo na ekranu. Onda mi je jedan drug preko grane rekao da deinstaliram i te drajvere i program i da je apdejtujem iz 'upravljča uređajima' u Windows-u (navodno zbog mnogo boljih drajvera i mnogo lakšeg rada procesora). Od tada radi besprekorno. E sad, što sam zbog nje morao uzeti i bolje napajanje... To baš i nije zamerka, jer kako kazu ovi što su je koristili: Vise volim grafu koja zna da se čuva, nego onu koja radi ko sumanuta dok ne vrisne. A to ne spada pod garanciju... +:Hladna, tiha, moćna -:Veličina, traži kvalitetno napajanje
Nakon tri godine rada, pokvario mi se ventilator na ovoj odlicnoj grafici, GDE DA NABAVIM .HITNO????? +:Izuzetna kartica sve pohvale -:Pa nesto mora i da ode kad-tad
Da li ovo radi na maticnoj ploci: p5v-vm ultra ?