logo
Nikola

Gigabyte Radeon HD 5870 2GB GDDR5 GV-R5876P-2GD-B

22.04.2010. @ 20:55   #Komentar #Grafička karta #Gigabyte

jeli ovo jače od HD 5970 ????

13 komentara

Ivan
28.04.2010. @ 00:18 #b0a15838

Nije, ovo je obican 5870, samo sa duplom kolicinom memorije, pa je nesto brzi u visokim rezolucijama + podrskom za 6 monitora...

Miki
12.07.2010. @ 18:03 #ecb42870

da li je ova graficka jako bucna i da li se puno greje..???hvala u napred:)

Emkill85
03.10.2010. @ 19:02 #22f93de4

ovo je 50 % od HD 5970 ali grafa ubija sigurno citao sam forume gledao na youtube i planiram da je kupim cim kupim javim +:nije jace od HD 5970 -:Ali je upola jaca kao HD 5970

laki
04.10.2010. @ 15:46 #4b831466

jawljaj kakwi su rezultati...

laki
04.10.2010. @ 15:50 #e12cc356

nije 5970 bas upola jaca...od modela 5870 1gb je jaca za nekih 35% a od owe za nekih 30% i owa daje jace rezultate u wisim rezolucijama ili npr samo u GTA 4 owa moze lagano da potera na max dok ista owa sa 1gb ne moze... +:@Emkill85

zile
05.10.2010. @ 17:03 #25b4ae2e

5970 ima dva 5850 gpu. tako da nije duplo jaca od 5870. 5870 u cf je jaca od 5970.....

Emkill85
17.10.2010. @ 20:40 #5d67d5a8

bas si pametan PS n P +:bas si naso gt4 da upored -:koja je igrica puna sa bagovima LOL

laki
21.10.2010. @ 14:26 #9d51776a

jeste lose optimizowana (nema bagowa) al nijedna graficka koja nema preko 1gb memorije ne moze da izgura gtx 4 na max... i ne lupetaj da je upola od 5970! pogledaj to malo bolje pa dodji da postawis komentar...5970 ima 2 gpu i to 5850 i 5870 CF je jaci od od 5970 i to za oko 20%.. +:@Emkill85

xxx
07.11.2010. @ 21:29 #5b4aa93a

Evo da odgovorim dal se puno greje. Ja najecu temp sam video na njoj 65 c posle 4 sata igranja na najvecoj rezoluciji 1920x1980 aax8, asx16. I to kada je ventilator na default 21% tada se ne cuje uopste. E kada pojacas vent naravno da se cuje. Samo ne verujem da cu bilo kada koristiti vise od 2 monitora a ne 6.

Tale
25.11.2010. @ 10:51 #b6a0f7cc

Ako već treba da dam pre za ovo onda je isplativije izgrbaviti se za još 150 jura i kupiti zverinu 5970 i ćao zdravo sledećih pet godina. Šta vi mislite?

XXX
02.12.2010. @ 04:56 #b635f0b2

Sada mi se jos manje greje, dal je zbog novih drajevera ili ne ali nije presla 55C u Kane & Lynch. A obicno je i ispod toga. Onaj overdrive i ne otkljucavam nema potrebe nikakve. Dok ovo kucam 38C. Mozda ti najpametnije da kupis 2x6870.

XXX
02.12.2010. @ 04:58 #c1eb5583

Mada sam uvek za kupovinu najace karte pre nego 2 slabije recimo, crossfire mi je za one koji imaju losije malo pa nalete na istu jeftino. I naravno za one koji imaju pare i nebitno im je.

xxx
11.12.2010. @ 09:13 #49a1c8b6

Mislio sam da ce bar u Crysis Warhead na 24" monitoru sa 1920x1080 entusiast x8 AA da malo nagovesti sporije ili kocenje ili zanosenje misha bar nesto ali NE nimalo, ni pri eksplozijama. Cak sam zaboravio i da ccc podesim na default jer u i tamo podesavanja ostalo zato sto sam pre toga igrao igricu koja nema AA ni AI inace da je CCC bio na default imao bi jos vise fps. Ovako 22-41fps. Iskreno nisam video ispod 30 i preko 35. Da sada trebam sada da kupoim grafiku opet bi nju uzeo.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan