logo
acep

Gigabyte Radeon HD 7950 3GB GDDR5 GV-R795WF3-3GD

01.09.2012. @ 08:06   #Komentar #Grafička karta #Gigabyte

ova ili MSI Radeon HD 7950 3GB GDDR5 R7950 Twin Frozr 3GD5/OC?

34 komentara

@acep
05.09.2012. @ 13:00 #4b745586

moj najiskreniji savet ti je da uzmes ovu: 1-jeftinija je prilicno od msi-a 2-3 venta umesto 2 na msi-u 3-kompletna serija tf trojike od msi-a, pa cak i lightning serije su s*ebane iz nekog cudnog razloga 4-pogledaj sam molo po forumima i videces i sam 5-moje licno iskustvo sa MSI R7970 /OC 3gb kartom je uzasno. nominalna voltaza joj je bila 1,174v izuzetno bucna i vrela. Izbacuje blave ekrane svakih 10-15 min. ALT-TAB u aplikacijama izbacuje neki ljubicasto--sive crte po ekranu i zamrzava komp u potpunosti. govorim o karti od ravno 400e trenutna cena. Jednom recju uzas, zaiste ne verujem da cu u skorijoj buducnosti uzeti MSI:( Srecno i pozz:)

acep
05.09.2012. @ 22:42 #72412f6f

jbg mozda je najpametnije dodati jos 60 e i uzeti gtx670 gigabyte ali mnogo to posle izadje skupo katastrofa a kazu da je dosta brza od ove 7950. ja nisam nikad imao msi ali imam 6870 gigabyte windforce i extra je tiha i hladna.

misko
28.09.2012. @ 17:15 #6ed6c36e

imam ovo cudo i prezadovoljan sam +:tiha i hladna

acep
22.10.2012. @ 08:16 #29ae9136

jel joj dovoljno 4gb rama ili da uzmem jos 4? Sta mislite?

Darko
22.10.2012. @ 11:38 #d797c79c

4GB rama postaje malo, recimo BF3 sa 4GB na većim podešavanjima vrlo loše radi...slobodno uzmi još 4GB, uz trenutne cene ne možeš da pogrešiš.

acep
22.10.2012. @ 21:00 #a458602d

neznam kako ce mi raditi da uzmem jos 2x4 a imam 2x2 ddr3 KINGSTON 4GB (2x2GB) 1600MHz DDR3 HyperX Genesis XMP X2 Grey Series KHX1600C9D3X2K2/4G

wrc
02.11.2012. @ 19:13 #78f0488b

To ne moze ni proizvodjac maticne ploce da ti garantuje kako ce da radi ta izmiksovana.Najbolje ti je da prodas staru memoriju i kupis novu.

cosmosis
28.11.2012. @ 16:39 #0396291f

Koji je najeftiniji procesor od amd koji bi mogao da izvuce sve maksmalne performanse iz ove graficke? Naprimer jel dovoljan fx-6300? Imam plocu gigabyte 990xa-ud3 i 8 gb ram memorije. Imam u planu ovu graficku, jos samo me muci koji procesor?

мики
30.11.2012. @ 14:02 #5ecead50

Ако немаш новца узми 6300, али за овакву звер, без АМД осмице ништа. То не значи да ће ти садашње игре лоше ићи, већ убудуће, али до тада можеш за годину две купити нов процесор, побољшан а стимролер ће подржавати ам3+ лежиште. Ито ти је и за картице 7870 ће такође терати све садашње игре на на највише, али питање је да ли ће то моћи у будућности за 2 године.

Lex
06.12.2012. @ 01:32 #f2e3ddf0

p77 v lx, i3570k, 7950 WF3, 2x4gig hyperX kingston, chieftec 14cs FULL na ASUS vs278q 1ms monitoru.1773. Grafa je vrh kao i gb softver, hladjenje za nju, veoma tiha.. +:Brzina, mogućnost više monitora i crossfire-a,

milos
07.12.2012. @ 04:14 #129cb4a1

a kako bi se uklopila sa serverskim Xeon-om E5606 quad core na 2.13ghz?

cosmosis
08.12.2012. @ 23:56 #1a89a980

Znaci da bi fx-8320 bilo dobro resenje za ovu grafu na duzi vremenski period?

Pomoc
16.12.2012. @ 22:25 #c1298102

Da li bi ova karta radila dobro na i7-950 procesoru? Ili mozda GV-R787OC-2GD? Iz koje bi se izvukao maksimun? Mora dobro da radi sa dva monitora od 27''...bavim se inzinjerskim poslom. hVala unapred.

Pomoc
17.12.2012. @ 00:50 #4f28c4fc

sad tek vidim... da li moze ova karta uopste na GA-X58A-UD7 ...pitam zboG pci express.

Darko
17.12.2012. @ 10:27 #439ab3d6

Naravno da može.

Marko
30.03.2013. @ 21:29 #8c4328ea

Ljudi ima li neko ovu grafu, samo novu reviziju koja radi na 1.25V. Jel neko OC-ovao taj model i kako se ponasa sa temperaturama GPU i VRM??

Paja82
15.04.2013. @ 10:28 #81367d5e

Imam reviziju 2.0 sa 1.25v i 1000mhz za gpu, mogu ti reci da je dosta topla i vent cesto radi i na 70-80 posto. Overclock je odlican, gpu ide do 1280 bez problema, ali zbog temperatura nije za svaki dan. Ja sam fleshovao bios f43 koji radi na 1.09v i 900mhz za cip i karta se sa njim mnogo manje greje. A uvek imam poziciju 2 na karti za originalni bios. Nema ocitavanje VRM temperatura i memorija ne moze da se smanji ispod 1250mhz kada je pod opterecenjem. +:Za tu cenu odlicna karta, overclock -:Nema ocitavanje VRM

Prolaznik
24.04.2013. @ 01:46 #50463c7d

Ja sam se veoma razocarao jer kartica brlja samo tako. Pri opterecenju ukoliko koristite 2 monitora javlja se flickering. Zatim brlja dosta i u Photoshopu itd itd... :( Ono sto sam iskopao je da su mnogi imali ove probleme, moguce da je i do samog proizvodjaca u ovom slucaju. Sve u svemu, ja se na ati vise ne vracam... +:3GB 384bit Cena -:Drajveri i ostalo

Dule
27.04.2013. @ 16:36 #f0fdd838

Koliko jako napajanje treba za ovog monstruma da ga hrani sa uparenim intel i5 3550 ili amd fx 6300 procesorom

dejan
15.05.2013. @ 15:55 #f2ffc149

Min 500 w seasonic. Ili 600 neko drugo poznatije.

skijeti
20.11.2013. @ 14:41 #6a08e001

Dule ova grafa u igrama trosi u proseku oko 120 W... CPU isto toliko... izracunaj koliko ti onda napajanje treba... ja imam chieftec na 500W

Aleksandar
22.03.2014. @ 13:28 #70aa5329

sve igrice predu pod ovom grafickom,samo sto se ponekad malo glasnije cuju obrtaji,ali kod mene je kuciste otvoreno pa se zato i cuje "glasnije"...Redovno izduvavanje prasine je moja preporuka i trajace godinama... +:igrice predu -:malo bucnija

lošmi
22.10.2014. @ 00:51 #ebaed2cd

Imam ovu grafičku i jako slab procesor i opet Crysis 3 cepa na 50 frejmova. Imam je neke dve godine i prezadovoljan sam. Sad ću samo da zamenim matičnu i procesor jer su Intel 1366 soket, da ubacim neku i7 1150 verovatno i gotova stvar. A nju neće biti potrebe da menjam još bar tri godine. +:Vrhunska grafička

alekssa
26.10.2014. @ 20:58 #883874b0

kako bi ova graficka radila sa phenom x6 1100t procesorom.i da li bi izvukaao maximum iz nje

Borko
15.12.2014. @ 10:55 #12be48d8

Koje napajanje treba za ovu graficku?

Draco
08.01.2015. @ 08:34 #7c7dc75d

Izgled i velicina kartice su na nivou, uzeo sam je pre neki dan. Sve gura na max nema tu uz fx 6300

ja
09.01.2015. @ 00:35 #a06f014a

Imam fx 6300 i gtx 570, 8 gb ram ddr 3 hocu da izmem novu grafiku pa sam malo u dilemi dal da uzmem ovu ili r9 280x. koja je bolja od ove dve. Komp koristim iskljucivo za igranje igara.

Draco
09.01.2015. @ 08:55 #f348e0ab

Ova je izmedju 280 i 280x po performansama. Pa vidi sta ti se vise isplati.

ja
09.01.2015. @ 15:32 #afd58a4a

Koja je po tebi bolja za igranje igara ?

Draco
12.01.2015. @ 14:12 #ff8e03a9

r9 280x naravno, mada ja sa ovom igram sve na max moguce. Jeftino sam je platio, duplo jeftinije od 280x sa garancijom jos od 2 god.

Draco
12.01.2015. @ 23:16 #5f19e601

Na mojoj verziji sa FX2 biosom potrebno je i na default clocku 1000/1250 povecati 20% power limit, jer graficka radi na 64% i kad to ukljucim ide do 99%. Takodje ima super oc mogucnosti 1100/1300 na default voltazi 1.169v. Mislim da mi napajanje ne moze izvuci kad je na naponu 1.25v jer tada vuce 100w vise snage koliko sam uspeo izguglati na netu. Trazi jedan 8pinski i jedan 6 pinski konektor za napajanje. Hladjenje je vrhunsko s obzirom na velicinu kartice. Imam u planu malo da izmodujem i hladjenje sa gornje strane graficke (postaviti 2 ili 3 venta) . Napajanje mi je CM GX Lite 600w a cpu fx 6300 tako da mislim da ne bi mogao izvuci dobar oc iz grafike i procesora u isto vreme. Procesor moze da ide do 4.8ghz testiran u svemu mogucem a grafika imam osecaj 1200/1450 sa naponom od 1.25v(probao sam ali mi je zakucao komp jer mislim da nema snage napajanje ili je bila velika temperatura gpua ). Zapao mi je odlican primerak al nisam siguran koliko mi je pouzdano napajanje, ako neko moze da da savet vrlo rado bi mi dosao :) -:jedan problemcic ali nista strasno

Šone
26.03.2015. @ 19:05 #38548cb1

Fenomenalna kartica, radi ko zmaj a skoro nečujna. Evo već godinu dana u kompu rade dve u sli-u sa npajanjem od 1000w i apsolutno nikakvih problema. Ko hoće da se igra neće zažaliti :) -:apsolutno ništa

Marko
27.05.2015. @ 23:22 #38187f15

Kako ti amd kartice rade u SLI ? :DDD

Boki
27.06.2015. @ 05:58 #e1843c0f

Da li je moguce zameniti kulere na ovoj kartici

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan