Iako kompanija Take Two ne daje nikave izjave po pitanju eksluzivnog epizodnog sadržaja za svoju Grand Auto Theft IV igru, analitičari tržišta veruju da se ovaj sadržaj na Xbox 360 konzoli neće pojaviti do četvrtog kvartala 2008 godine. Prema prvobitnom planu PS3 i Xbox 360 verzije igre GTA IV trebale su da se pojave tokom meseca oktobra ove godine, dok je prema kompaniji prvi od dva ekskluzivna dodatna sadržaja za Microsoft-ovu konzolu trebao da stigne sledećeg marta. Međutim, kako je objavljivanje originalne GTA IV igre pomereno za april 2008. analitičari smatraju da se epizodni sadržaj neće pojaviti pre kraja sledeće godine.