Izvor blizak reditelju Gilleromo del Toro-u je potvrdio da saradnja ovog reditelja sa Hideo Kojima-om vezano za Silent Hills se neće dogoditi. Tokom sesije u kojoj je odgovarao na pitanja fanova na filmskom festivalu i San Francisku, reditelj se dotakao svog učestvovanja u ovom projektu, naglasivši da on i Hidoe Kojima više ne rade zajedno na igri. Treba imati u vidu da je Del Toro samo govorio o saradnji sa Kojima-om a ne o tome da je igra otkazana. Za pune informacije bolji izvor je kompanija Konami navode izvori ove informacije. Ova informacija je usledila nakon što je Sillent Hills tizer povučen sa PV Store.