logo
Redakcija

Halo 3 može da radi u subHD rezoluciji

03.10.2007. @ 13:00   #Novost

Halo 3 beleži rekordnu prodaju a milioni igrača žele da isprobaju i osete igrački doživljaj koji donosi nova igra kompanije Bungie. Ipak ima i onih koji malo dublje analiziraju ovu igru i oni su otkrili da igra u suštini ne radi u punoj HD rezoluciji od 720p linija. Vertikalnim i horizontalnim brojanjem i proračunavanjem piksela došlo se do zaključka da Halo 3 radi sa 640 linija vertikalne rezolucije umesto 720 sa koliko većina ostalih Xbox 360 igara radi. Kompanija Bungie je reagovala navodeći da se za ovaj korak odlučila jer je želela da iskoristi dva dinamička opsega i dva buffer-a što je moralo da dovede do smanjenja rezolucije.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan