Halo 4, najskuplja igra koju je Microsoft ikada napravio je uspela da ostvari najbolji start u istoriji ove franšize. Naime, Microsoft je saopštio da je nova naučnofantastična pucačina ove kompanije zaradila $220 miliona u prvom danu dostupnosti i da će premašiti $300 u prvoj nedelji globalne dostupnosti. Halo 4 je uspela na taj način da nadmaši Halo: Reach igru iz 2010. godine koju ke razvila kompanija Bungie i koja je prvog dana u SAD i Evropi uspela da zaradi $200 miliona. Pored toga, učinak prvog dana ove igre je bolji od onog koji je ostvarila Halo 3 iz 2007. godine koja je za prvih 24 časa zaradila u SAD $170 miliona.