HannStar Displays planira da počne proizvodnju 17'' widescreen monitor panela u oktobru. Sem što će snabdevati svoj Hanns.G brend, proizvođač panela planira da počne isporuku panela u Tursku i druga tržišta u razvoju, a kompanija planira da do drugog kvartala 2007-e dostigne 300000-400000 isporučenih jedinica. Razlika troškova između 15'’ i 17’’ panela je ispod $30 i HannStar je odlučio da uđe na tržište 17’’ panela da bi se razlikovao od konkurencije. Paneli će biti $10-15 skuplji nego što koštaju 15’’ paneli. HannStar je već započeo sa proizvodnjom 19’’ i 22’’ widescreen panela, a 27’’ paneli će biti predstavljeni u Evropi i SAD u oktobru.