logo
branko

Hewlett Packard Nvidia Quadro 600 WS093AA 1GB GDDR3

12.06.2011. @ 02:17   #Komentar #Grafička karta #Hewlett Packard

je li ima ko iskustva sa ovom karticom da kaze koju rijec?

7 komentara

vlada
03.07.2011. @ 01:46 #e28fdb13

Mislim da je bolja od ati firepro v3800

branko
21.08.2011. @ 23:35 #24b7003f

svakako da jeste,mislim da je ova kartica je u rangu sa 4800 posto i jedna i druga imaju 1gb memorije i 128 interface, da li je razlika toliko osjetna u auto cad-u ili nekom dr slicnom programu da vrijedi 180 e , ja imam 5770 sa 1gb i sto se tice cad-a veoma jadna...:(

sasa
23.12.2011. @ 21:25 #2b12afe1

Nisu bas u rangu jer iako imaju 1GB memorije v4800 ima DDR5 memoriju i znacajno veci bendwidth, rekao vih skoro 2.3 puta sto je znacajno. V4800 je opasno brza i malo skulja od ove tako da nikako nisu u rangu. +:@branko

Блажа
19.10.2012. @ 10:17 #79729661

Не могу да је поредим са АТи картама али могу са 560Ти. Радим у Солидворкс 2012 и лети за разлику од играчке. То ми је мало чудно и сумњам да нам Енвидија продаје исте чипове а разлику прави кроз драјвере. У сваком случају разлика је приметна, поготову што са Квадром, Солид отвара неке меније и могућности које немам за играчком картицом. Што се цене тиче, скроз је оправдана и ко нема пара за боље решење ваљало би да проба ово па макар и експеримента ради. Иначе на послу и кући имам готово исте конфигурације Ајви чипсет, и7, 16ГБ РАМ, ССД...

a
25.12.2012. @ 22:12 #0470eaba

Pozdrav, ako moze pomoc oko odabire neke graficke karte do 100e za renderovanje i modelovanje. Cuo sam da je ova jako dobra ali sad preskupa za mene. hvala

Dragan
27.01.2013. @ 20:05 #025d9750

Dok se dodje na nivo da koristitite GPu i 10 miliona poligona u sceni koju manje nemozete optimizovati ovo je sjajna stvar a i da naucite da optimizujete scenu za ubuduce. Kada naucite posao onda se opustite na nekoj jacoj i skupljoj sa kojom cete zaradjivati vece pare. Za one koji bi da igraju igrice ne znam sta trazite sa Quadro Karticom iako je ok i za igranje +:Za 3D pocetnike 600 je sjajan izbor a i cena -:Za napredne 3D korisnike je ovo sazvakana kartica

Zlatko
27.01.2013. @ 20:09 #fad59eaf

Sto se tice renderinga. NAjbitniji ti je CPU neki Intelov graficka ti je skoro nebitna, meni render farma nema graficku uopste znaci ne renderujes grafickom karticom!!!! Naravno vaznaj je cela hijerarhija konfiguracije. Za Redner proces prvo CPU, RAM, Maticna ploca i njena magistrala, graficka kartica i stbilan hard disk na kraju... +:GPU i fin viewport rad. CENA CENA CENA -:Moze i bolje performanse za posao ali razumecemo cenu

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan