logo
Redakcija

Hitachi GST otvara fabriku u Kini

20.02.2006. @ 16:00   #Novost

Kompanija Hitachi GST, koja je ranije pripadala IBM-u, je otvorila ogromnu fabriku u Shenzhen-u - što predstavlja investiciju vrednu milijardu dolara. Predstavnici kompanije su izjavili da kada sve bude gotovo, fabrika treba da proizvodi 50% od ukupne godišnje proizvodnje hard diskova. Trebalo bi da bude zaposleno skoro sedam hiljada ljudi, ali Hitachi već ima 1000 ljudi koji rade tamo. Dirk Thomas će biti direktor u Shenzhen-u. On je izjavio da lokalna vlada ulaže ’ogromne napore’ kako bi poboljšala infrastrukturu. On je takođe izjavio da stvaranje proizvodnih mogućnosti od kraja do kraju u pojedinačnom regionu predstavlja inovativni pristup koji treba da pokrene lokalne izvore zajedno sa kolokacijom, kako bi se skratilo vreme proizvodnje, smanjili transportni troškovi i brže odgovaralo na potrebe tržišta.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan