Hitachi i Matsushita Electric Industrial su nedavno najavili okončanje dogovora vezano za sveobuhvatni poslovni savez koji će se baviti proizvodnjom LCD panela. Osnovni ugovor o ovom pitanju potpisan je krajem prošle godine, tačnije 25. decembra. Pod ovim ugovorom Matsushita će kupiti 24.9% Hitachi Displays-a, jedne od filijala Hitachi-ja za $162 miliona, kao i IPS-ov posao vezan za velike LCD panele. U međuvremenu Hitachi će zadržati do 10% svojih deonica u IPS. Dok dogovor ne bude finalizovan Hitachi će ostati većinski vlasnik IPS. Međutim, prema standardima koji važe u SAD IPS će postati Matsushita-ina ispostava od 31. marta 2008.