Hitachi je objavio da je update-ovao I’m Muse HMP-X5, koji je ranije bio poznat pod imenom HMP-G1. Plejer se razlikuje po svom izgledu, nedostaje mu grafički interfejs ali i pored gota poseduje atraktivni monohromatski ekran. Kontrole se vrše preko Direction Pad-a koji je izrađen tako da podseća na Clickwheel Apple iPod-a. Težina uređaja je samo 40 grama a odlikuje se i impresivnim trajanjem baterija koje pružaju mogućnost preslušavanja muzike u trajanju od 16 sati. Flash memorija može uskladištiti približno 2GB audio sadržaja (uključujući i snimanje glasa) a kupci mogu da odaberu crnu i belu varijantu.