Hewlett-Packard je najavio planove prema kojima će poboljšati svju ponudu vezanu za modernizaciju aplikacija uključujući set alata za vizuelizaciju kompozicije zastarelog koda kao i planove za „faktor“ modernizacije. Prema navodima Paul Evans-a koji je zadužen za modenrizaciju pri HP-u, kompanija se suočava sa zastarelim apliakcijama koje su veoma bitne za organizaciju i praktično nezamenljive ali zbog svoje zastarelosti predstavljaju izazov za korisnike. Svega 10% tržište se kreće ka modernizaciji dok ostatak samo gleda u pravcu tih 10%. HP se nada da će novim alatima za modernizaciju uspeti da popravi situaciju.