HP je došao do zaključak da je najbolji način da reši svoje finansijske probleme tako što će izvlačiti novac od korisnika koji već koriste njihove usluge. Ova kompanija je objavila email u kojem informiše sve postojeće korisnike Enterprise Server usluga da više neće moći da pristupaju ili preuzimaju firmware zakrpe ili popravke bugova za njihov serverski hardver bez odgovarajućeg ugovora o podršci. HP je načinio značajna ulaganja u svoj intelektualni kapital da obezbedi najbolju vrednost i iskustvo za svoje korisnike, pa je kompanija prisiljena da naplaćuje svoje usluge. Od februara HP će promeniti način update-ovanja firmwarea i ServicePacka za ProLiant.