Upravni odbor kompanije Hewlett-Packard razmišlja o podeli na više manjih kompanija sa ciljem obezbeđivanja maksimalne vrednosti za deoničare. Za sada nema objavljenih zvaničnih informacija, ali poznato je da su direktori razgovarali i o ovoj opciji, između ostalih, te da se nisu svi složili sa ovakvim predlogom budući da ima i onih koji smatraju da HP treba da ostane jedna kompanija. Kompanija HP je u poslednje dve godine zabeležila veliki pad cene deonica, za čitavih 75%, a u toku je i proces restrukturiranja u okviru kojeg će 30.000 ljudi ostati bez posla do kraja naredne godine.