logo
Redakcija

I Apple-ov OS X se “javlja kući”

10.07.2006. @ 17:00   #Novost

Apple Computer Inc.-ov Mac OS X je se pridružio svom rivalu Windows-u u “javljanju kući” sa udaljenih servera bez dozvole korisnika. Mac OS X update koji je izdat 27-og juna ima dodatak koji se tri puta dnevno povezuje na Apple servere. Operativni sistem koristi karakteristiku “javljanja kući” da proveri da li su Dashboard Widgets-i obnovljeni. Sada možete proveriti da li je ili ne Dashboard widget koji ste preuzeli iste verzije kao widget koji se nalazi na www.apple.com, pre instaliranja. Problem sa ovom karaktersitikom Apple-ovog Mac OS-a X je u tome što se otvara bez dozvole korisnika i što ne postoji način da se isključi.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan