IBM i NVIDIA su dobili $425 miliona od strane američkog ministarstva za energiju da naprave dva potpuno nova superračunara koji će koristiti IBM-ove Power8 procesore i NVIDIA nastupajući Volta GPU. Dva računara, Summit koji će biti pravljen u Oak Ridge nacionalnoj laboratoriji i Sierra koji će biti pravlje u Lawrence Livemore će imati maksimalne performanse od oko 150 petaflopa kada budu završeni 2017i 2018. godine. To bi trebalo da ih načini najmoćnijim superračunarima na svetu, mada ne bi bilo iznenađenje ako bi Kina radila na nečem još bržem da zadrži primat kada je reč o superračunarima.