Kompanija IBM se udružila sa američkim odeljenjem za energiju radi zajedničkog rada na osmišljavanju super-računara koji bi trebalo da bude 30x jači od najbrže mašine koja danas postoji. Odeljenje za nauku kao i NNSA (Državna administracija za nuklearnue sigurnost) koji su deo Odeljenje za energiju, deliće troškove koji iznose $58 miliona sa IBM-om u narednih pet godina. Projekat će biti zasnovan na mogućnostima IBM BlueGene/L sistema, koji je najmoćniji super-računar koji trenutno postoji a koji je instaliran u Lawrence Livermore državnoj laboratoriji u Livermore-u u Kaliforniji.