logo
Redakcija

IBM koristi vruću vodu za rashlađivanje

21.06.2012. @ 06:30   #Novost

Imajući u vidu da se ove nedelje održava i Međunarodna konferencija posvećena super-računarima, dostupan je i veliki broj informacija po ovom pitanju. Jedan od najzanimljivijih sistema koji će biti predstavljen u toku ovog događaja sigurno je i SuperMUC – IBM-ov novi super-računar. Zvanični predstavnik ove kompanije navodi da je SuperMUC prvi super-računar koji za rashlađivanje koristi vrelu vodu te da se zahvaljujući toj činjenici postiže smanjene potrošnje električne energije za do 40%. IBM je i ranije koristio alternativna rashladna rešenja ali prošlo je 22 godine od poslednjeg sistema vodenog hlađenja – Enterprise System 9000.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan