logo
Redakcija

IBM krije broj radnika

15.03.2010. @ 13:00   #Novost

Kompanija IBM navodi da je u SAD najveća kompanija koja se bavim IT tehnologijama kada je u pitanju broj zaposlenih. Međutim, ova kompanija odnedavno ne želi više da obelodani broj zaposlenih koje ima u SAD. Razlog za ovu činjenicu može da leži ali ne mora u detalju da IBM u poslednjih godinu i više dana sve više se oslanja na zapošljavanje radnika u postrojenjima koje ima u prekomorskim zemljama, pre svega Indiji. Ovakva činjenica ne treba da čudi obzirom da generalno niži životni standard u zemljama u razvoju dovodi i do nižih plata pa su samim tim i troškovi kompanije niži. Iako je ovo nešto što je dobro za IBM, američko društvo na to ne gleda sa odobravanjem.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan