Pre nekog vremena na internetu se našla bizarna glasina – kompanija IBM planira da otpusti između 100.000 i 350.000 zaposlenih. Istina je drugačija pa će pojedina odeljenja IBM-a morati da prođu kroz restruktuiranje. Gledano sa strane ne postoji naročit razlog da IBM prođe kroz veliku reorganizaciju. Doduše, u 2006-toj kompanija je izgubila titulu najveće IT kompanije na svetu (iz perspektive prihoda) od HP-a, ali je njeno poslovanje i dalje vrlo profitabilno (u 2006-toj profit ove kompanije je bio $91.4 milijarde, nasuprot $91.7 milijardi HP-a). U prvom kvartalu situacija je bila nešto lošija ali ne drastično ($22.0 miliajarde pre $25.1 milijardu HP-a).