IBM planira izdavanje profesionalnog softvera koji će pomoći u smanjivanju troškova korišćenja Mac ili Linux računara u okviru mešovitih Windows mreža. Softver se zove „Open Client Offering. Baziran je na open source softveru kao i softveru koji je IBM kreirao u okviru partnerstva sa Novell-om i Red Hat-om. Kompanija tvrdi da Open Client Offering čini mogućim ponuditi zaposlenima da biraju da li će pokrenuti Mac, Linux ili Windows sisteme. Softver otkalanja potrebu kompanija da plate Microsoft-u licence za operacije koje se u potpunosti ne oslanjaju na kompanijin softver.